אזעקת אמת: יש מאפיית דונאטס חדשה בתל אביב

ב2001 סגרו דנקן דונאטס את שעריהם בישראל. הם הותירו אלפי לבבות שבורים ומאוכזבים, אך עכשיו נראה שיש גלגל הצלה חדש, שמנמן ומטוגן להיאחז בו

דונאט וניל עדשים של מיסטר דונאט. צילום: אילן נרנינסקי
דונאט וניל עדשים של מיסטר דונאט. צילום: אילן נרנינסקי
29 ביולי 2018

לאט לאט ובהדרגה החלו סופגניות הדונאטס האהובות לשוב אלינו, ולא רק בחנוכה. במאפייה דה שואו רום מוגשים הדונאטס האהובים בטעמי גורמה נפלאים דוגמת מרנג לימון או נוטלה, ובסוויט בוקס מצטיינים במגוון טעמים קלאסיים כמו שוקולד, וניל וקרמל מלוח.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
המתכונים של הזוג הכי לוהט בעולם הקולינריה
10 משקאות מרירים שיקפיצו לכם את הדייט
לא רק צ'יפס: התוספות הכי שוות להמבורגר שלכם

יש מי שהגדילו לעשות והחליטו לתת לדונאטס האהובים את קידמת הבמה. אם השם "מיסטר דונאט" מוכר לכם, זה אולי מפני שנתקלתם בהם בדוכנים ארעיים שונים, אבל עכשיו סוף סוף זוכה המאפייה לכבוד הראוי לה ופותחת סניף ראשון, על אבן גבירול.

דונאט מרשמלו של מיסטר דונאטס. צילום: אילן נרנינסקי
דונאט מרשמלו של מיסטר דונאטס. צילום: אילן נרנינסקי

עם עיצוב שדומה לאחותה הגדולה והאמריקאית דנקן דונאטס, מאפיית מיסטר דונאט מפליאה בדונאטס בגודל ומידה מדויקים הניחנים בטריות אמיתית ורמת טיגון מושלמת. הדונאטס טבעוניים ומגיעים במבחר ענק של טעמים מדליקים כמו אוריאו, חמאת בוטנים, וניל וגם טעמי פירות שאהבנו במיוחד כמו דובדבן, בננה ותות. מיטבי לכת יוכלו לנסות גם את דונאטס הבוסטון קרים, שהוא בשונה מחבריו דומה לסופגנייה ואינו מחורר, וממולא בקרם בוסטון בטעם פודינג וניל, טבעוני גם הוא. לטעמנו, דונאט הבוסטון מעט מכביד ודחוס יותר, על כן נמליץ להישאר עם הדונאט המוכר והאהוב, שמעוטר בסוכריות וזילוף וניל או שוקולד ומלמד אותנו פעם אחר פעם מהי אהבה אמיתית. כמה טוב שבאת הביתה.

מיסטר דונאט, אבן גבירול 86. 7 ש"ח ליחידה, 39 ש"ח ל6 יחידות.