אפריצ׳אנה: פופ אפ איטלקי של בוגרי "המסעדה הבאה" נפתח ב-Vesperr

בין צהריים לערב: אפריצ'נה (צילום דנה לי ברמן)
בין צהריים לערב: אפריצ'נה (צילום דנה לי ברמן)

דנה־לי ברמן ודוד שושן, שניהם כבר עם קילומטראז' מרשים לפני הריאליטי, פותחים מקום שמנסה לשלב בין הישן לחדש. המטרה ברורה: שהזמני יהפוך לקבוע. מה תאכלו שם וכמה זה יעלה? הפרטים בפנים

12 במאי 2022

זו הייתה רק שאלה של זמן עד שיוצאי "המסעדה הבאה" ייצאו לבדוק את השטח ביום שלאחר הריאליטי. דנה־לי ברמן ודוד שושן, מהמתמודדים הבולטים ביותר, משתפים פעולה בפופ אפ שנוגע בנקודת החיבור ביניהם: המטבח האיטלקי. אפריצ'נה, הלחם של אפריטיבו ו־צ'נה, "ארוחת ערב" באיטלקית, הוא תמצית הניסיון של ברמן ושושן בבישול.

30 שנה וזה לא השתנה: הדרך הכי קצרה מרוטשילד לאיטליה
פיצה וכוסית יין בכיכר: הכירו את המקום האיטלקי החדש בדיזנגוף

ברמן סיימה בהצטיינות לימודי בישול בקורדון בלו באוסטרליה, עבדה בחדר אוכל של עומר מילר, בהרצה ובהקמה של טאיזו וכסו שפית בפרונטו תחת דיוויד פרנקל. הקהל התל אביבי נחשף לכישוריה כשהחלה לכהן כשפית בפועל בבר א וין, בר היין של שף עינב אזגורי. שושן מבשל באירועים פרטיים, מעביר סדנאות בישול איטלקי וכותב טור במדור האוכל של "הארץ".

דנה לי ברמן ודוד שושן (צילום יח"צ)
דנה לי ברמן ודוד שושן (צילום יח"צ)

בפופ אפ הם בוחרים להתרכז באפריצ'נה כטרנד בהתהוות, ולתוכו הם יוצקים התמחות אזורית במחוזות צפון ארץ המגף (ברמן) ומרכזה (שושן). "האפריצ'נה החל כשבאיטליה הבינו שאפריטיבו כבר אינו כלכלי. לכן חיברו אותו לארוחת ערב כמנות קטנות שאפשר להזמין 'על הדרך'", הם אומרים. "אנחנו הראשונים שנביא אותו לארץ, מעין אפריטיבו גדול ומגוון יותר הכולל גם מנות עיקריות.

כל אחד מהשותפים מביא למיזם את סגנונו האישי – ברמן מודרנית יותר ומוכנה לבעוט בעדינות בפרות קדושות, ושושן נצמד לקלאסיקה. יחד הם בחרו מנות האהובות על שניהם ויצרו מגש טעימות זוגי ("אבל גם מי שיגיע לבד יכול לקבל מגש ליחיד") ובו בודינו קאצ׳ו א פפה, אוריקיטה (פסטה בצורת אוזניים) עם סלסיצ׳ה וראפה (ירק ממשפחת הברוקולי), ניוקי פריטי, ויטלו טונאטו, ארנצ׳יני, קלמארי ממולא, זיתים ממולאים ועוד. ברמן אף מנסה לטובת האירוע בהכנת ברזאולה, בשר מיובש ומומלח "שכבר תליתי לפני חודש".

טעימות מאיטליה (צילום דנה לי ברמן)
טעימות מאיטליה (צילום דנה לי ברמן)

בקינוחים תמצאו טירמיסו קלאסי וגרניטה פיסטוק, ואת האוכל ילוו יינות יקב BERTANI. המחירים: 260 ש"ח למגש זוגי (8-10 מנות אפריטיבו ושתי כוסות יין), 50-70 ש"ח למנות לחלוקה.

לשאלה האם הפופ אפ מהווה בלון ניסוי לקראת פתיחת מקום ברמן משיבה בחיוב. "בלי להפר חוזה אני יכולה לספר שעוד השנה אנשים יוכלו לשבת אצלי במסעדה ולאכול את האוכל שלי", היא צוחקת. ולאוהבי המטבח האיטלקי – ומי לא בעצם – זו בשורה שמצדיקה ביקור וטעימה.
Vesperr, קפלן 8, תל אביב, רביעי-חמישי (18-19.5)