"זה לא נגמר, זה רק הסוף": מסעדת תמנע סוגרת את שעריה

זה הסוף העצוב. תמנע (צילום תומר חזום)
זה הסוף העצוב. תמנע (צילום תומר חזום)

אחרי שלוש שנים והמון המון מחמאות: מסעדת תמנע המוערכת מרחוב לילינבלום מסיימת את דרכה ונסגרת, אבל השף ניר מסיקה שומר על אופטימיות זהירה. "זה עצוב מאוד מצד אחד, אבל מצד שני אני מחליט לא להתרכז בעצבות ולהסתכל על החצי כוס המלאה"

27 בספטמבר 2023

שמעו סיפור: לפני 8 ימים בדיוק הסתובבה בפייסבוק שמועה שמסעדת תמנע נסגרת. אחרי שחטפנו התקף לב קטנטן שלחנו שאילתה לבעלים, השף ניר מסיקה, והוא בתגובה שלח סלפי שלו עם הצוות, כשכולם מחייכים ושמחים. והנה היום מסתבר שהברווז העיתונאי אינו ברווז כלל, אלא יותר נבואה שמגשימה את עצמה.

בפוסט שפרסם לפני שעות ספורות הודיע מסיקה על כך שתמנע נסגרת, והפעם באמת. "חושב איך לכתוב את הפוסט הזה וניסיתי כמה שיותר לדחות את הקץ אבל זה חייב להיעשות, ובעצבות ממש גדולה אחרי המון ניסיונות אני נאלץ להודיע שמסעדת תמנע לא תוכל להמשיך את פעילותה כרגע", הוא כותב ומודה לכל המעורבים במלאכה – אשתו, הצוות והאורחים.

תמנע נפתחה בנובמבר 2020, באמצע משבר הקורונה. מסיקה ארז את חפציו ואת השלט של תמנע, שפעלה בניו יורק, והגיע לישראל מתוך כוונה להיכנס לנעליו של יוסי שטרית כשף מסעדת משייה. אלא שאז פרצה הקורונה והתכניות השתנו. במקום זאת הוא מצא משקיע וחלל ברחוב לילינבלום, תלה את השלט ופתח את הדלתות. המחמאות לא איחרו להגיע.

"חוויה קולינרית מדהימה. ארוחה אדירה. בישול וירטואוזי. שירות מופלא. כמה תמנע מוצלחת? עד כדי כך שממש חבל שאתם מבזבזים זמן יקר בלקרוא עכשיו ביקורת על תמנע, במקום לרוץ להזמין שולחן", התפייט המבקר שלנו. כעת תמנע מצטרפת לסטטיסטיקה העצובה שכבר הפילה חללים כשאראק, שיינע ומסה.

"זה עצוב מאוד מצד אחד, אבל מצד שני אני מחליט לא להתרכז בעצבות ולהסתכל על החצי כוס המלאה", מסכם מסיקה. "תודה שהיינו חלק מהחוויות שלכם, אנחנו עוד נפגש ועוד נרים לחיים יחדיו. זה לא נגמר, זה רק הסוף".