אם יש לחם: המאפיה הירושלמית שאוכלת את תל אביב

אחרי פופ אפ מוצלח ב"נחמה וחצי" מגיעה מאפיית טלר הירושלמית ללוקיישן חדש משלה בשוק הנמל ותציע לציבור לחמים ספקטקולריים, ובראשם לחם אוכמניות פלאי. ויש גם אישור מברק אובמה

מה שקורה בירושלים לא נשאר בירושלים. מאפיית טלר (צילום: אסף קרלה)
מה שקורה בירושלים לא נשאר בירושלים. מאפיית טלר (צילום: אסף קרלה)
25 באוקטובר 2020

אין ירושלמי שלא מכיר את מאפיית טלר. הסניף בשוק מחנה יהודה הניב אוהדי לחם מושבעים שלא יוותרו על כיכר טרייה של לחם אוכמניות ואגוזים, לחם זיתים או לחם צרפתי חלומי.

מאפיית טלר נפתחה לפני 13 בירושלים, על ידי אבישי טלר שחלם על לחם מאז שהוא זוכר את עצמו, אליו הצטרף חברו מישל סולטן. מאז עבר הרבה בצק מתחת למערוך, השניים התפצלו, סולטן נשאר במאפיה ואליו הצטרפה לפני חמש שנים בחיוך ותושיה דניאלה אברמזון. ביחד המשיכו אברמזון וסולטן ללוש וללוש, וטלר התרחבה גם לשני סניפים נוספים במודיעין וברעות.

מה שטוב לאובמה טוב גם לכם. מאפיית טלר (צילום: אסף קרלה)
מה שטוב לאובמה טוב גם לכם. מאפיית טלר (צילום: אסף קרלה)

עוד לפני כן הספיקה המאפייה גם לכבוש את החיך של לא פחות מהנשיא לשעבר ברק אובמה, שבעת ביקורו בארץ טעם מהלחם ונמסר כי היה שבע רצון בהחלט. ומאז, הבשורה אודות הלחם המופלא ממשיכה להתרחב, לאט אבל בטוח, וכעת מגיעה גם לחיך התל אביבי. כבר בחודש יולי האחרון יכולתם לראות פופ אפ מוצלח של המאפיה בבית הקפה נחמה וחצי, אליו נהרו לקוחות ירושלמים לשעבר וגם סקרנים אוהבי פחמימות. 

בפופ אפ נמכרו כיכרות לחם מלא, כוסמין, וגם חלות משובחות, וכן עוגות, עוגיות ושלל מאפים כמו בורקסים, קרואסונים ועוד רבים וטובים והוא עוד שריר וקיים ופועל גם בימים אלה. לאחר שנערכו חיפושים אחרי הלוקיישן האולטימטיבי, השוק בנמל נבחר למתאים ביותר וכעת חונכת המאפיה סניף דנדש בכניסה לשוק.

גם לתל אביב מגיע. דניאלה אברמזון ממאפיית טלר (צילום: אסף קרלה)
גם לתל אביב מגיע. דניאלה אברמזון ממאפיית טלר (צילום: אסף קרלה)

בסניף החדש בשוק הנמל תוכלו להצטייד בכיכרות לחם טריים וריחניים (16-23 שקלים) – נמליץ לא לוותר על לחם האוכמניות והאגוזים, כאמור. תוכלו למצוא גם עוגות נפלאות עם סוכר וללא (32-50 שקלים) וכן עוגיות שוות במארז (32-40 שקלים) ובמיוחד עוגיות שוקולד עם מלח ששוות את ההשקעה. את כל הלחמים אופים במקום כמובן, בשימוש בקמחים מובחרים וללא התערבות של חומרים משמרים, סוכר, או רחמנא ליצלן, מרגרינה. בקיצור, בא לשכונה חבר חדש. תקפצו להכיר. 

מאפיית טלר, שוק הנמל, נמל תל אביב; ימי ושעות פעילות: ב׳-ה׳ 09:00-19:00; ו׳: 07:00-15:00; שבת וראשון סגור