תדר אנד צ'יל: מציירים מוזיקה באירוע הכי רגוע של הסופ"ש

דמיינו שכל האנשים האלה מציירים מוזיקה. תדר (צילום: אריאל עפרון)
דמיינו שכל האנשים האלה מציירים מוזיקה. תדר (צילום: אריאל עפרון)

תל אביב עדיין אבלה ומדוכדכת, אבל תסמכו על האנשים של התדר שיתפרו לכם בדיוק את האירוע הנכון למוד העירוני: "מוזיקה, לצייר אותה", שבת ב-12:00, אירוע שבו גם אתם יכולים לבוא ולצייר ברחבה הראשית המוארת לצד אמנים בולטים ולצלילי מיטב תקליטני הבית. ולהירגעעעעעעע

16 בנובמבר 2023

תל אביב, כמו ששמתם לב אם הסתובבתם בה בלילות של השבועיים האחרונים, עדיין באבל עמוק. הרחובות ריקים, המקומות שנפתחו מחדש רחוקים מלהיות הומים, המסעדות נפתחו חצי כוח, הברים שקטים מתמיד, האווירה מדכדכת. ובתוך כל זה עדיין אפשר למצוא נקודות של אור ואירועים נוסכי תקווה או לפחות שלווה כלשהי. עכשיו גם בתדר.

>> יוצאים במלחמה: ערב הפתיחה מחדש של התדר היה מטורף ושפוי

אחרי שנפתח לפני שבועיים במתכונת חלקית ומצומצמת, פועל התדר בפרופיל ובווליום נמוך לאורך השבוע, יותר כנקודת התכנסות מהורהרת מאשר כחלל התוסס והאינטנסיבי שכולנו מכירים. בשבת הקרובה (18.11, החל מ-12:00) יתקיים במקום אירוע המוני ראשון באווירה רגועה במיוחד ובשיתוף ת"א תרבות המחוגה, תחת הכותרת "מוזיקה, לצייר אותה".

מוזיקה, לצייר אותה. כרזת האיוונט בתדר (איור: אורן פישר)
מוזיקה, לצייר אותה. כרזת האיוונט בתדר (איור: אורן פישר)

וזה הולך להיות בדיוק כמו שזה נשמע בכותרת: מיטב תקליטני הבית של התדר יעמדו על הפטיפונים, כשלצידם כמה אמנים מקומיים בולטים, ויחדיו הם יזמינו את הציבור הרחב לצייר איתם באופן חופשי לצלילי המוזיקה. הכניסה, כנהוג בתדר, חופשית ויש גם פיצה תדר כנהוג בתדר ובירות כנהוג בתדר, ובאופן כללי נשמע שלא תיתכן דרך מרגיעה יותר להעביר את צהרי שבת.

>> החיים עצמם: 12 תערוכות מומלצות בתל אביב ומחוץ לה

הרעיון נולד במהדורתו המקומית לפני כעשור, בגלריה ביפו, שם אצר האמן עפר ברוזובסקי ערבים בהם צייר לצלילי הזיותייהם של רדיוטריפ ושאר חברים. במקביל, בקנדה הרחוקה החבר/אייקון קיד קואלה הפציץ עם לא מעט אירועים בקונספט דומה לאורך העשור החולף ואף הוציא אלבומי אמביינט אווירתיים שמבוססים על ההתנסות המתמשכות שלו ("Music To Draw To").

"עמוק בתוך התקופה הקשה והסוריאליסטית ביותר שחווינו, במעבר חסר מנוחה בין מבזקי החדשות לגלילות האינסופיות ברשתות – אנחנו מרגישים חזק מתמיד את הצורך לבטא את הרגשות והתחושות שלנו, שיתקשו למצוא את הדרך החוצה במילים", כך נכתב בעמוד האיוונט. "לכן נפגש ברחבת בית רומנו סביב שולחנות עמוסי טושים, צבעים, דפים וסלייסים חמים, לשרבט ולפרוק תחת כיפת השמיים לצלילי תקלוטים ממריצי השראה ומרוממי נשמה מהעמדה".

על המוזיקה יופקדו זיו, מיכל גפן, שאקטי סאונדסיסטם טריו, צח בר, תאי רונה, ועל כני הציור יחלשו אורן פישר, רותי דה פריס, אולגה קונדינה ובר זוטרא. במקביל ולאורך כל היום תשתלט הכריכייה של ת"א תרבות המחוגה על הרפי, ותייסד במקום בית מלאכה למחברות וסקצ'בוקים לצייר וליצור איתם גם בבית. אם תעדיפו בכל זאת להישאר בבית, תוכלו לעקבו אחר האירוע ולצייר מהסלון ב-Teder.fm.