מה רואים הלילה: הסדרה שתגרום לכם להסתכל על זוגיות קצת אחרת

"Wilderness" (צילום: יחסי ציבור/אמזון פריים)
"Wilderness" (צילום: יחסי ציבור/אמזון פריים)

רגע לפני יום כיפור, זה בדיוק הזמן לבינג' מענג וטראשי על זוג בריטי מוצלח שחייו מושלמים, עד שהוא מחליט לבגוד בה ולהציע לה בתגובה טיול בערבות ארצות הברית לשיקום היחסים, והיא מחליטה לנקום בו נקמה רצחנית ולהגשים את הפנטזיות של כולנו. צום קל שיהיה, בנים

19 בספטמבר 2023

האובססיה של המין האנושי עם זוגיות נצחית הולידה כבר ז'אנרים שלמים של יצירות בדיוניות, וככל שהעסק הזה של יחסים ומיניות הולך ונעשה מורכב יותר, כך גוברים האימה והפחד הכרוכים בו. מצד אחד זה מוביל לדברים כמו "חתונה ממבט ראשון", וחבל. מצד שני, כך נולד תת הז'אנר האהוב אימה-זוגות.

האימה שבזוגיות, משחקי הכוחות, הקנאות והנקמות, כל אלה הם החומרים שמהם עשויה "Wilderness", הדרמה הבריטית החדשה של אמזון פריים. במרכזה זוג בריטי מוצלח שעובר לארצות הברית בעקבות הקריירה של הבעל (אוליבר ג'קסון-כהן החתיך מ"מי מתגורר בבית היל") והכל מושלם להם, עד שהאישה (ג'נה קולמן שהייתה נפלאה ב"דוקטור הו") מגלה שהוא בוגד בה. והיא מחליטה לנקום.

הסדרה מבוססת על רב המכר הבריטי באותו שם של הסופרת בי.אי ג'ונס שיצא לאור ב-2019, עם כותרת המשנה המעודנת "אהבה יכולה לכאוב. בגידה יכולה להרוג". ג'ונס, שהייתה בעברה כתבת פלילית של ה-BBC ואחר כך דוברת משטרת סאות'-וויילס, היא כוכבת עולה בשמי הספרות הפופולרית באנגליה מרבית ספריה הם מותחני נקמה פסיכולוגיים אפלים וקצת טראשיים במובן הטוב של המילה. הסדרה, לפחות לפי הפרק הראשון המוצלח, הולכת בדיוק באותו כיוון.

העלילה עוקבת אחר הזוג כשהוא יוצא לטיול ברחבי ארצות הברית שמציע הבעל לשיקום היחסים, בעוד אשתו הנבגדת רואה הזדמנות לנקמה רצחנית. בלי ספוילרים, אבל גם האישה השנייה נכנסת מתישהו לתמונה והעניינים מסתבכים. בסך הכל שישה פרקים, כמו שהבריטים אוהבים, בהפקה כל-נשית ובבימויה של הבמאית הקוריאנית-אמריקאית סו יונג קים, ויש מצב שקיבלנו כאן ממתק בינג' מותח ומענג שהוא גם פנטזיית נקמה נשית וגם משהו לצפות בו ביחד כזוג ולזוע באי נוחות הולכת וגוברת. בדיוק בזמן ליום כיפור, בנים.
>> "Wilderness", עונה אחת, שישה פרקים, עכשיו באמזון פריים וידאו