הכירו את מונאר, מסעדה הודית צבעונית חדשה בנחלת בנימין

מונאר, דאהבה הודית פרועה בנחלת בנימין, תיתן ביטוי לאוכל של דרום הודו, שהוא "אוכל שמכה בך", כפי שמבטיח הבעלים, השף ענר הרקוב

מונאר. צילום: אנטולי מיכאלו
מונאר. צילום: אנטולי מיכאלו
27 בנובמבר 2016

"מסעדות הודיות בתל אביב תמיד עושות איזו גרסה מרוככת של הודו – פחות חריפה, פחות מורכבת, פחות מאתגרת. בהודו ארוחה ראשונה למערבי היא סוג של הלם. אני הרגשתי את האוכל הזה פוגע לי בקודקוד הגולגולת. זה בדיוק האוכל שאני רוצה להגיש כאן. לא אוכל בהשראה הודית ולא גרסה מעודנת, אלא אוכל כזה שמכה בך", מכריז ענר הרקוב, שהיה במשך שבע שנים השף של קייטרינג רן שמואלי. עכשיו הרקוב חבר לתמיר מיכאלי, שהיה איש הרכש של שמואלי, כדי לפתוח את מונאר – דאהבה פרועה שתיתן ביטוי לדרום הודו ונקראת על שם עיר שבה הגיע הרקוב להארה שזה בדיוק סוג האוכל שהוא רוצה לבשל.

מונאר צבועה בירוק־כחול־ורוד; אלים הודיים פזורים ברחבי המסעדה לצד פורטרט של מהטמה גנדי. הרקוב הספיק בין התקופות ששהה בהודו ללמוד לתואר בלימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב וללמוד הינדית, אבל התפיסה שלו את המסעדה אינה אקדמית אלא חווייתית. הוא מתכוון להפגיז פה במוזיקה הודית עדכנית בווליום גבוה. "לא יגיעו לפה כדי לנהל שיחה שקטה. להפך, ברגע שנרחיב את שעות הפעילות מארוחות הצהריים לכיוון שני ערבים בשבוע, אני רוצה שאנשים יגיעו לכאן כדי לאכול ולרקוד".

מונאר. צילום: אנטולי מיכאלו
מונאר. צילום: אנטולי מיכאלו

מיכאלי רתם את עצמו לחזון של הרקוב בעזרת הכישורים והקשרים שרכש כשעבד אצל שמואלי, ותפקידו להשיג את חומרי הגלם המיוחדים הנדרשים לבישול, כולל עלי קארי טריים, ירקות מובחרים ועשבי תבלין, היישר מהחקלאים. בהתאם לכך תבשיל הקארי יהיה עונתי ומשתנה. ארוחות הצהריים יכללו דוסה, קרפ הודי עשוי מאורז ועדשים לבנים מותססים, במילוי של תפוחי אדמה, עלי קארי, זרעי חרדל ושמן חרדל, המוגש לצד תבשיל סמבר מירקות העונה, וכן צ'אטני וירק שהוחמץ.

מנת אידלי עשויה כופתאות שהותקנו מאותה הבלילה של הדוסה אבל הן מאודות ומיועדות לטבילה בצ'אטני של עגבניות או קוקוס. התפריט יהיה צמחוני ולמעשה נטול גלוטן, אף שלא יוגשו כאן מנות של אורז (עד 50 ש"ח למנה). בירה מהחבית ומשקאות רום או ג'ין בטעמים הודיים הם אסטרטגיה נוספת לחידוד המכות לראש. קבלו הארה לפרצוף!

מונאר, נחלת בנימין 68 תל אביב, ראשון־חמישי 10:00־16:00, שישי 10:00־15:00. בתום תקופת ההרצה ייפתח המקום בחמישי בערב