מדד הריבה: מצאנו את הסופגניות הכי זולות בתל אביב

בשבילן תצטרכו לשלם טיפה יותר. בבקה (צילום: טל סיון ציפורין)
בשבילן תצטרכו לשלם טיפה יותר. בבקה (צילום: טל סיון ציפורין)

לסופגניות מוגזמות במחירים מוגזמים לא פחות כבר התרגלנו, אבל בזמן האחרון גם מחירי הסופגניות הרגילות, הפושטיות עם הריבה, מטפסות כאילו הן נדל"ן (היינו שמחים לגור באחת, תכלס). אז איפה עדיין אפשר לקנות סופגניות במחיר שפוי? מסתבר שגם אצל רותי ברודו

20 בדצמבר 2022

סופגניה, כלומר זו הקלאסית עם ריבת התות ואבקת הסוכר מלמעלה, היא מוצר צריכה בסיסי. ברשתות השיווק – כלומר בסופרים השונים מחירי הסופגניות הקלאסיות עדיין נע בין 3.90-ל5.90, אבל בקונדיטוריות רבות בעירנו, הפקיעו מחיריה השנה כאילו הייתה נדל"ן, לכדי 10-12 ש"ח לסופגנייה אחת פשוטה. למרבה המזל, עדיין יש כמה מקומות בהם אפשר להנות מצרבת קלילה, בצק מטוגן וריבת תות במחירים הוגנים. חלקם, סליחה על הספוילר, הם אפילו של רותי ברודו.

מאפיית הכרמל

במאפייה בשוק הכרמל מצאנו מחיר ששבר את השוק והוא אף נמוך יותר מאשר בחלק מהסופרים. רק ארבעה שקלים לסופגניה בגודל הגיוני, הטריות מורגשת, ריבת תות כמובן ומלא אבקת סוכר מלמעלה שתישאר על האף כאילו הייתם פבלו אסקובר. מה יש לא לאהוב פה.
מדד הריבה: כמות סבירה בהחלט. הריבה היא תעשייתית, ורודה וזרחנית מעט, אבל היי, נוסטלגיה.
מחיר: 4 ש"ח
הכרמל 9

פיס אוף קייק

בפיס אוף קייק מצאנו סופגניות ריבת תות במחיר הוגן: מארז של רביעייה יעלה לכם 20 ש"ח, כלומר, בחשבון פשוט – 5 ש"ח לסופגנייה. סופגנייה בודדה תעלה 6 ש״ח. הסופגנייה נעימה, טרייה וטובה ובהחלט סוגרת את פינת מצוות הסופגנייה לחג. יש כזאת מצווה? בטח, למה לא.
מדד הריבה: ריבת התות איכותית, אבל צריך לומר שהכמות שלה מועטה מדי.
מחיר: 5-6 ש"ח
דיזנגוף 68, יהודה הימית 17, אבן גבירול 90

קלאסיות, אבל יש לנו השגות על כמויות הריבה. פיס אוף קייק (צילום: יעל שטוקמן)
קלאסיות, אבל יש לנו השגות על כמויות הריבה. פיס אוף קייק (צילום: יעל שטוקמן)

ארומה

בארומה אתם תמיד יודעים מה תקבלו – ותגידו מה שתגידו, זה לרוב באמת תמיד סבבה. כזו גם הסופגנייה שהם מציעים החג, במחיר סביר של שישה שקלים, גודל שבין מיני לבינוני וממולאת בריבת תות טובה בניחוח ביתי.
מדד הריבה: כמות נאה בהחלט, איכות נאה בהחלט.
מחיר: 6 ש"ח
סניפי ארומה

בבקה

בסניפי בבקה אפשר למצוא סופגנייה ללא מילוי ב-6 ש"ח. לא נשפוט, גם לזה יש אוהדים. עוד לא הכרענו את דעתנו בעניין אבל להיפרד מ-6 ש"ח כדי להחליט אחת ולתמיד אם אנחנו טיפוסים של ריבה או מינימליסטים מוחלטים של סופגניה בלי כלום, זה די הוגן ואפשרי.
מדד הריבה: אין ריבה בסופגנייה בלי כלום. אבל אם כבר אנחנו בעניין הזה, סופגניה עם ריבה תעלה כאן 8 ש"ח. גם פייר, באופן יחסי.
מחיר: 6-8 ש"ח.
סניפי בבקה

בייקרי

בבייקרי מבית R2M מציעים סופגניות בגודל אידאלי, כלומר ביס וחצי של רכות איתנה ואפס צרבת. הן ממולאות לבחירתכם בקרם קרמל, ריבת תות ביתית, וניל או שוקולד, מצופות בסוכר וכל אחת מהן עולה 6 ש"ח. עם קלאסיקות לא מתווכחים. ואגב, אם אתם מהחבר'ה מהסעיף הקודם שמעדיפים בלי מילוי – תוכלו למצוא בבייקרי סופגניה צנועה שכזאת בחמישה ש"ח.
מדד הריבה: ריבה איכותית ונהדרת שניכר שעשויה היטב.
מחיר: 5-6 ש"ח
סניפי בייקרי

יש גם בלי מילוי, אבל למה שתרצו? בייקרי (צילום: עידית בן אוליאל)
יש גם בלי מילוי, אבל למה שתרצו? בייקרי (צילום: עידית בן אוליאל)

קונדיטוריית וייס

הקונדיטוריה המיתולוגית של עירנו מאכילה פיות גרגרניים בסופגניות כבר שישים שנה לפחות ועושה במחיר הוגן ונוח. סופגניה בגודל ראוי, עם ריבת תות ביתית שלא חוטאת במתיקות יתרה ותוספת ראויה של אבקת סוכר מלמעלה לכדי התרגשות אמיתית וכל זה בשישה שקלים חדשים ולא יותר.
מדד הריבה: כמות נדיבה, טעם של ריבה איכותית במתיקות מעודנת.
מחיר: 6 ש"ח
קינג ג'ורג' 4

טאבון בן יהודה

מי מאיתנו לא אכל סמבוסק פיצה בטאבון בשעה לא לגיטימית? עכשיו זו העונה בה תוכלו לעשות זאת גם עם סופגנייה, ורק בשישה שקלים של גילטי פלז'ר כהלכתו. סופגנייה קלאסית עם ריבת תות תעלה 6 ש"ח בדיוק, וזה הזמן להגיד שגם זו עם מילוי הנוטלה וריבת החלב מוגשות במחיר פייר לגמרי של 7 ש"ח. וגם פתוח שם 24 שעות ביממה. רק נתנו לכם את המידע, לא אמרנו לכם מה לעשות איתו.
מדד הריבה: ריבה תעשייתית אבל בקטע מה זה טוב.
מחיר: 6 ש"ח לקלאסית, 7 ש"ח לסוגים נוספים
בן יהודה 145