סלון מוזיקה וקוקטיילים אשקלוני יארגן לכם ג'אם סשן בפלורנטין

לאכול, לשתות ולשמוע. עזרא. צילום: נועם רון
לאכול, לשתות ולשמוע. עזרא. צילום: נועם רון

בנצי ורום סמפסון, אבא ובן, הקימו את "עזרא" בעקבות חלום ארוך שנים להפוך את הסלון המארח של סבא באשקלון לבר הופעות אינטימי עם אלכוהול ונשנושים מקומיים. בסוף זה קרה בפלורנטין, במקום שבו המוזיקה נשפכת רק כמעט כמו המשקאות

16 באוגוסט 2023

את עזרא, שנפתח לאחרונה ברחוב אברבנאל, יצרו במו ידיהם בנצי ורום סמפסון, צמד של אבא ובן, והתוצאה היא התגשמות חלום שמלווה אותם כבר שנים. בנצי האב מנגן על תופים וחי מוזיקה בכל רמח איבריו, ורום הבן הוא איש של אירוח, אוכל ואלכוהול. עזרא, אם כך, הוא השילוב בין האהבות הגדולות של שניהם – סלון מוזיקה וקוקטיילים בסטייל, שמרגיש כמו הסלון הביתי והאהוב שלהם באשקלון. "מאז שאני זוכר היו אצלנו ישיבות בבית ואבא שלי תמיד היה אחד מהחברה", מספר רום. "הוא הדביק אותנו באהבה שלו למוזיקה ותמיד פנטזנו על מקום כזה, שירגיש כמו הבית שלנו באשקלון שכולם אוהבים לבוא אליו, שיהיה מקום שהוא לב".

"רום גר היום ממש מעבר לפינה", מוסיף בנצי. "יום אחד עברתי פה בשכונה וראיתי שהחלל הזה עומד להשכרה. ישר ידעתי שזה יהיה המקום המושלם לפתוח בו את עזרא, על שם סבא עזרא שהוא המקור להכל" רום התגייס למשימה, והם בנו יחד את עזרא ממש במו ידיהם. את חומרי הבנייה הם קיבלו משכנים וחברים, את התשתיות והאינסטלציה הם למדו לחבר ולסדר, והם גם בנו את הבר וחלק משמעותי מהריהוט. שאר העיצוב נעשה גם כן על ידם, כאשר הויז'ן היה יצירת סלון משפחתי וביתי כשהמרכז שלו הוא פינת ההופעות.

חלל ההופעות של העזרא. צילום: נועם רון
חלל ההופעות של העזרא. צילום: נועם רון

"מהרגע שהמקום נפתח, חלוקת התפקידים הייתה ברורה. רום אחראי על הבר והאירוח ואני אחראי על האוכל והתוכן. כשהצוות מורכב מחברים ומשפחה, שפשוט נותנים יד ותמיכה איפה שצריך", מספר בנצי. בשונה ממרתפים חשוכים המארחים הופעות בעיר, העזרא רוצה להיות משהו קצת אחר, עם דגש על האווירה, האסתטיקה והאיכות בנוסף למוזיקה עצמה. בעזרא תלגמו קוקטיילים מושקעים ותנשנשו ברוסקטות, סלטים, או פלטות של גבינות לצלילי הג'אם סשן מזדמן. כמובן שגם בירות ויינות תמצאו בתפריט, אבל השוס פה הוא המשקאות המשוקשקים.

תכין לנו עוד. בנצי סמפסון במטבח של עזרא. צילום: נועם רון
תכין לנו עוד. בנצי סמפסון במטבח של עזרא. צילום: נועם רון

אנחנו ניסינו את האדי, שמכיל וודקה, אלדרפלאוור, פרוסקו, מלפפון ולימון (54 ₪) ואת הטקיל אוניל עם טקילה, הדרים, דבש וסירופ צ'ילי (52 ₪). בסבב השני הברמנים כבר החליטו לייצר לנו משהו חדש, אחרי שההיכרות בינינו העמיקה. תחושה של בית, כבר אמרנו? בגזרת האוכל ניסינו את ברוסקטת המטבוחה עם גבינת הבושה (24 ₪), שאת השילוב ביניהם החלטנו לאמץ כי הוא פשוט ומעולה.

גנבנו לשעות מאנץ' קשות. עזרא. צילום: נועם רון
גנבנו לשעות מאנץ' קשות. עזרא. צילום: נועם רון

המקום פתוח כל יום מ-20:00 ועד אחרון הלקוחות, כשבכל ערב תכנית אמנותית אחרת – שני מוקדש לכישרונות צעירים, בשלישי הופעות, ברביעי מגיעים לג'אם סשן, ושאר הימים מזמנים הפתעות חדשות. "הבר מכוון למוזיקאים ונועד להיות להם מקום ליצירה, ביטוי, וחיבור", מספר בנצי. "בכל רגע נתון הבמה שלנו פתוחה וערוכה להופעה ספונטנית, אנחנו רוצים להיות הפלטפורמה לאמנים צעירים לצאת לאור. זאת לא רק בתחום המוזיקה, היינו רוצים שגם הקירות ישמשו כבמה לאמנים, עליהם יוכלו להציג ולמכור את היצירות שלהם".
אברבנאל 38, ראשון-שבת, 20:00 עד אחרון הלקוחות