מה רואים הלילה: קבוצת הכדורגל של הכוכבים ההוליוודים באה לרגש

"ברוכים הבאים לרקסהאם 2" (צילום: יחסי ציבור/FX/Hulu)
"ברוכים הבאים לרקסהאם 2" (צילום: יחסי ציבור/FX/Hulu)

צמד הכוכבים ההוליוודיים רייאן ריינולדס ורוב מקלהני חשבו שיהיה משעשע לרכוש קבוצת כדורגל אנגלית כושלת ולתעד את זה בסדרת דוקו, אבל הסתבכו בסיפור אהבה עם קהילה שלמה בעיירה בצפון-וויילס. עכשיו צריך רק לקוות שהעונה השנייה של "ברוכים הבאים לרקסהאם" לא תלך בדרכה של "טד לאסו"

14 בספטמבר 2023

זאת סדרה שבעצם התחילה כדאחקה: רוב מקלהני, מיוצרי וכוכבי "פילדלפיה זורחת", נדלק על כדורגל בריטי בזכות התסריטאי הבריטי האמפרי קאר, שהיה צופה במשחקי הליגות הנמוכות של אנגליה בחדר הכותבים של "Mythic Quest", הסיטקום המעולה של מקלהני לאפל TV+. קאר חשף את מקלהני לקונספט של עליית ליגה וירידת ליגה, והמוח של מקלהני התפוצץ. הוא רתם את חברו כוכב הקולנוע רייאן ריינולדס להזיה שלו והם רכשו יחדיו קבוצת כדורגל מהליגה החמישית.

הרעיון הדי בנאלי של שניהם היה לתעד את עצמם כבעלי הקבוצה ולייצר סיפור קלאסי של קבוצה אנדרדוגית שמצליחה להתעלות כנגד כל הסיכויים ולזכות במה-שזה-לא-יהיה, למרות שלאף אחד משניהם אין שמץ של ניסיון או מושג בכדורגל ובוודאי שלא בניהול קבוצת כדורגל. הם חשבו שיהיו צחוקים. אבל בעונה הראשונה של "ברוכים הבאים לרקסהאם" התברר שזה הולך להיות סיפור אחר לגמרי.

"ברוכים הבאים לרקסהאם" הוא בעצם סיפור אהבה בין אנשים וכדורגל, וסיפור התאהבות של שני כוכבים ציניים בקהילה נידחת בצפון-וויילס, וסיפור של אהבת אמת בין עיר לקבוצה שלה. מועדון הכדורגל של רקסהאם קיים מאז 1864, השלישי הכי ותיק בכל בריטניה, וריינולדס ומקלהני הצילו אותו למעשה מחיסול מוחלט. יחד עם קבוצת הכדורגל הם הצילו גם את הגאווה הפצועה של תושבי העיירה ואת תחושת הקהילה שלהם. ופתאום העסק נהיה מאוד רציני.

התוצאה בעונה הראשונה הייתה קסם ומתיקות אמיתית, צמד הכוכבים ההוליוודים נראו באמת מופתעים לגלות את האנשים שהרעיון המטופש שלהם שינה את חייהם, וכמויות הרגש שהשפריצו מהמסך הרגישו אותנטיות (אם כי הם שחקנים מאוד טובים, לא ניקח מהם את זה). בעונה השנייה נטל ההוכחה שלהם יהיה למנוע מ"ברוכים הבאים לרקסהאם" להפוך דביקה והוליוודית מדי.

זה לא יהיה קל, כי בעולם האמיתי, שמקדים את הסדרה התיעודית בכמה חודשים טובים, קבוצת הכדורגל של רקסהאם די משגשגת. התנופה שהצלחת הסדרה של FX/Hulu/דיסני+ נתנה לקבוצה ולעיר עשתה שינוי אמיתי, והיא כבר לא האנדרדוג החבוט שהייתה. בניגוד לעונה הקודמת שעלתה בבינג' של 18 פרקים, העונה הנוכחית שעלתה שלשום ב-Hulu/FX ותגיע בקרוב לדיסני+ תכלול כנראה 12 פרקים, ורק שני פרקים יעלו מדי שבוע. זה אומר שרק בעוד כמה חודשים נדע אם "ברוכים הבאים לרקסהאם" תלך בדרכו של "טד לאסו" ותגזים כמו אמריקאית טובה בכמויות הסוכר והצ'יז. תחזיקו אצבעות.
>> "Welcome To Wrexham", עונה 2, 12 פרקים, עכשיו ב-Hulu/FX ובקרוב בדיסני+