בקרוב ברוסיה: שוטרים ילמדו אזרחים כיצד לצלם סלפי בלי למות

על פי דיווחים מחו"ל, החליטו ברוסיה להתמודד עם שורה של מקרי מוות שנגרמו מניסיון לצלם תמונות סלפי באמצעות חינוך נכון. לתשומת ליבו של הקורא נפתלי בנט

סלפי. צילום: Shutterstock
סלפי. צילום: Shutterstock

צילום סלפי הינה פרקטיקה מסוכנת – לא רק באופן שבו היא מאיצה את התפתחותה של אישיות נרקיסיסטית ומרבה טיפשות בעולם – אלא גם כפעולה שעלולה לסכן חיים. בזמן ששר החינוך נפתלי בנט עושה מאמץ לשכנע אותנו שאבנים יכולות להרוג, הוא מתעלם מהסכנה האמיתית המאיימת על חיי ילדינו: תמונות סלפי יכולות להרוג. ולא רק מעצבים.

לא מאמינים? תשאלו את הרוסים. בשנה שעברה נפלה הנערה קסניה איגנטייבה אל מותה כאשר ניסתה לצלם סלפי על גשר בסמוך לסנט פטרסבורג, במאי האחרון צעירה נפצעה קשה כאשר ירתה בעצמה בטעות בניסיון להצטלם עם אקדח, ולפני כחודש מתה אזרחית רוסיה נוספת כאשר נפלה מגשר גבוה במוסקבה בניסיון לצלם סלפי ייחודי.

בעקבות המקרים הללו החליטו במדינה לחנך אזרחים לצלם תמונות סלפי בטוחות. כפי שמדווח באתר Global Voices, מדובר בהנחייה ישירה של משרד הפנים הרוסי. המשימה החינוכית תוטל בעיקר על שוטרים, ויגובה בשיעורים שיעבירו פסיכולוגים וצלמים מקצועיים בבתי הספר. ידיעה זו מתקשרת לפרסום קודם ברשת RT, לפיו פעילים רבים קראו לממשלה לדאוג לשיעורים מסוג זה. למרבה הצער, עבור עדן אברג'יל זה כבר יהיה מאוחר מדי.