לראות ולהתאהב: הסרטים המושלמים לוולנטיינ'ז דיי

בין אם אתם רווקים נצחיים או טמונים עמוק בזוגיות, חג האהבה הלועזי הוא הזדמנות מצוינת להשלים פערים תרבותיים-רומנטיים ולהתחבק מתחת לפוך. או לבכות. מה שתבחרו

אהבה זה כל הסיפור
אהבה זה כל הסיפור
8 בפברואר 2018

 

אהבה זה כל הסיפור

שבעה סיפורי אהבה לונדוניים מתרחשים זה לצד זה ומלווים בערימות של הומור, שנינות וצ'ארם כמו שרק יו גרנט יודע. כל סיפור עומד בפני עצמו וכולם מתלכדים באווירת חג המולד, בעיר התוססת אך גם מלאה בבדידות וכמיהה לאהבה.

למי מתאים: כל אדם עם רגשות.

[tmwdfpad]

עוד כתבות שיעניינו אותך:
"חוטים נסתרים" רחוק מלהיות סרט אוסקרים גנרי
יוצרי "משחקי הכס" יפיקו את סדרת "מלחמת הכוכבים" החדשה
"אני, טוניה" מצליח איפה ש"חי בסרט" נכשל

עיניים עצומות לרווחה

ביל ואליס הם זוג יפהפה מהסוג שאתם שונאים. ערב אחד, לאחר שאליס מתוודה בפני ביל על פנטזיה מינית שלא כוללת אותו, ביל יוצא חמוש בקנאה אין סופית למסיבת סקס פרועה שהולכת וצוברת ממדים קריפיים להפליא. אזהרה: מדובר בסרט ארוך. אזהרה נוספת: ייתכן שלא תצליחו לראות את הסרט עד הסוף מרוב שתתחרמנו אחד על השני.

למי מתאים: זוג שרוצה לתבל את היחסים.

סקוט פילגרים נגד העולם

סקוט בן ה-22 מאוהב אנושות ברמונה פלאורס, בחורה מסתורית שרדופה על ידי מאהביה לשעבר. סקוט נחוש בדעתו להביס אותם ולכבוש את ליבה, אבל בתור גיק מושלם הוא מדמה בראשו את המאבק למשחק מחשב מפותל, שבו ככל שמתקרבים למטרה השלבים הולכים ונעשים אכזריים.

למי מתאים: מתוסכלים רומנטית והיפראקטיבים שלא מפחדים מסרטים עם קצב היסטרי.

הארטיסט

בהולוויד של סוף שנות ה-20 זורח בשמי תעשיית הקולנוע שם אחד בולט: ג'ורג' ולנטין. בעודו מתחזק קריירה משגשגת הוא פוגש שחקנית בתחילת דרכה, שמה פפי. מהר מאוד הם מתאהבים, אך מערכת היחסים שלהם עתידה להתערער ביום שבו יחדל הקולנוע להיות אילם.

למי מתאים: זוגות רומנטיים מהזן הישן.

ג'ו + בל

הפיצ'ר הלסבי הישראלי הראשון מספר את סיפורה של ג'ו, סוחרת סמים קשוחה וצינית, שחוזרת לארץ ומגלה בדירתה את בל, נערה אבודה ומורבידית. בעקבות תקרית מטלטלת מוצאות את עצמן השתיים מעורבות ברצח, כשבידיהן גופת גבר. יחד הן נמלטות מהמשטרה אל דרום הארץ שסובל מאיום הרקטות, על מנת שיוכלו, דווקא שם, למצוא מעט שקט.

למי מתאים: כל מי שבא לו על סרט ישראלי טוב.

500 ימים עם סאמר

סרט שהוא התסכול הרומנטי בהתגלמותו. לאחר שהוא נקשר ומתאהב בה מעל הראש, טום, רומנטיקן חסר תקנה שמתפרנס מיצירת כרטיסי ברכה, מוצא את עצמו זרוק ונטוש. לא נותר לו אלא להביט לאחור אל 500 הימים הקסומים אך גם מורטי העצבים שלו עם סאמר, ולחפש את התשובה לשאלה שמטרידה את כולנו מזמן לזמן – "מה עשיתי לא נכון?" ספויילר לחיים שלכם: אתם לא תמצאו את התשובה.

למי מתאים: שבורי לב.

