חנות תקליטים, חדר מוזיקה, חלל האזנה ובר שכונתי. והכל במקום אחד

מוכנים לצוף בשמיים? ענן. צילום: נועם רון
מוכנים לצוף בשמיים? ענן. צילום: נועם רון

הכירו את "ענן", שממוקמים באופן נוח למדי ברחוב רענן שבפלורנטין ומציעים חוויית בילוי שונה לגמרי ממה שאנחנו רגילים לה - פינת ישיבה חמודה, חצר מדהימה, בר מרכזי מעץ וקצב אחר. "מוזיקה בהילוך נמוך, שתאפשר ערב נעים ואינטימי. לא מסיבה, לא דאנס בר, אלא מקום למפגש".

1 בפברואר 2024

"הענן הוא חדר מוזיקה, חלל האזנה, חנות תקליטים ובר שכונתי. אבל יותר מהכל, הוא מקום של קהילה", מספרים תומי פרל, קובי בוהדנה והראל מקס – שלושת השותפים של המקום הקסום הזה, שהוא כל מה שפלורנטין היתה צריכה. בוהדנה הגיע מהנויאבה, פרל מתקלט בעיר כבר שנים, ומקס הגיע מירושלים, והוא אחד מהשותפים במזקקה. כשהבסיס המחבר בין שלושתם הוא האהבה הענקית למוזיקה, תקליטים ואנשים.

>> להתראות, חנות קטנה ומתוקה. העיר הזאת עוד תתגעגע אלייך

"הרגשתי שהגיע הזמן לפתוח מקום משלי וידעתי שהוא יהיה כאן בפלורנטין", מספר בוהדנה. "דמיינתי מקום קטן ואינטימי שכולו מוקדש למוזיקה וקהילה. עם הזמן הבנתי שאני צריך שותפים לדרך, והחיבור עם תומי והראל היה מדויק. כל אחד מביא את החלק שלו למקום וזה יוצא הרמוני ושלם".

הרמוניה מושלמת זה קטע של מוזיקאים. ענן. צילום: נועם רון
הרמוניה מושלמת זה קטע של מוזיקאים. ענן. צילום: נועם רון

"השם 'ענן' הגיע מאירועי מוזיקה שהייתי עושה", מוסיף פרל. "הייתי מייצר מרחבי האזנה לחוויה עמוקה יותר של המוזיקה, בהם דווקא שוהים, ולא זזים. בענן רצינו לייצר חוויה דומה, מוזיקה בהילוך נמוך, שתאפשר ערב נעים ואינטימי. לא מסיבה, לא דאנס בר, אלא מקום למפגש".

בוהדנה ופרל, כאספני התקליטים שהם, הביאו את האוסף הפרטי, ועוד אוספים של חברים טובים, לקטלוג המוזיקה של המקום שגם מוצע למכירה, וגם מתנגן ברקע בעמדת הדיג'יי הממוקמת על הבר. המוזיקה מתנגנת על פטיפונים מיוחדים שהם הביאו מלונדון, ובוקעת מהרמקולים המדהימים, שיוצרו בהתאמה אישית על ידי אורי כהן מ-OneAway, כך שהסאונד מושלם.

תאורה יפה לדי.ג'יי. ענן. צילום: נועם רון
תאורה יפה לדי.ג'יי. ענן. צילום: נועם רון

מקס הגיע עם הויזן לעיצוב, כשסטודיו גילדה הירושלמים הם האחראיים על הביצוע, שמרגיש כאילו חשבו בו על הכל – הענן מורכב מפינת ישיבה חמודה, מחצר מדהימה, ובעיקר מבר מרכזי מעץ, עם תאורה חמימה ועדינה, עליו גם מנגנים וגם מגישים משקאות ונשנושים. נגרוני הוא משקה הבית, ומוגש מ'החבית' ב-42 ש"ח, תפריט היין כולל קולקציה מצומצמת שנבחרה בקפידה, כשיין הבית נמכר במחיר חברי של 35 ש"ח לכוס, והוא יותר ממעולה. בקבוקי בוטיק איכותיים נמכרים ב- 130-170 ש"ח, כי זה מה שחברים עושים – משקים אתכם בזול ובאהבה.

בגזרת הנשנושים תמצאו לקט נפלא משוק לוינסקי שמשתנה מדי פעם, וכולל צלחת גבינות של משק עפאים, חמאה, ירקות טריים ומוחמצים תוצרת בית, זיתים ולחם טרי של חגי ב-28 ש"ח. הירידה לפרטים הכי קטנים של חווית האירוח, האיכות הבלתי מתפשרת והמחירים הנוחים, הופכים את הענן להבטחה הקטנה והחביבה עלינו.

לאכון על ענן. צילום: נועם רון
לאכון על ענן. צילום: נועם רון

"פתחנו את הענן ממקום אחר, בוגר. הדבר העיקרי שמעניין אותנו הוא לייצר תחושה של בית, של קהילה, לתושבי השכונה וגם לנו", מספר פרל. "אנחנו מדמיינים פה הרצאות על מוזיקה, מכירות יד שנייה בחצר, אומנות של חברים על הקירות, ימי שישי בצהריים של אוכל ואנשים. זה המקום שלנו ליצירה, ועם הזמן נגיע להכל".
רענן 36, א'-ש', 17:00-00:00, שישי סגור. השעות עתידות להשתנות, לפרטים עקבו באינסטגרם