כבר לא צריכים לנסוע לרמת הגולן: מטרלו מגיע לביקור קצר בתל אביב

לא רק מתוקים: מרמת הגולן לשרונה מרקט. מטרלו (צילום: סופגי)
לא רק מתוקים: מרמת הגולן לשרונה מרקט. מטרלו (צילום: סופגי)

כן, זה קרואסון קממבר עם ריבת בצל ורוקט. וכן, זה מגיע לתל אביב. בולנז'רי הקרואסונים הנחשב מרמת הגולן נוחת לפופ-אפ קצר מועד במרכז שרונה, ולנו יש את כל הפרטים על קרואסונים חלומיים. נגיד, למשל, קרואסון שרימפס וקרואסון קורנדביף. אמאל'ה ואבאל'ה

22 ביוני 2022

חובבי מאפים מדופדפים וכריכי שחיתות מדוגמים, שימו לב: לרשימת הקרואסונים הטובים בעיר נוסף לפרק זמן מוגבל מטרלו, הבולנז'רי הנחשב מרמת הגולן. הכינו את הסטורי לפופ אפ הקולינרי הכי סקסי לקיץ 2022.

אם תל אביבים לא יבואו לקרואסון, הקרואסון יבוא לתל אביבים. מטרלו (צילום: סופגי)
אם תל אביבים לא יבואו לקרואסון, הקרואסון יבוא לתל אביבים. מטרלו (צילום: סופגי)

אימפריית הקרואסונים מעין זיוון היא כבר מזמן סוד גלוי. בכל סופ"ש עולים לרשתות החברתיות פוסטים המתעדים תור ארוך שמתפתל מול הדלת, ובכל זאת אין בכך משום הרתעה: מי שבסביבה קופץ לטעום ומי שסתם נסחף בזרם הסקרנות נוסע במיוחד.

מאחורי הדלפק עומד האופה עדי פרץ,  צלם לשעבר שחזר לקיבוץ בו נולד ופתח לפני ארבע שנים מאפייה קטנה. "ואז הגיעה דרישה לאוכל והתחלתי להכין כריכים מקרואסונים וסלטים", הא משחזר. "התחלתי עם כריך קרואסון סלמון מקרואסון קנוי. כשראיתי שזה רץ, הוספתי עוד כריכים, וכשראיתי שגם הם רצים, חזרתי להכין קרואסונים לבד". בתקופת הקורונה הוא מכר קרואסונים במשלוחים, ובזמן הפנוי למד את רזי המאפה הצרפתי האיקוני בקורס אונליין בהדרכת השף-קונדיטור דומיניק אנסל, ממציא הקרונאט.

חלום שלנו להיכנס לנמנם בזה כמו שק שינה. מטרלו בשרונה מרקט (צילום: סופגי)
חלום שלנו להיכנס לנמנם בזה כמו שק שינה. מטרלו בשרונה מרקט (צילום: סופגי)

בשבוע הבא פרץ סוגר זמנית את המאפייה בעין זיוון ומגיע לשרונה מרקט, לפופ אפ שכולו פחמימות. "אני מגשים חלום. כמי שבא ממקום קטן ברמת הגולן, תל אביב נתפסת עבורי כמקום גדול, בירת הקולינריה של ישראל. אני והצוות שלי מתרגשים להגיש את הקרואסונים שלנו בעיר הגדולה ולהעביר בה את החוויה שנקראת מטרלו". בתפריט תמצאו קרואסון חמאה וקרואסון ג'אנדויה, קרואסון זברה שוקולד חלב-טונקה וקרואסון זברה קרם לימון וקרמל, קרואסון שחור שוקולד חלב-קרמל ומאפים שונים (14-20 ש"ח).

גם היהלום שבדגל נמצא כאן, כריכי קרואסון מוגזמים כגון קרואסון קממבר עם ריבת בצל ורוקט, קרואסון מקושקשת וגבינת שמנת, קרואסון חצילים טחינה-עמבה, קרואסון שרימפס וקרואסון קורנדביף. המחירים למקרה שתהיתם 39-77 ש"ח, בין כריך ברשת קפה למנה במסעדת שף. אבל היי, לפחות תחסכו את הדלק.
שרונה מרקט, קלמן מגן 3, תל אביב, שני-שישי (27.6-1.7), שני 12:00-20:00, שלישי-חמישי 10:00-20:00, שישי 09:00-16:00