שמש נצחית בראש צלול

לאחר פרידה כואבת מבת זוגו קלמנטיין, ג'ואל מגלה שקלמנטיין מחקה מראשה באמצעות טכנולוגיה חדשנית את כל הזיכרונות ממערכת היחסים שלהם, וכיום היא איננה מודעת כלל לקיומו. פגוע ושבור הוא הולך כדי לבצע את אותו המהלך, אך בזמן שהזיכרונות נמחקים ממנו, הוא מתחרט על הבחירה הגורלית ועושה כל שביכולתו כדי לשמור על קלמנטיין בזיכרונותיו.

למי מתאים: מהורהרים ומעורערים.

נאמנות גבוהה

בעל חנות תקליטים נזרק על ידי חברתו ויוצא למצוד אחר האקסיות שלו כדי שיעזרו לו להבין במה הוא טעה. כשחושבים על זה, לרדוף אחרי האקסיות כדי לדבר איתן על אקסית אחרת זו כבר טעות די רצינית.

למי מתאים: המתבוססים באובסס.

אמלי

אמלי, בחורה בעלת חיוך זהב אך חיי מלצרות משמימים, מגלה בדירתה קופסה ישנה ובה צעצועי ילדים. היא מאתרת את בעל הקופסה ופוגשת אותו על מנת להחזיר לו אותה, במפגש שיהיה מכונן עבור שניהם ויוביל אותה בסופו של דבר למצוא את אהוב ליבה בדמותו של מוכר אביזרי מין.

למי מתאים: חובבי רומנטיקה צרפתית.

כשהארי פגש את סאלי

למשך תקופה היו הארי וסאלי ידידים אפלטוניים, עד שקרה ביניהם מה שמפרק כל ידידות אפלטונית: הם שכבו. כדי להיות דוש מושלם, הארי נמלט בבוקר שלמחרת והשאיר את סאלי פגועה וכואבת. שנים לאחר מכן, במסיבת סילבסטר, מוצאים את עצמם השניים זה בזרועות זה.

למי מתאים: המפנטזים על קשר רומנטי עם יזיז.

הנסיכה הקסומה

סרט הקאלט שמוכיח שיצירת מופת זה לא עניין של ז'אנר, מספר את סיפורו של נער חווה אשר מתאהב באדונית שלו, הנערה באטרקאפ. כאשר נחטפת באטרקאפ בידי שלישיית פושעים מסוכנים יוצא נער החווה למסע פנטסטי, גדוש תלאות ומצחיק עד דמעות, במטרה להציל את אהובתו.

למי מתאים: מי שנשארו עדיין קצת ילדים.

משתגעים על מרי

מכירים את זה שאתם נתפסים על מישהו ופשוט לא מצליחים להרפות? אז זה מה שקרה לטד במשך 13 שנים של ניתוק מבחירת ליבו. בזמן הזה התבוסס טד בחרטה עמוקה על הרגע בו רכס בטעות את רוכסן המכנסיים על אשכיו ונס על נפשו בבושה. יום אחד מחליט טד לעשות מעשה. הוא מאתר את מרי מחדש ומגלה שהיא עדיין רווקה, מה שמהווה עבורו סימן משמיים. אלא שכשהוא שב כדי להילחם על לבה, טד נתקל ביריבים תחמנים וערמומיים. גם הם רוצים את מרי, ואין להם שום כוונה לוותר.

למי מתאים: חובבי נוסטלגיה קלילה והומור פרוע.

אבודים בטוקיו

הכוכב המזדקן בוב האריס נמצא ביפן לרגל צילומי פרסומת בכיכובו. שם הוא פוגש את שרלוט הצעירה והיפה, שטסה עם בעלה הצלם לטוקיו לצורך עבודתו. על רקע תחושת הזרות של שניהם בעיר הגדולה הם יוצאים למסע מצחיק-מרגש ברחבי טוקיו ולומדים להכיר זה את זה ואת עצמם.

למי מתאים: מי שנהנה מדיאלוגים שנונים ופחות נתפס על האלמנט הזה של עלילה.

החולמים

על רקע מהומות הסטודנטים בפריז נפגשים במהלך הפגנה שלושה צעירים: איזבל, אחיה התאום ומתיו, שהגיע לפריז במסגרת תכנית לחילופי סטודנטים. שני האחים מזמינים את מתיו להתגורר בדירתם, שם מתפתחת בין השלושה מערכת יחסים מינית-רומנטית שפורצת את גבולות המקובל בחברה.

למי מתאים: זוגות פתוחים וכאלה שהקינקיות קורצת להם.

[interaction id="5a7c666a058c3c0001c14fc2"]