הקמפיין של "פאודה" הוכיח שישראלים מפחדים מערבית

שלטי חוצות ובהם כיתובים בערבית - "תתכוננו", "הבלאגן עומד להתחיל", ו"בדרך אליך" - נתלו ברחבי הארץ לרגל עונה 2 של "פאודה" וגרמו לעוברים ולשבים לתהות לפשרם

27 בדצמבר 2017

ישראל היא מדינה שבה חיים שני עמים (לפחות), וערבית היא שפה רשמית, אולם לראות שלטי חוצות בגוש דן בערבית זה עדיין יותר מדי, כנראה. שלטי חוצות שנתלו אמש (ג'), עם כיתובים בערבית – "תתכוננו", "הבלאגן עומד להתחיל", ו"בדרך אליך" – גרמו ללא מעט נהגים להרים גבות ועוררו תגובות קשות באינטרנט, עד שאפילו הצל היה צריך להרגיע את עוקביו ולכתוב "תירגעו זה לא שלט של דאע"ש, זו פרסומת לעונה החדשה של 'פאודה'". גם ההרגעה הזו לא עבדה, וגולשים רבים הביעו תרעומת על השלטים ועל הכיתוב בערבית, ובסופו של דבר גם התוכנית הסופר-פופולארית ספגה אש. ואנחנו שואלים, מה כל כך מפחיד בערבית?

"בדרך אליך"
"בדרך אליך"
"עוד רגע האקשן מתחיל"
"עוד רגע האקשן מתחיל"
"תתכוננו"
"תתכוננו"

השלטים, פרי קמפיין של מקאן תל אביב, נתלו ברחבי הארץ לרגל עליית העונה השנייה של "פאודה". החודש נודע שיוצרי "פאודה" התחילו לפתח את העונה השלישית – עוד לפני ששודרה עונתה השנייה. הסדרה, זוכת 6 פרסי אופיר, שאותה יצרו העיתונאי אבי יששכרוף והשחקן ליאור רז, עלתה לשידור בפברואר 2015 ב-yes ונרכשה מאז לשידור על ידי נטפליקס. ההצלחה של הסדרה בארה"ב אף הביאה את נטפליקס לחתום עם רז ויששכרוף על חוזה לשתי סדרות מקור חדשות.

העונה השנייה עולה ביום ראשון (31.12) ב-yes, והיא תביא אל המסך עוד מנה גדושה של אקשן ומתח שיגרום לצופים לכסוס ציפורניים. בעונה הזו יופיע חלק גדול מהדמויות מהעונה הראשונה, כולל נורית (רונה לי שמעון), נאור (צחי הלוי), הרצל (דורון בן דוד), אלי (יעקב זאדה), אביחי (בועז קונפורטי), גבי (איציק כהן), מיקי (יובל סגל) וגלי (נטע גרטי).

עוד חדשות על פאודה:
פאודה עונה 2: כל מה שצריך לדעת
הניו יורק טיימס: "פאודה" היא אחת הסדרות הטובות של 2017

אל הדמויות הקבועות יצטרפו דמויות חדשות, בהן פיראס נאסר בתור הנבל החדש ואיש דאע"ש, האויב החדש שיעמוד במרכז העונה במקום חמאס. עוד יצטרפו יגאל נאור בתור אביו של דורון קביליו, החבר החדש בצוות המסתערבים שיגולם על ידי עידן עמדי, ולונה מנסור שתגלם את אחות אחד המחבלים. עברו של גיבור הסדרה, לוחם יחידת המסתערבים דורון קביליו (ליאור רז), חוזר לרדוף אותו והוא נאלץ לחזור ליחידה כדי להילחם מול האויב החדש בגילומו של נאסר, שהוא ערמומי ואכזר לא פחות מאבו אחמד.

בשבוע שעבר בחר הניו יורק טיימס ב"פאודה" לאחת הסדרות הטובות של 2017. "פאודה" נכנסה לרשימת הסדרות הבינלאומיות הטובות ביותר לצד "Call My Agent!" הצרפתית ו-"Chewing Gum" הבריטית, המשודרות גם הן בנטפליקס.

"המותחנים המחוספסים וההדוקים ביותר מגיעים מישראל, ו'פאודה' הציבה את הרף הנוכחי", נכתב במגזין. "צוות שנלחם בטרור, לבוש בטי שירט וסנדלים ונוסע בוואן חבוט, רודף אחרי חברי ארגון חמאס בעיר ערבית-ישראלית. בעוד התוצאה צפויה, הסיפור המעניין נמצא בחייהן ומחשבותיהן של הדמויות מכל צידי הקונפליקט".