תרימי: סניף נוסף לרשת סווטשופ – מכוני כושר לנשים בלבד

סניף שלישי לרשת סווטשופ נפתח במרכז העיר. הכניסה, עדיין, לנשים בלבד. אפילו המאמן הבודד הזדקק לאישור מיוחד

סווטשופ. צילום: זיו ממון
סווטשופ. צילום: זיו ממון
13 באוקטובר 2015

לפני שנתיים, כשמכוני הקרוספיט החלו לצוץ בעיר כשריר הגלוטאוס מדיוס אחרי 50 סקוואטים, נפתח הסניף הראשון של סווטשופ – סטודיו לנשים בלבד בשכונת מונטיפיורי. מאז עברו הרבה אגלי יזע בנהר, ובחללי הכושר השונים בעיר הבינו שהמתאמנות מהדור החדש לא מעוניינות באימונים "מנומסים", ושאלו מצטלמים לא פחות טוב באינסטגרם. שנה לאחר חניכת הסטודיו הראשון נפתח סניף נוסף לסווטשופ ברמת אביב, ובסוף יולי השיקה הרשת את הסניף השלישי שלה – הפעם בחלל רחב במרכז העיר.

מדובר באותם האימונים: אימונים פונקציונליים שעובדים על כל מרכיבי הכושר הגופני (גמישות, זריזות, כוח מתפרץ, סבולת לב ריאה ועוד), אימונים המבוססים על סטים קצרים ועצימים (כמו אימוני טבטה ו־ HIIT) ואימוני אינטרוולים שבהם עוברים מתחנה לתחנה, כדי שחלילה לא ישעמם לך בזמן שאת טובעת בזיעה של עצמך. המוטו – אותו המוטו: לנשים בלבד, שהרי אין כמו להתאמן בשביל עצמך, בלי שאיזה ניאנדרטל תורן ישאל אותך "מה השעה?" או יזמין אותך לשייק חלבון אצלו בדירה.

העיצוב – לא פחות חשוב – הוא כיפי ומזמין, משופע משפטים מעצימים על הקירות וציוד חדיש וצבעוני. הקהילה שמתהדקת סביב האימונים המיוזעים הושאלה במקור מתחום הקרוספיט, אך הווייב הוא לגמרי תוצרת עצמית של הסטודיו. האווירה מעודדת, מדרבנת, סופר מפרגנת, ולא תחרותית – ואפילו התפלקותו של מאמן זכר לכל האחווה הנשית הזו, לא מצליחה לפגום בחוויית המשתמשת. קבוצות האימון אינן עולות על עשר מתאמנות, כך שהליווי הוא אישי לגמרי – וזה קריטי, כי באימונים מסוג זה טכניקה שגויה תוביל בהכרח לפציעה.

אז מה בתפריט? אימונים משולבים של תרגילי משקל גוף, TRX, קטלבלס, חבל, כדורי כוח ועוד, לצד אימוני פילאטיס לאיזון הטירוף וקבוצות ריצה שיוצאות מהמקום פעמיים בשבוע. בסטודיו מאמינים שהשילוש הקדוש הזה יוצר מתכון מושלם לקידום כל מטרה, והאימונים על אף היותם אינטנסיביים ברמות שגורמות לשרירי התאומים לצרוח – מותאמים לכל אישה בכל שלב, כולל נשים בהיריון ולאחר לידה. העולם שייך למזוכיסטיות.

סווטשופ
350־500 ש״ח למינוי
חודשי, פרוג 9, 7313113־077