קרב במה: כך אמני הפרינג' צריכים להילחם בחוק הנאמנות של מירי רגב

הסערה סביב חוק הנאמנות של מירי רגב לא שוככת, ועכשיו אמני הפרינג' הם אלה שמרימים קול מחאה. אבל למה להסתפק במחאה כשאפשר באותה הזדמנות ליצור פרזנטציה לפסטיבל עכו? חמש דרכים להפיק את המיטב ממלחמה בחוק פשיסטי

מירי רגב במשכן הנשיא בירושלים (צילום: לע"מ)
מירי רגב במשכן הנשיא בירושלים (צילום: לע"מ)
5 בנובמבר 2018

בימים אלה צובאים אמני הפרינג' של תל אביב על משכן הכנסת כדי לקחת חלק בדיונים הסוערים סביב חוק הנאמנות, המאיים על עתידה של האמנות הביקורתית והבלתי מגוייסת. מדובר במהלך חשוב, אבל בתור אמנים תפרנים, היינו ממליצים לכם לנצל את הבמה לקידום עצמי ולהשתמש בכלים הבמתיים שרכשתם כדי ליצור מחאה תוססת, צבעונית ומשתלמת. להלן דרכי מרי שיאפשרו לכם לפתוח איוונט ולקחת מחברים שלכם כסף.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
"שרה, קחי שאכטה": כשהזמינו את שרה נתניהו לג'ויינט
האזרח הפשוט יכול לשנות את תל אביב – בלוחמת גרילה
מה יביאו איתן חמש שנות חולדאי נוספות?

1. להציף את העיר במופעי פרפורמנס רבי ביקורת על השלטון, הכוללים שימוש בדגל ישראל בתור סדין שהוא גם עוטף אבל גם חונק וגם נולדים בו אבל גם מתים.

2. להזמין את מירי לשיעור דמות, שבו היא תוזמן לגלם פלסטינאית ובכך תלמד להזדהות עם האחר. שימו לב שקיים חשש שמירי אכן תזדהה ותבטל בעקבות זאת את חוק הנאמנות, צעד שלאחריו שוב לא יהיה אכפת לתקשורת מאמני פרינג'.

3. לפרסם בפייסבוק פוסט מרגש בצירוף תמונה לזכרו של חופש הביטוי, לכתוב כמה נהניתם לשחק איתו בהצגות כמו "מקבת- גרסת הכיבוש" ו-"סיזיפוס בכותל – מלחמת אבסורד בשלושה חלקים" ולצרף בסוף לינק לעמוד האמן שלכם שמכיל בדיוק את אותם טקסטים כמו שיש לכם בפרופיל.

זכרונות יפים מההצגה "פני האפרטהייד". צילום: שאטרסטוק
זכרונות יפים מההצגה "פני האפרטהייד". צילום: שאטרסטוק

4. לפתוח סדנאות מחאה למתחילים: איך אני מוחה באופן התשוקתי ביותר שגם יעבור מסך? מהם חמשת אבי הטיפוס של המוחה? וכמובן, שיעורי דיקציה שילמדו את החדשים בתחום לצעוק ברור ומהבטן.

5. לקיים שיעורי תנועה מחאתיים. המשתתפים מתהלכים בחלל, חוקרים תנועתית את התחושות שחוק הנאמנות ממעורר בגופם ולבסוף מקיימים מעגל אנרגיה קבוצתי שבו כל אחד משליך את זעמו בקריאת "האאאאא!!!!" וטלטול איברים כלפי החבר שמימינו.

6. לפתוח במהלך הדיון בכנסת בנאמבר קברט-סאטירי מלא תוכחה שיבטיח לכם לפחות שלוש דקות של תהילה בערוץ הכנסת. חשוב לא לשכוח צבע לבן על הפנים ושימוש במריונטה כדימוי לאופן שבו נבחרי הציבור משחקים באזרחים.

7. להקים תאטרון שקוראים לו "מירי רגב" בקטע אירוני. המחווה הזאת כל כך תרגש את מירי שהיא תתן לכם מהכיס שלה סבסוד מלא, ואתם תיחשבו בסצנה סופר חתרנים ופוליטים.