זה מושחת, זה יקר, וזה לא בכנסת: המסעדות הכי הדוניסטיות בתל אביב

פופ אנד פופ | צילום: דרור שרון
פופ אנד פופ | צילום: דרור שרון

יש ימים כאלה שזה מה שבא לנו בהם: לאכול אוכל מושחת, בלי רגשות אשמה, בלי לחשוב על ערכים תזונתיים ובלי חישובים כלכליים. מזל שבין שלל המסעדות התל אביביות יש גם כמה כאלה מאוד מוגזמות שיכולות לספק לנו את ההדוניזם הרגעי הזה. וממחר חוזרים להתחשבן

1. הבסטה

המסעדה שהיא אם כל השחיתויות וההדוניזם, מסעדת שף בתחפושת של מסעדת שוק עם תפריט שכולל צדפות מיובאות, אשכים (מה ששמעתם), חזרזירים ושאר אפרודיזיאקים, וכמובן יינות אנינים. מומלץ להתאבזר בדוד עשיר.
השומר 4

2. פופ אנד פופ

פסלי ענק, עבודות אמנות מחפצנות, דיספליי מרצ'נדייז וצלחות שנועדו רק ליופי – פופ אנד פופ מתעקשת להיות שונה ומוגזמת. הקינוחים של שף קונדיטור עופר בן נתן מוגזמים גם כן אבל באופן הכי מושלם שאפשר.
הארבעה 28

פופ אנד פופ | צילום: דרור שרון
פופ אנד פופ | צילום: דרור שרון

3. OCD

מה עוד לא נאמר על המסעדה עטורת הפרסים של שף רז רהב? על קצה המזלג: מצעד אינסופי של מנות פיין דיינינג, בריגדת טבחים, ירידה דקדקנית למקורותיו של כל קיסם, מעט מדי מקומות ישיבה ותג מחיר של 690 ש"ח לאדם (550 ש"ח, אם הצלחתם למצוא מקום עד 22.5).
תרצה 17

OCD (צילום: חיים יוסף)
OCD (צילום: חיים יוסף)

4. הדסון

על פניו אין בהדסון שום דבר מוגזם. העיצוב סולידי וגם התפריט כמעט שאינו משתנה. למה היא בכל זאת כאן? בגלל המחיר שאינו שווה לכל נפש. הבשר אמנם מטופל במקצועיות והוא והטוב מסוגו, אבל מאות שקלים תמורת סטייק אחד זו הגזמה, גם אם זו אשמת הממשלה.
הברזל 27 

הדסון (צילום דן פרץ)
הדסון (צילום דן פרץ)

5. a

מה היה לנו שם? 12 מיליון ש"ח, סרט תעודה, התססות וטכניקות הכנה מורכבות שמניבות מנות מורכבות עוד יותר, צבא של טבחים ומלצרים, קיר סאקה ממזקקות בוטיק ביפן, חומרי גלם נדירים ויקרים ויובל בן נריה אחד, שבעצבי ברזל מוביל את הקונגלומרט כל הדרך למישלן.
דרך בגין 121

 

View this post on Instagram

 

A post shared by a restaurant (@a_restauranttlv)

6. פופה

זאת מסעדה? זה בר? אולי מועדון? פופה עברה לא מעט תהפוכות, קונספטים ושפים מאז הקמתה, ועדיין הדבר היחיד שנחרת בזיכרון הם שירותים מקריפים בצורת בבושקה.
דה פיג'וטו 22 

7. ל'אפוק

ביצה עלומה וקוויאר ב-320 ש"ח. יש מה להוסיף?
לילינבלום 9

בצה בלי קן. ל'אפוק (צילום אנטולי מיכאלו)
בצה בלי קן. ל'אפוק (צילום אנטולי מיכאלו)