לעוף על בופלו ווינגז: דיינר חדש ומבטיח נפתח באזור שוק לוינסקי

עוגי'ז, הדיינר החדש בפאתי שכונת לוינסקי, יביא לכם את המיטב של אמריקה ועוד קצת מברצלונה

עוגי'ז. צילום: אנטולי מיכאלו
עוגי'ז. צילום: אנטולי מיכאלו
22 באוקטובר 2015

אזור הבילויים הכי פודיז אוריינטד מתעורר בימים אלה בפאתי שוק לוינסקי, באזור הכיכר הקטנה שבין רחוב מרחביה המתחדש לרחוב השוק, עם מקומות כמו הבר ההיפסטרי של קפה טוני ואסתר, קפליקס (שייפתח בתחילת נובמבר), מעדניית הנקניקים של אס ובעיקר הדיינר הניו יורקי עוגי'ז.

עוגי'ז הוא צירוף השמות של צמד השותפים במקום – גיל כהן ועומר כספי. כהן הגיע לניו יורק בשנות ה־ 90 כדי להשלים לימודי פסיכולוגיה, רכש השכלה קולינרית והתחיל לעבוד במסעדות התפוח הגדול. באחד הערבים, לאחר שיצא ממסעדה שבה סעד ארוחת ערב ללא קינוח, החליט להיכנס ולאכול את המתוק שלו בלה קרפרי, ועד מהרה הבין שהוא סתם מתעקש לדבר אנגלית עם העובד, עומר כספי הישראלי. החברות שנרקמה ביניהם סייעה לכספי למצוא עבודות במטבחי ניו יורק, שחלקם מכוכבי מישלן. בשלב מסוים החליטו השניים לחזור לארץ, ולאחר חיפושים ממושכים של לוקיישן נכון הם מצאו את הפינה הזאת במרחביה.

עוגי'ז. צילום: אנטולי מיכאלו
עוגי'ז. צילום: אנטולי מיכאלו

עוגי'ז הוא דיינר עם בר עץ ארוך, הברקות עיצוביות של נברשות עשויות אוזני גרמופונים עתיקים, ותפריט שמביא את המיטב האמריקאי ועוד קצת מברצלונה. הלהיטים הוודאיים שלו יהיו הבופלו ווינגז האותנטיות, ששונות מאוד מכנפי הצ'ילי המתוק הנהוג במחוזותינו. עוד בתפריט נקניקיות פרנקפורטר המיוצרות במיוחד עבור עוגי'ז ומוגשות עם סלט תפוחי אדמה, לחמניית תפוחי אדמה ורטבים ביתיים. המגוון רחב וכולל שני מיני המבורגרים המוגשים עם צ'יפס (44־64 ש"ח למנה עיקרית) ומבחר מנות קטנות שגם טבעוני השכונה ישמחו לפשוט עליהן, כגון צ'יפס מפקעות יוקה, צ'יפס תפוחי אדמה בלו ליפס, דלורית צרובה עם אפונה שלג וצ'ילי אדום בקרם קארי וקוקוס. ייצוג למטבח הברצלוני תמצאו בצלחת השרקוטרי עם חמון, צ'וריסו, סלמי ופסטרמה בעישון ביתי.

בהתאם לתפיסה של כהן לא תמצאו פה מכונת אספרסו אלא ציוד חליטה עדכני של קפה, המיועד למי שרוצה ללגום קפה עם קינוח של פודינג בננה ואוראו. עוגי'ז הוא כל כך וויליאמסבורג, שעם הקוקטייל הראשון אתם עלולים לחטוף ג'טלג.

Oggies – מרחביה 4
5168244־03
שני־חמישי 17:00 ־ 2:00 , שישי 10:00־16:00 , שבת 17:00־2:00