כמו בפריז: 3 פטיסרי חדשים שאתם חייבים להכיר

באחרונה מתרחשת מהפכה אמיתית של מאפים מתוקים: מקרונים, בריושים, פחזניות ומה לא - באמת שכבר אין לנו במה להתבייש. הנה 3 מקומות חדשים ומובחרים במיוחד

בסדר, אם אין ברירה אז נטעם. צילום: דן פרץ
בסדר, אם אין ברירה אז נטעם. צילום: דן פרץ

עברו הימים שבהם הסתפקנו בקרואסון בינוני עם מילוי שוקולד מפוקפק. באחרונה מתרחשת לא פחות ממהפכה של מאפים מתוקים מכל הסוגים. "פטיסרי" אינה מלה גסה, וכבר לא צריך לטוס לפריז כדי ליהנות ממקרונים טובים, פחזניות או עוגות מוגזמות. באחרונה נפתחו שלושה מקומות שמסמלים היטב את המהפכה הזו. אספנו אותם עבורכם.

1. שיריז בגבעתיים

בסוף מאי, אצל שכנתנו המזרחית, נפתח SHIRIZ, בתחילה כנקודת מוצא למשלוחים וטייק אווי, אבל ברגע שהשמועה פשטה הקונספט השתנה. תוכלו למצוא בוויטרינה מערך מתוקים מסחרר, כגון אקלרים במילוי קרם פטל, קרם קרמל, עוגת סניקרס, עוגת קרמשניט, קרואסונים, מאפי קינמון, בריושים ואנחנו יכולים להמשיך אבל מעדיפים לרוץ לשם.
SHIRIZ, כצנלסון 108 גבעתיים, 03-5558988, ראשון-חמישי 08:00-22:30, שישי 07:30-15:00

אסקפיזם מתוק. שיריז (צילום: יובל אסף)
אסקפיזם מתוק. שיריז (צילום: יובל אסף)

2. ספרינקלס ביגאל אלון

בקושי ניגבנו עם מפית את הפה מהביקור בגבעתיים, וממש לא רחוק במזרח העיר נפתח "ספרינקלס" – מקדש מוגזם (בקטע טוב) של סוכר וורוד. מדובר בבייבי של שירה ערן ומישל אלחנני, חברות עם ותק מרשים ביחס לגילן (בבקה, שואורום ועוד), ותוכלו למצוא כאן ניו יורק צ'יז קייק, קאפקייקס אוראו וקינדר, סמורס עם מרשמלו, עוגיות שוקו-צ'יפ ועוד ועוד.

ספרינקלס, יגאל אלון 94, תל אביב, 054-7044665
אין מצב להסתפק באחד. ספרינקלס (צילום: אסף קרלה)
אין מצב להסתפק באחד. ספרינקלס (צילום: אסף קרלה)

3. אלון שבו בצ'לנוב

את אלון שבו לא באמת צריכים להציג. ובכל זאת: מדובר באחד הקונדיטורים המחוננים בסביבה, שמוציא מידיו יצירות אמנות שבמקרה (או שלא) הן מאוד טעימות. לאחר פופ-אפים וסדנאות הוא החליט לפתוח מקום משלו, דווקא בדרום העיר, ומציע מגוון מאפים ומגדניות שמעיפות אותנו לגמרי. תמצאו בוויטרינה טארטים חלומיי, סנט אונורה, קרואסונים מעוצבים, בריושים ופחזניות ומה אתם ממשיכים לקרוא פה עדיין רוצו לשם.
אלון שבו, צ'לנוב 22, ראשון עד חמישי 8:00-17:00, מס': 03-6735856. לפרטים נוספים

כמעט חבל לנו לאכול את זה (אבל נאכל). צילום: דן פרץ
כמעט חבל לנו לאכול את זה (אבל נאכל). צילום: דן פרץ