פורטונה רקורדס גונזים את האלבום החדש על רקע סערה ברשת ובתקשורת הערבית

בעקבות סערה שהתעוררה ברשת ותקשורת הערבית, ועל רקע האשמות בגניבת זכויות ללא רשות, הלייבל פורטונה רקורדס החליט לגנוז את התקליט החדש "Voix de l’Orient" שהיה אמור לצאת בתחילת חודש מאי. "הכל נעשה בשקיפות מלאה"

פורטונה רקורדס. Voix de l'orient
פורטונה רקורדס. Voix de l'orient
15 באפריל 2019

פורטונה רקורדס החליטו לגנוז את הוצאת האלבום האחרון שלהם בשל סערה חריפה שהתעוררה ברשת ובתקשורת הלבנונית. מגיבים לבנונים ואחרים טענו שיש טעם לפגם בכך שלייבל ישראלי ירוויח על חשבון יוצרים ממדינות ערביות.

הלייבל שבו חברים מאור ענבה, צח בר, יואב מגריזו ואריאל תגר, מקדיש את פעילותו להוצאה מחדש של להיטים מזרח תיכוניים נשכחים ורקידים שמתאימים לקלאבים. האלבום האחרון נקרא על שם הלייבל הביירותי Voix de l'orient, והציג 10 רצועות שכללו מוזיקה של אגדות אייטיז לבנוניות, כמו גם אמנים לא מוכרים.

עוד כתבות מעניינות:
למה התקשורת לא דיברה על הכשלים בפסטיבל מטאור?
"נגמר תור הזהב של ההופעות בארץ"
כמה טוב אתם מכירים את דיוויד בואי?

לפי הודעת הביטול של פורטונה רקורדס, שיתוף פעולה מלא נוצר בינם לבין בעלי הלייבל, אבל בעקבות הסערה השותף הלבנוני התנער ממנו. "הכל נעשה בשקיפות מלאה עם הלייבל Voix de l'orient. האוסף היה פרי של חמש שנות מערכת יחסים עם הלייבל. הלאום שלנו תמיד היה על השולחן. קיבלנו זיכיון על הרצועות ישירות מהבעלים של הלייבל ושילמנו עליהם במלואם, סכום של 3000 דולר", הם כתבו בפוסט פייסבוק שהעלו אתמול (ראשון).

"אנחנו מסרבים לתת לפוליטיקה להכתיב את הדרך שלנו, לא משנה כמה קשה זה יהיה באזור מוכה הקרבות שלנו. המוזיקה הזאת היא האמונה שלנו, השפה שלנו, החיים שלנו. נמשיך לדחוף אותה קדימה, לאחד בין אנשים באמת ובאהבה".