הקנס הבא שלכם? פיילוט של עיריית ת"א יגלה מי מצפצף סתם

פקקים בתל אביב. צילום: שאטרסטוק
פקקים בתל אביב. צילום: שאטרסטוק

מערכת דיגיטלית חדשה צפויה לאתר מכוניות שצופרות ונהגים שמצפצפים מבלי שנשקפת סכנה להם או לסביבתם ולקנוס אותם אוטומטית על פי חוק. הפיילוט יחל במהלך יוני ויתפרש לאורכו של רחוב אבן גבירול. ושקט שיהיה פה

1 במאי 2022

העיר רועשת, זאת יודע כל מי שמשוטט בה, ומשבר התחבורה של תל אביב הופך אותה רועשת יותר כשמכל רחוב וכביש מיתמרות צפירות מחרישות אוזניים של נהגים זועמים ומיואשים. כבר ראינו התארגנויות אזרחיות שנועדו להילחם במפגע, וגם העירייה ניסתה לפנות אל הנהגים בדרכי נועם, אבל עכשיו מגיע השלב הבא במלחמה נגד נהגים שמצפצפים ברחבי העיר שלא לצורך: פיילוט שיתעד נהגים הצופרים בניגוד לחוק וישלח אליהם אוטומטית קנסות בהתאם.

שומעים את הצפירות עד כאן. פקק (צילום: שאטרסטוק)
שומעים את הצפירות עד כאן. פקק (צילום: שאטרסטוק)

במסגרת הפיילוט החדש יותקנו לאורך רחוב אבן גבירול מערכות דיגיטליות משולבות וידיאו ואודיו, שמאפשרות הקלטה וזיהוי של רמות רעש חריגות ואת כלי הרכב שמהם הן מגיעות. בשלב הראשון תיבדק מידת הדיוק והיעילות שלה, ואם תוכח תחל העירייה בשיגור קנסות של 250 שקלים על כל צפירה, ככתוב בחוק. הקנס אולי אינו נראה מרתיע, אולם מערכות אוטומטיות מסוג זה עשויות להפוך אותו לאפקטיבי ביותר.

מערכת Noize Keeper עשויה לחולל מהפכה מבחינת יכולתה של העירייה לקנוס מצפצפים ללא צורך בפקחים, ופיילוט דומה מפעילה החברה בשבועות האחרונים בפתח תקווה. העירייה כבר מפעילה מערכת קנסות אוטומטית עבור חלק מהנת"צים בעיר, ובמהלך השנה האחרונה תרמו את שלהם לגביית לא פחות מ-600 מיליון שקלים בקנסות. הפיילוט יחל במהלך יוני והצלחתו תוביל לפריסת המערכת ברחבי העיר כולה.

מדד ישראל | ניסוי חדש בעיריית פ"ת: מצלמות צמתים וקנסות נגד נהגים מצפצפים

ניסוי חדש בעיריית פ"ת: מצלמות מיוחדות בצמתים וקנסות על סך 250 ש"ח לנהגים מצפצפיםאם אתם נהגים או סתם הולכי רגל, אז הכתבה הבאה בשבילכם. נהגי ישראל אוהבים לצפצף כשהם יושבים ברכב ולטמטם לנו את הראש. מסתבר שעיריית פ"ת החליטה לשים לזה סוףמדד ישראל עם אברי גלעד Avri GiladTalia Salant

Posted by ‎אקטואליה 13‎ on Wednesday, April 13, 2022