מרפסת מעוררת קנאה והבן של אפרופו: מאדאם נוחתת בגינת שינקין

בונז'ור שינקין, המאדאם הגיעה (צילום יהונתן בן-חיים)
בונז'ור שינקין, המאדאם הגיעה (צילום יהונתן בן-חיים)

מה יותר תל אביבי מלשבת בשינקין ולצפות על ההולכים ושבים? סליחה, השמטנו מהמשפט הזה את המילה "בניינטיז". עכשיו מקום חדש מנסה להחזיר את הבכורה לרחוב עם בית קפה שכונתי בבוקר, בר קליל בערב ובראנצ'ים לאורך כל היום. וגם יש להם בן לשושלת בתי קפה מיתולוגית

6 באוגוסט 2023

תמיד זה קורה, כאילו בכוונה (למרות שברור שלא): רק פרסמנו את כתבת המקומות עם המרפסות והחצרות היפות ביותר והנה נפתח מקום שמתאים בול לרשימה המאווררת שלנו, עם מרפסת מעוררת קנאה. מאדאם, הבייב החדשה של שינקין, מתמקמת מול גינת שינקין בחלל שאיכלס בעבר את מאפיית בייקרס. עבור הבעלים, החבר'ה שמאחורי פיצה בדש בנחלת בנימין, מדובר בהגשמת חלום. כמי שגדלו בשינקין וחיים את תל אביב על בסיס יומיומי, הם החליטו לחזור לרחוב האהוב וצירפו כשחקן חיזוק את השחקן נמרוד הוכנברג (השוטרים, החממה, כבודו, נחמה ועוד), בן להורים מסעדנים ממקימי רשת אפרופו בישראל.

כל בית קפה (ובר) צריך מרפסת. מאדאם (צילום יהונתן בן-חיים)
כל בית קפה (ובר) צריך מרפסת. מאדאם (צילום יהונתן בן-חיים)

מאדאם תוכנן (או תוכננה? איך מתייחסים למקום עם שם של גברת נכבדה?) בהתאמה לשינקין ולקהל שעובר בו לאורך שעות היממה: בבוקר – בית קפה שכונתי (בקרוב), בערב – בר, ובין לבין מקום לעצירה קלה לנשום אוויר, לקחת בטייק אוויי משקה קר ולאסוף סלסלת דברים טעימים לפיקניק בגינה. בשעות בין ערביים, כשהבריזה מהים מצליחה לעבור את מחסום אלנבי-בן יהודה, אפשר לתפוס שולחן במרפסת, להזמין יין או קוקטייל ומשהו קטן ליד כמקובל בז'אנר. לדוגמה: פלטת גבינות/נקניקים (52 ש"ח), אספרגוס על קרם תירס ופרמזן (42 ש"ח), סלט אנדיב וגבינת קומבוזולה עם קולי סלק וויניגרט חרדל ואגוזים (48 ש"ח), פסטה ברוטב קאצ'ו אה פפה (54 ש"ח) ורוסטביף עם פלפלים מוחמצים, איולי חרדל, ושום קונפי (41 ש"ח).

משהו קטן לנשנש. מאדאם (צילום יהונתן בן-חיים)
משהו קטן לנשנש. מאדאם (צילום יהונתן בן-חיים)

כרגע המקום פתוח משעות אחה"צ, אך בהמשך הוא ייפתח כבר בבוקר ויציע בראנץ' לאורך כל היום עם מנות שמנסות לצאת מגבולות הבנאליה, למשל בייגל סקורדליה, וופל מאדאם עם רוסטביף ואספרגוס ופנקייק פירות יער וקרם פרש עם אבקת היביסקוס. ואז לשינקינאים (יש עדיין כאלה? או שהם נכחדו מאז הניינטיז?) יהיה איפה להתחיל את היום עם ירוק בעיניים, ולא מוויד. בהפי האואר (16:00-19:00) תקבלו 30 אחוז הנחה על התפריט, וזו כבר סיבה טובה לקפוץ להגיד ברוכים הבאים ובהצלחה.
נפחא 3, ראשון-שבת, 16:00-00:00