חמארת הדגים האהובה יצאה משוק הכרמל. המחירים של השוק נשארו

לא נגיד תודה, כי הדגים עוד פה. מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏
לא נגיד תודה, כי הדגים עוד פה. מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏

את חגיגות הדגים של מרלוזה מבקרי השוק כבר הכירו, אבל עכשיו השכנים בלילינבלום יצטרכו להתרגל לריח המצוין. לוקיישן חדש, רשימת מנות מיוחדות שהתווספו לתפריט וכמובן, אי אפשר בלי הקלאסיקות. מרלוזה החדשה עדיין קרובה לים כתמיד

19 בפברואר 2024

בשלהי הקורונה מסעדת מרלוזה נפתחה בשוק הכרמל, על ידי שף דור אבן ובת זוגו מור חזן. אבן הוא השף האחראי על המטבח, וחזן דואגת לפלור. ביחד הם ניהלו בשוק הכרמל חמארה משגשגת, שזכתה לעדת מעריצים מכובדת בזכות תפריט דגים יצירתי ומקורי, ואפילו כשר תל אביבי – כלומר, בלי תעודה, אבל גם ללא שרצים. אבל הימים האלו נגמרו, ומסיבות טובות.

>> אדום עולה: איפה אוכלים את השקשוקה הכי טובה בתל אביב?

במהלך ימי המלחמה צצה הזדמנות נדל"נית חדשה בזכות סגירתה של מסעדת תמנע ברחוב לילינבלום, והשניים החליטו לעזוב את השוק כדי להתמקם בלוקיישן החדש. הם שיפצו קלות את המקום, שינעו את הדגה הרחק מהשוק והבריקו את הבר- והתוצאה היא מסעדה נעימה ורחבת ידיים שנותנת ביטוי (וגם הרבה מרחב) לכישרון של אבן. וגם לבר מרווח, שזה תמיד רעיון מצוין. 

צמד המרלוזאים. מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏
צמד המרלוזאים. מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏

חזן מספרת לנו שהם רק חיכו להזדמנות שכזו. ״העבודה בשוק הייתה לא נוחה, החלל היה קטנטן ומאתגר. ולא היה מזגן, שבתל אביב זה עניין קריטי למדי. חוץ מזה – בימים שהיה גשם, המקום היה ריק״. בימים שלא היה גשם, לעומת זאת, המקום התמלא אווירת שוק שמחה עם קהל לקוחות קבועים ושפה קולינרית מהודקת, שכוללת שימוש בדגים טריים לצד דגי בריכה, טכניקות ייחודיות ושלל מרכיבים, תבלינים וניחוחות.

כעת, לכבוד המעבר למשכן החדש, נוספו לתפריט של מרלוזה נוספו מנות חדשות: מנה מסקרנת של קוויאר סלמון על קרם תירס וצ׳יפס מקליפות תפוחי אדמה (47 ש״ח), יקיטורי סשימי בויניגרט סויה (64 ש״ח), טרטר דג ים (68 ש״ח), סלט ארטישוקים רענן (54 ש״ח), סלמון קונפי בסויה ודבש (56 ש״ח) ושיפוד הליבוט (76 ש״ח).

המסקרנת החדשה. מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏
המסקרנת החדשה. מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏

המנות החדשות לא דחקו הצידה קלאסיקות של המרלוזה, שמופיעות גם בגלגול החדש: כנף מוסר מטוגנת באיולי שום ירוק (60 ש״ח), טאטקי טונה (64 ש״ח), צ׳יפס חציל (44 ש״ח), שאפילו נמענים מגלוטן יוכלו לאכול, דג שלם צלוי בתנור(116 ש״ח), מנה שאי אפשר בלעדיה, המוגש במרינדת פיש סוס, רכז רימונים, שום וגרידת לימון.

מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏
מרלוזה החדשה. צילום: Peoplephotography‏

השכנות עם מאפיית אלכסנדר הובילה לסלסלת לחמים מהתוצרת שלו, ואין מהנה מלטבול את לחם הזיתים שלו ברטבים השונים, באחריות. לקינוח, תוכלו לזלול גלידת יוגורט של אוטלו, מלבי או מוס שוקולד אוורירי ומלטף. מעבר לכך, נחמד לדעת שחרף המעבר ללילינבלום, המחירים של מרלוזה נחשבים עדיין ל"מחירי שוק" – כלומר, הוגנים. בחודש מרץ יתחילו להגיש גם ארוחות צהריים במקום, ולאחר מכן יצטרפו לתפריט גם שעות אפרטיבו ולאנץ׳ עסקית, כך שעדיין יש למה לחכות.
לילינבלום 24, א'-ה' 19:00-23:00, ו' 12:00-16:00