מי ידע שפרגית יכולה להיות כל כך טעימה?

העוף בנאן של סון רון טעים כל כך שהוא גרם לנו לנטוש את הציניות ולחזור להאמין בחזון, ביומרה ובחדוות יצירה

סון רון (צילום: יחזקאל קנטור)
סון רון (צילום: יחזקאל קנטור)

בשנים האחרונות אנחנו שומעים הרבה דברים. אנחנו שומעים שהמטבח העילי מת. שהשפים והמסעדנים עוברים לאוכל רחוב איכותי. אנחנו שומעים שלמקום החדש שנפתח יש מסיבת השקה. אנחנו שומעים שעל השיפוץ עבדו שלושה חודשים, ואנחנו לא מבינים – למה אי אפשר פשוט למצוא מקום שמוכר פרגית בפיתה ב־28 ש"ח ולשחרר אותנו? מנגל עם גחלים, ויטרינה עם סלטים, מוכר שמזיע לצ'יפסר, קלקול קיבה פעם בחודש, ולקחת מאיתנו 28 ש"ח ולא 44 ש"ח. לארוז את כל הפילוסופיה והמיתוג בצד ולתת לנו לאכול.

ואז אנחנו נכנסים לסון רון – מקום מעוצב שהכריז על ההשקה שלו. ובסון רון יעמדו האחים אופיר (הבת) ורתם (הבן). רתם יספר לנו שאופיר היא השפית והוא על כל השאר ("השאר" זה לדבר עם הלקוחות). הוא יספר לנו שיש טאבון שהם הביאו במיוחד מהודו, ואנחנו לא נבין אם באמת היה צריך טבון במיוחד מהודו. רתם יוסיף שהם עשו חזרות על המתכון במשך חצי שנה אצל ההורים בבית.

ואנחנו נאמין להם. כי ניקח ביס ויהיה לו טעם שלקח חצי שנה להגיע אליו. שלוטש לאור חזון. ואנחנו לא מבינים בתנורים הודים אז בואו נסתום וניקח עוד ביס (בכללי טיפ עבורנו לחיים). יש מצב שהמטבח העילי מת והשפים והמסעדנים עוברים לאוכל רחוב איכותי? אוף, "איכותי". אוכל רחוב אמור להיות מסיבה ארעית שתספק את קיבתנו, והוא נגנב על ידי מנהלי המדיה החברתית בתל אביב שגורמים לכל דבר להריח ממאמץ, אבל לפעמים המאמץ משתלם – כשהוא נובע מחזון ויומרה, מחדוות יצירה.

סון רון (צילום: יחזקאל קנטור)
סון רון (צילום: יחזקאל קנטור)

לאופיר ורתם היה משהו להגיד. הם רצו להגיד שכשלוקחים פרגית במשרה הודי ושמים בתנור הזה שהם הביאו מהודו, ואז שמים את הפרגית על נאן פריך (שתכלס הוא כמו לאפה מעט קטנה יותר, ויותר מחוספסת וכיפית) ועורמים על הכל סלט עגבניות וכוסברה, ומטביעים בטחינה וביוגורט, ואז שמים בצל קריספי, בסוף יהיה ממש טעים. זה מה שהיה להם להגיד. הם רצו להזכיר לנו שאנחנו מטומטמים שנכנענו לטחינה ושכחנו את היוגורט.

וזה היה הביס הכי טעים והכי עצוב שאכלנו בזמן האחרון. כי הוא הזכיר לנו שאנחנו לא הבאנו תנור מהודו כדי להגיד משהו. אנחנו קמים ב־8:00 ומפילים את העט ב־18:00. אין לנו אפילו את היומרה להיות שרלטנים. כל הכבוד אופיר ורתם.

חשבון: 32 הש"ח הכי משתלמים בעיר לעוף בנאן

מדד הטראש: מפוצץ אבל לא כבד

אופציה צמחונית: יש כרובית ובטטה בנאן

וייב: רתם מביך בזמן שאופיר מבשלת

טעים: וואי. חמישה כוכבים.

יהודה הלוי 44, ראשון־חמישי מ־12:00 עד שנגמר (בסביבות 20:00)