מהמקפצה: יש לכם פארק חדש בקצה של צפון העיר. תקפצו לבקר

עוד מעט תהיה פה שכונה. פארק המקפצה (צילום: גיא יחיאלי)
עוד מעט תהיה פה שכונה. פארק המקפצה (צילום: גיא יחיאלי)

פארק המקפצה נבנה על חורבות קאנטרי גלילות שנסגר ב-2005, כשסביבו הולכת ונבנית שכונת מגדלים חדשה בקצה הצפון-מערבי של תל אביב, ובמרכזו המקפצה המיתולוגית שהייתה אטרקציה עירונית עצומה בשנות השישים. אם זה לכבוד הבחירות אז אפשר להמשיך לדחות אותן מבחינתנו

מועד הבחירות לעיריית תל אביב-יפו עדיין לא נקבע מחדש סופית, וכרגע עדיין לא ברור אם יתקיימו במועדן החדש בסוף ינואר (לאחר שהיו אמורות להתקיים בסוף אוקטובר ונדחו בגלל המלחמה), או שמפלגת הציונות הדתית – הצפויה לתבוסה קשה בבחירות – תצליח להוביל לדחייתן פעם נוספת לסוף פברואר או מעבר לו. דבר אחד לא השתנה: צונאמי של פארקים, גינות ומרחבים ציבוריים חדשים ממשיך לשטוף את העיר בשנת הבחירות, ועכשיו הגיעה תורה של צפון תל אביב.

פארק המקפצה (צילום: גיא יחיאלי)
פארק המקפצה (צילום: גיא יחיאלי)

לא שחסרים שטחים ירוקים בצפון העיר, אבל על חורבותיו של קאנטרי גלילות הישן מוקמת בימים אלה שכונה חדשה, לצד מתחמי WIX ובלו החדשים, עם ארבעה מגדלים חדשים ובהם שטחי תעסוקה וכ-500 יחידות דיור. וגם להם מגיע פארק. אז הנה הוא: פארק המקפצה. הפארק, שנבנה בעלות של כ- 16.5 מיליון ₪, כולל מסלול ריצה באורך 250 מ', פינת משחקים, בריכה אקולוגית שסביבה דק ואזורי ישיבה ועצים.

ד"ש מהסיקסטיז. המקפצה של פארק המקפצה (צילום: גיא יחיאלי)
ד"ש מהסיקסטיז. המקפצה של פארק המקפצה (צילום: גיא יחיאלי)

ולמה מקפצה? כי גולת הכותרת של הפארק היא המקפצה המיתולוגית שהייתה חלק מקאנטרי גלילות, הקאנטרי העירוני הראשון בארץ שנבנה בעיר בשנת 1965 ופעל במקום עד 2005. המקפצה תוכננה בסגנון אדריכלי ברוטליסטי ושומרה על ידי עיריית תל אביב-יפו כעדות לפיתוח תשתיות ספורט ענפות שהוקמו לאחר קום המדינה ולענף ספורט אולימפי שישראל לקחה בו חלק. זוהי אחת המקפצות היחידות שנותרו בארץ והיא ושולבה כחלק מהפיתוח החדש של הפארק במרכז הבריכה האקולוגית. רק אל תקפצו.

זוכרים את קאנטרי קלאב גלילות?הקאנטרי הוקם בשנת 1966 על ידי משקיעים יהודים ממקסיקו, איכותו של הקאנטרי קלאב הייתה גבוהה…

Posted by White City – Tel Aviv on Monday, July 13, 2020

שטחו של הפארק השכונתי החדש הוא כ- 11 דונם והוא תוכנן כך שיספק יריעה ירוקה וטבעית לדיירות ולדיירי השכונה ולעובדי ועובדות מתחם המשרדים הסמוך. הפרויקט יכיל בסופו של דבר גם מעט שטחי מסחר. אדריכלי התוכנית שאושרה בוועדה המקומית לפני כשנתיים, משרד יסקי מור סיון, עיצבו את המרחב כך שתיווצר בצלע הצפונית של השכונה שדרה רחבה ממזרח למערב, שמייצרת גישה נוחה לעבר פארק החוף וחוף הים. נשמע כמו מקום שיהיו מי שישמחו לגור בו.