אותו מקרר בגישה כל כך שונה: הטרנד הביתי שאתם חייבים להכיר

רחוק מהעין רחוק מהבטן? זה לא צריך להיות ככה. הכירו את החלל הבא בבית שהולך לעבור מהפך בסגנון מארי קונדו - המקרר

מקרר מסודר לפי צבעים? יש דבר כזה
מקרר מסודר לפי צבעים? יש דבר כזה
18 באוגוסט 2019

לא נעים להודות, אבל רובנו משתמשים במקררים שלנו כבמחסן מקורר. אנחנו דוחפים אליו את כל מה שאנחנו לא רוצים לראות על השיש, עורמים קופסאות פלסטיק זו על זו, זורקים פנימה סירים חצי ריקים ומפקירים שקיות צמחי תבלין רטובות להירקב בפינות חשוכות.

ובכן, לכל כלל יש יוצאים מן הכלל. ברוח אשפית הסדר שלימדה את כולנו שסנטימנטים לחפצים זה הכי המאה שעברה, מארי קונדו, נראה שהספייס החדש שנופל קורבן לסידור קפדני הוא המקרר. האינסטגרם מתפקע מאימג'ים של מדפים מבריקים, מוצרים שמסודרים לפי צבעים וכלי זכוכית שעושים חשק לקנות מקרר בעל דלת שקופה.

View this post on Instagram

When you can’t be bothered to put the lids on your jars… Because you eat everything so quickly… . . That’s when you know it’s summer. . . I know we’re just starting spring but I came across this fridge pic from las summer and it has me soooo excited for the things to come! . . IN THIS FRIDGE: Top Shelf (left to right): Oil-Free Porcini Mushroom Gravy (from Week #5 – European Bistro of my 6 week prep program — see story highlights), mashed cauliflower with kale, fresh cut strawberries, roma tomatoes, No-Added-Salt Pico de Gallo (recipe on my site – link in bio @hellonutritarian), whole raspberries, cut green onions, broccoli sprouts, Extra-Creamy No-Oil Hummus (recipe on site), No-Oil Cauliflower Cream Sauce (recipe on site), homemade nut parmesan. . . Middle shelf: Ezekiel English Muffins, green onions, sugar snap peas, fresh cilantro, asparagus, grape tomatoes, whole strawberries, and blueberries. . . Bottom shelf: whole pears and apples, trimmed asparagus, mixed greens, cut cucumbers, red cabbage, red onions and collard greens. . . Drawers: raw hemp seeds, raw pipits, ground flaxseed, sprouted tofu, fresh parsley and avocados. . . Guys, I want to see and share your fridges too! I’m starting a new hashtag #hnfridgeshare tag all your fridge pics and I want to start sharing the fridge love next week! . . Last thing: What are your most-burning fridge or prep questions? I’m working on new things on these topics and it helps me so much to know what info is needed—hit me up in the comments! . . xo, Kristen . . #fridge #nutritarian #fridgegoals #fridgesituation #mariekondo #fridgeorganization #MakesMeWhole #wfpbno #freshfridgefriday #plantpowered #ImSoMartha #mealprepdaily #oilfreevegan #abmfoodie #foodprep #kitchenlife #forksoverknives #foods4thought #healthyfoodshare #veganfoodshare #cleaneats #vegancommunity #hownottodie #eatyourveggies #wholefoodplantbased #eatclean #mealpreplife #hellonutritarian

A post shared by Kristen Hong (@hellonutritarian) on

"המקרר לא חייב להיות מרחב נשכח, והרבה אנשים לא חושבים שהוא יכול להיראות טוב", סיפרה קליאה שירר, מייסדת מותג האירגון הפופולרי The Home Edit למגזין הוולסטריט ג'ורנל. המותג, שבין לקוחותיו נמנות קלואי קרדשיאן וגוונית' פאלטרו מתאפר בחשבון אינסטגרם בעל 1.3 מיליון עוקבים, ולדבריה פוסטים של מדפי מקרר מסודרים הם הפופולריים ביותר בזמן האחרון. הפופולריות ההולכת וגוברת, היא מסבירה, קשורה בכך שמקררים הם אוניברסליים, בניגוד לארונות וחללי איחסון המגיעים במגוון גדלים וצורות.

מעבר לתמונה פוטנציאלית באינסטגרם ותענוג לעיניים, למקרר מסודר יש השפעה גם על תזונה ועל האופן בו אנחנו מתייחסים למזון שלנו. "כמו ארון בגדים או בית מסודרים, גם מקרר נקי ומאורגן הופך את הטקס של לתכן אוכל להרבה יותר כיפי ונגיש. להתייחס למקרר כמקום שרואים ומסדרים מתחיל לתפוס תאוצה וטוב שכך", מסביר התזונאי הקליני צורי בריקנר, "אנחנו מעדיפים לאכול ארוחות שנראות טוב בעין, וגם את המקרר אפשר לצלחת, הן ברמה הפרקטית והן ברמה האסתטית".

 

בריקנר מסביר שצורות אחסון מסוימות יכולות להיות גם אסתטיות וגם להטיב עם המזון שאנחנו צורכים. "באתר של משרד הבריאות ניתן למצוא את הדרך המומלצת לאחסן מוצרים שונים. לשמור ביצים למשל מחוץ לקרטון שלהם בקערה זו הדרך המומלצת לאיחסון, והיא גם נראית טוב. בנוסף, אם יש משהו שיכול להקפיץ את הצבעוניות במקרר זה ירקות ופירות. הרווח כאן הוא גם ערך תזונתי וגם צבעוניות מרשימה".

סידור נכון וניקיון של המקרר קשור גם בניצול מקסימלי של מצרכים, הוא מחדד. "הישראלי הממוצע זורק משהו כמו 30 אחוזים מתכולת המקרר שלו בכל סוף שבוע. מקרר קצת יותר ריק ומסודר והיצמדות לרשימה מדוקדקת כשהולכים לסופר יצמצמו משמעותית את כמות המזון הנזרק ויגרמו למקרר להיות נעים יותר למראה".

ההרגשה המספקת שמתעוררת בנו אחרי סידור הארון יכולה ללוות אותנו גם אחרי סידור של המקרר. אמרו הרבה לפנינו שאנחנו מה שאנחנו אוכלים, אבל מה לגבי איך שאנחנו מתייחסים לאוכל שלנו? תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם דוחפים הררי שקיות פנימה למקרר או בפעם הבאה שאתם פותחים אותו ומתחלחלים ממה שקורה בתוכו.