מלחמת המזרן: כך תימנעו ממלחמה לילית עם בני הזוג

שינה בצמד יכולה להיות חוויה אינטימית ומרגיעה, אבל לעתים, גם אם אוהבים, היא יכולה להפוך למלחמה לילית כוללת. כך תימנעו ממשבר זוגיות שמתחיל במיטה. כלומר, בחלק של השינה בה

הצד שלו, הצד שלה. מתוך הסרט The Break Up
הצד שלו, הצד שלה. מתוך הסרט The Break Up
7 בפברואר 2018

תוכן שיווקי | גוד נייט

כל מי שהיה בזוגיות – או בסטוץ מתמשך, אנחנו לא שופטים – מכיר את הסיטואציה המבאסת של לקום מלאי מרמור על הפרטנר בעקבות לילה של שינה טרופה. במקום חלומות על לרכוב במירוץ החד קרן הבינלאומי, כל הלילה התהפכתם כי בן/בת הזוג שלכם מתפקדים על תקן קפה והשאירו אתכם ערים. אל תחפשו עורך דין לגירושים עדיין, בעזרת מעט תקשורת וטיפה מאמץ גם אתם תוכלו לשרוד שינה זוגית שקטה ואינטימית כמו שרק היפהפייה הנרדמת יכולה לחוות. מתכון זוגי ללילה טוב.

מחטף באישון הליל או: הקרב על השמיכה

בימים קרים כל פיסת שמיכה היא נכס יקר ערך, והמאבק על שטח הכיסוי השאיר רבים וטובים במצב קיפאון פיזי מעמיק. אקט חטיפת השמיכה אמנם נעשה מתוך שינה ונטול כוונה רעה, אבל הוא הפרה בוטה של קוד ההדדיות במיטה. לא כיף להתעורר מהרעידות של עצמך.

הפתרון: אם שיחות על הנושא לא מועילות, הגיע הזמן לעשות הפסקת אש ולקנות שמיכה זוגית גדולה, או לחלופין שתי שמיכות לשני עמים. ביבי לעולם לא יודה שזה הפתרון האולטימטיבי, אבל לכולנו ברור שלפעמים גם הוא חולם על שמיכה נפרדת משלו.

חזיז ורעם או: די עם הנחירות

נחירות יכולות להיות רעידת אדמה די מטלטלת כשמנסים לעצום עין 30 ס"מ לידם. הרעש המנסר הרפטטיבי הורס לשני הצדדים את השינה ומעלה את רף התסכול מהפרטנר לרמת "סתום כבר!". לא צריך להיות יועץ זוגיות כדי להבין כמה משקעים זה עשוי לייצר לשעות הערות.

הפתרון: במקרה שהנחירות מפריעות רק לשלב ההירדמות, הצד הנוחר יכול להמתין מעט עם שנת הלילה שלו כדי לתת לצד שסופג את הרעש להיכנס לשינה לפני שמתחיל המופע הקולי. נחירות רועמות שמעירות גם באמצע הלילה ניתן לנטרל לעתים בעזרת נגיעה קלה בצלעות (שימו לב: נגיעה, לא מרפק). אם כל האמצעים כושלים, אולי הגיע הזמן לפנות לטיפול רפואי, שלרוב עוזר לשמור על השקט הנפשי והממשי.

לוחמת אש או: הצילו, חם לי!

החורף הוא תקופה אידיאלית לכפיות – גוף מחמם גוף בסימביוזה אידיאלית והפוך שמעל שומר את הכל חמים ופריך. אבל מה עושים עם תנוחת השינה הנוחה הזו בימי הקיץ, כשנדבקים זה לזה מרוב זיעה וסבל? כפיות זה טוב ויפה, אבל אנחנו נלחמים לא רק בעצמנו אלא גם בקיץ הישראלי הארור.

הפתרון: לא מעט אנשים נשבעים בשם המזגן גם בלילה, אבל אם אתם מעדיפים להימנע מלנשום אוויר ממוחזר בלילה (וכך עדיף) או רוצים לחסוך בחשמל (וכך כדאי), כדאי לשקול שמיכת קיץ קלילה ביותר ומאוורר לא ישיר. אם בכל זאת קשה לכם לעמוד בחום, כדאי להפריד מגע למעט ולהסתפק בהנחת יד מרוחקת על מותן הפרטנר. זה אולי מרגיש מעט זר, אבל זה הרבה יותר טוב מלנטוף למוות.

מראה שחורה או: רק עוד פרק

הדור ששרד את ההרגל בינקותו מתקשה להיפטר ממנו, ובתור אנשים שמביטים רוב היום במסכים אנחנו לא ממהרים להיפטר מהם גם במיטה. בזמן שאחד מבני הזוג כבר עוצם עיניים, השני עדיין צופה בסדרה, או להבדיל בסרטוני חתולים באייפון. צבעוני, רועש, מואר ולא כיף כלל וכלל.

הפתרון: כאן חייבים להיות נוקשים – חייבים לשים גבול למסכים. כן, כולנו רוצים לראות אם הגיבו לנו על הסטטוס וכמה לייקים צברנו באינסטוש גם במיטה, אבל הימנעות ממסכים לפני שינה היא טובה לשני הצדדים. הוציאו את הטלוויזיה מחדר השינה והניחו את מטעני הטלפון במרחק מהמיטה. החוק הזה לא רק יציל לכם את איכות השינה אלא גם ישפר את הזוגיות. ואם לא, לפחות תקראו סוף סוף את הספר שעל השידה.