רק אל תקראו לזה מילקי: קינוח חדש, מתקתק ומיוחד הגיע לאלנבי

ככה עושים מלבי. מילק-אפ. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם milkup_tlv
ככה עושים מלבי. מילק-אפ. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם milkup_tlv

אנחנו ממש צריכים קצת מתוק בחיים המרירים האלה, אז מזל שבין עבודות הרכבת באלנבי יש לנו ממתק חדש - מילק אפ, מקדש מתוק של קינוחים מסקרנים במיוחד עם ניחוח צרפתי, טעמים מעודנים ומרכיבים בלתי שגרתיים. אה, ואל תעזו לפספס את המילק-אפ ערמונים

27 בדצמבר 2023

סליחה עם הקורא אסף אמדורסקי, אבל יש לנו תיקון קל: אם את רוצה מתוק, תלכי לאלנבי. שם, בין הריסות ובניית הרכבת, דווקא אפשר למצוא לא מעט מתוק. השחקן החדש בתחום, שהתמקם לא רחוק מגבי גודיז והקייקרי של מורן גיל, הוא מילק-אפ – מקדש מתוק של קינוחים מסקרנים במיוחד עם ניחוח צרפתי, טעמים מעודנים ומרכיבים בלתי שגרתיים. ואין ספק שכולנו צריכים קצת מתוק בימים אלה.

את מילק-אפ פתח בימים אלה ראובן ביטון, שאמנם נולד בארץ, אבל גדל בפרברי פריז. שם בצרפת הרחוק הוא התאהב בקינוחים, כי איך לא, ולמד מתכונים מסבתו עוד בגיל הילדות, בעודו מתאמן על אקליירים וקרם פטיסייר. עם חזרתו לארץ הוא התחיל לעבוד בתעשיית ההייטק, אך המשבר בתחום הותיר אותו לתהיות קריירה, וביטון החליט לעשות הסבה לחלום ילדותו – סוכר. הוא החליט לשחזר את המתכונים של סבתו, ואף יצר קינוח מסקרן שטרם טעמתם כמותו, אותו הוא מכנה מילק-אפ – קינוח הדגל של המקום החדש.

ארץ הלקטוז. מילק-אפ. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם milkup_tlv
ארץ הלקטוז. מילק-אפ. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם milkup_tlv

מדובר בשכבה של קצפת איכותית, אותה מקציף ביטון במקום, המונחת על קרם בטעמים שונים. קצת כמו מילקי, אם תרצו, רק משודרג פי מאה. איך משודרג? ובכן, רק תבדקו את המילק-אפ טארט טאטן (27 ש"ח), שמורכב משכבה של תפוחים מקורמלים, קרם בטעם קרמל מלוח וקצפת מלמעלה. או אולי אתם רוצים לנסות מילק-אפ קרם קפה עם קצפת למעלה? בטעמים היותר קלאסיים (שעומדים על 25 ש"ח ליחידה) יש פיסטוק, וניל וטעם נוסף, אותו צפוי להחליף ביטון מדי שבוע. עכשיו למשל, בהתאם לרוח העונה החורפית, יש מילק-אפ ערמונים עם קרם ערמונים, ערמונים מסוכרים, קצפת, ונוכחות דומיננטית נפלאה של רום.

טעמנו את המילק-אפ ערמונים ותנו לנו להגיד לכם דבר אחד – זה מעולה. קינוח לא מכביד מדי, נעים ומושחת דיו, אך לא חוטא במתיקות יתרה וגם לא גורם רחמנא ליצלן לצרבת. זאת, בין השאר, הודות לחומרי הגלם בהם משתמש ביטון, המיובאים מצרפת – חמאה צרפתית איכותית, ערמונים מסוכרים מצרפת וגם קקאו צרפתי. מלבד המילק-אפ שמגיע בכוס, תוכלו למצוא גם טירמיסו (30 ש"ח) ריחני, אוורירי ונפלא, עם טעמים נוכחים של מרסלה ואספרסו, ויש גם מלבי (15 ש"ח), אותו מקפיד ראובן לעשות לפי המתכון האותנטי – כלומר, בלי בוטנים, קוקוס ושאר דוואינים. בסיס קרם שמנת, מי זאהר וסירופ ורדים טבעי לגמרי, ללא צבע מאכל, ועם תוספת פיסטוקים אותם הוא קולה בעצמו. 

ויש גם עוגיות מהממות. מילק-אפ. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם milkup_tlv
ויש גם עוגיות מהממות. מילק-אפ. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם milkup_tlv

מלבד זאת, ביטון גם אופה עוגיות נפלאות ורכות למגע ולביס, אשר גם בהן הוא מנסה לשלב אלמנטים מהמטבח הצרפתי, כמו למשל עוגיות טארט טאטן – עוגיות מבצק שוקולד צ'יפס בהיר, שעל גביו פיסות תפוחים מקורמלים, ולא חשבתם שאתם כל כך רוצים את זה עד שטעמתם, וביקשתם תוספת. מניסיון. חוץ מזה, גם כאן יככבו הערמונים עם עוגיות בהן משובצים ערמונים מסוכרים יחד עם שוקולד חלב. מחירים של העוגיות הוא 17 ש"ח לעוגיות שוקולד צ'יפס רגילות, 19 ש"ח למיוחדות. לא זול, אבל איזה טעם.

המלחמה כמובן עיכבה את פתיחתו של מילק- אפ, שתוכנן להיפתח אחרי שמחת תורה – מה שהותיר את ראובן בין הכיסאות. הוא לא זכאי למענק ממשלתי משום שהעסק לא פעל לפני המלחמה, ולדבריו "זהו באמת טיימינג בעייתי, אבל אני מאמין במוצר, ומקווה שיש פה ניחוח חדש ומסקרן שישראלים לאו דווקא מכירים". והאמת, שאחרי שטעמנו את המילק-אפ ערמונים – אנחנו מסכימים, וקוראים לכם גם לבוא ולטעום בעצמכם. מקסימות יהיה מתוק.
מילק אפ, אלנבי 37, ימים ב' – ה' 14:00-22:00, ו' 10:00-15:00. שעות הרצה, עשוי להשתנות בהמשך