אחרי 16 שנה: מסעדת ננוצ'קה נסגרת

אחרי 16 שנות פעילות שכללו תמורות, מהפכות, שינויים והרבה מנות טעימות מהמטבח הגרוזיני: מסעדת ננוצ'קה האהובה נסגרת. כל הפרטים בפנים

ננוצ'קה. צילום: באדיבות ננוצ'קה
ננוצ'קה. צילום: באדיבות ננוצ'קה

 

איכן שפועם ליבך: מסעדת ננוצ'קה האהובה, בבעלותה של ננה שרייר, תיסגר בסוף חודש יוני. היום (חמישי), הודיעה על כך שרייר בעמוד הפייסבוק של המסעדה וכתבה: "מי יודע איך מסכמים 16 שנים בננוצ'קה רבת התהפוכות? יש לי כל כך הרבה מה לומר. בינתיים אני רוצה להזמין אתכם – כל מי שחווה, התאהב, התחתן, רקד, שמח, התרגש והוקסם ואפילו את אלה שהתאכזבו לפעמים, לבוא להיפרד מהמקום ומתקופה מחוללת תמורות. אנחנו פה עד ה-30.6, בואו להיפרד".

רעידת האדמה הקולינרית הזו, שוות ערך בעצמתה לידיעה ששחררה שרייר בפברואר 2014, כשהודיעה שהמסעדה הופכת לטבעונית. עד לאותה נקודה נחשבה הפנינה בלילינבלום למעוז של בליינים כבדים – כמויות אלכוהול אדירות שנשפכו, מוזיקה ואווירה סוערת שגרמו לאורחים לא אחת לפצוח בריקודים על הבר (תופעה שלא ממש מקובלת בברים בעיר ובטח שלא במסעדות).

כמקום שקיבל בברכה את כולם – אנשי לייט נייט, בלונז' ורולקס, היפסטרים וסחים – ננוצ'קה התקבעה כמוסד תל אביבי ששום דבר לא יכול לערער אותו. מכורי המטבח הגרוזיני חזרו לזירת הפשע שוב ושוב בזכות חינקלי, חצ'אפורי וצ'יבוקרי שמנמנים, קבב כבש ועוד מנות בשר, שהובילו לזכייה בטקס פרסי האוכל של טיים אאוט יותר מפעם אחת. אבל את שרייר זה לא סיפק. כאמור, לפני קצת יותר מארבע שנים היא הודיעה על טיבעון המסעדה, המשך לתהליך שעברה בעצמה. המנות האיקוניות עברו הסבה ואת בשר הכבש עתיר השומן החליפו ירקות וקטניות. הביקורות, מנגד, היו פושרות, וגם הטבעונים לא ממש התלהבו מהתפריט המהונדס, על אף זכייה בתואר המסעדה הטבעונית הטובה ביותר בטקס פרסי האוכל האחרון. בעקבות מהפכת הטבעונשווילי, כפי שהגדירה אותה שרייר, האווירה השתנתה וכבר לא בכל יום חגגו שם כאילו אין מחר.

הסגירה של ננוצ'קה מצטרפת לרשימה הולכת ומתארכת של מוסדות תל אביביים שסגרו את הדלת בחודשים האחרונים כמו החלוצים 3 ואורנה ואלה. שרייר הודיעה שהיא לוקחת פסק זמן וכנראה תפתח מקום חדש בשנה הבאה. עד אז כולנו נתגעגע אליה כפרסונה וכשפית, ולשלט הניאון המיתולוגי "אני עדיין לא טיילתי איכן שפועם לבך".

קאטלטי של ננוצ'קה. נתגעגע. צילום: מסעדת ננוצ'קה
קאטלטי של ננוצ'קה. נתגעגע. צילום: מסעדת ננוצ'קה