מה רואים הלילה: זה פחות "הישרדות" ויותר "בעל זבוב"

"Outlast"
"Outlast"

יש כמה דברים שהתרגלנו לצפות להם מעונה של "הישרדות", כמו אקלים טרופי, מעט בגדים וטקסי הדחה מטופשים. עכשיו באה "Outlast" של נטפליקס בשביל לזרוק את כל זה לפח ולהשליך אותנו ללב המאפלייה עם 16 אמריקאים מופרעים אי שם באלסקה

יש כמה דברים שהתרגלנו לצפות להם מעונה של "הישרדות", בין אם בארץ או (עדיף) בחו"ל: גברים ונשים בלבוש מינימלי, שמש, מים, משימות מטופשות וטקסי הדחה מופרכים. באה "Outlast", ריאליטי ההישרדות החדש של נטפליקס וזורקת את כל הציפיות האלה מהחלון. מדובר בתוכנית אכזרית יותר, קשוחה יותר, קרה יותר (תרתי משמע) ועם הרבה פחות מעורבות של ההפקה – לפחות כזו נראית לעין. אין פה משחק בשבטים ופסלונים ומה שזה לא יהיה. מה כן יש פה? אוהו. משהו בין "משחקי הרעב" ל"בעל זבוב", ועם לא מעט DNA מתוכניות הישרדות כמו "Alone" או "Naked and Afraid" של דיסקאברי.

התחרות הולכת ככה: 16 מתמודדים, רובם עם ניסיון כזה או אחר בהישרדות מהסוג האמריקאי – כלומר, גברים ונשים קשוחים מאוד, חמורי סבר, שאוהבים לעשות דברים כמו לצוד עם חץ וקשת, כנראה יש להם אוסף רובים מרשים, גנרטור ויש סיכוי טוב מאוד שהם הצביעו לטראמפ וגם מאמינים בקונספירציה אחת או שניים – מתאספים באלסקה. הם צריכים להתחלק לקבוצות של ארבעה, ומשם פשוט… לשרוד. בטבע. רק שהם יכולים, בכל רגע נתון, לנטוש את הקבוצות שלהם, להקים אחרות, מה שבא להם. חוץ מזה אין חוקים, אתגרים או הדחות והם יכולים לפרוש בכל רגע שבא להם, כשהתנאי היחיד הוא שהשורדים (ורוב השחקנים הרציניים בתוכנית הם כאלה שהיו, כנראה, מעדיפים להסתדר לבד ולא ממש מסתדרים עם בני אדם אחרים) לא יכולים להיות זכאים לפרס הגדול (מיליון דולר) אם הם לבד.

התוצאה ממכרת, מופרעת והכי חשוב, כוללת דובים (אנחנו בכל זאת באלסקה). וכן, הקבוצות המתגבשות מתחילות לחבל אחת בשניה יחסית מהר. הבטחנו לכם "בעל זבוב" או מה?

"Outlast", עכשיו בנטפליקס