סיגר קוטור: הפופ-אפ הזה יעורר נוסטלגיה טעימה לרפאל המיתולוגית

פופ-אפים, פופ-אפים בכל מקום, והפעם: שפית זהר גבאי מסבה את דוכן המרקים שלה בשוק הכרמל (סופיה) לדוכן סיגרים מלוחים ומתוקים. גולת הכותרת: סיגר חלקי פנים

סיגר קוטור (צילום: יעקב בלומנטל)
סיגר קוטור (צילום: יעקב בלומנטל)
11 במרץ 2021

עוד לא יבשה הדיו על כתבת הפופ אפ האיטלקי־אמריקני בשרונה מרקט וכבר אנו מתבשרים על פופ אפ סיגרים בשוק הכרמל. הבעלים היא השפית זהר גבאי מהסופיה, ספוט המרקים שנפתח לפני כחודשיים. "הסופיה נסגרה כי מזג האוויר מתחמם. ידעתי שצריך לחשוב על פופ אפ חדש. כל פעם כתבתי תפריט והתלהבתי, אבל למחרת הבנו שזה לא זה", היא משחזרת.

"באחד הערבים אמרתי לעצמי שהיום אני חייבת להתפקס על קונספט ולהבין לקראת מה אני הולכת. בדיוק הראו בטלוויזיה את שבוע האופנה ומישהו אמר 'הוט קוטור' וישר אמרתי 'סיגר קוטור'. סיגרים הם נשנוש טעים שכיף לאכול גם כשלא רעבים. זה אוכל קליל שפותח את צ'אקרות התיאבון ומתאים לקיץ".

פופ אפ סיגרים (צילום: יעקב בלומנטל)
פופ אפ סיגרים (צילום: יעקב בלומנטל)

נכון לרגע הפתיחה יש בתפריט הסיגר קוטור סיגרים מעלים מתוצרת בית ("מכינה לנו במיוחד מאמא מאור יהודה") במילוי פרגית, בשר קבב עם צנוברים, פוטטוז עם כמהין ופרמז'ן ומילוי שרימפס (20-24 ש"ח). בשבוע הבא יצטרף סיגר מעורב ירושלמי, שצפוי למשוך את מי שטעם סיגר חלקי הפנים המיתולוגי מרפאל עדיין צרוב בזיכרונו.

ליד המלוחים תמצאו סיגרים מתוקים לקינוח במילוי מלבי וריקוטה בתיבול הל, קינמון וורדים מיובשים, וסיגר שוקולד במילוי נוטלה עם שבבי שוקולד לבן, ריקוטה ומוצרלה (18 ש"ח). "רציתי לזרוק אנשים לטעמי ילדות, כל אחד והזיכרונות שלו. כמובן שיש דמיון לשוקופאי למרות שהבצק אחר".

סיגר מלבי (צילום: יעקב בלומנטל)
סיגר מלבי (צילום: יעקב בלומנטל)

כצפוי, לפופ אפ אין תאריך תפוגה. גבאי מצידה מאמינה במוצר וחושבת להמשיך עם הסיגרים לאורך זמן. "אני מתכננת דווקא להגדיל את התפריט. הסיגרים עדיין יישארו מרכז המנה אבל אני אחבר להם עוד דברים כדי ליצור סוג של ארוחה".
סיגר קוטור, יום טוב 16, רביעי־חמישי 11:00-16:00, שישי מ־10:00 (שעות הפתיחה יוארכו בשבוע הבא)