פייק ניוז: כל הדברים שזכו להייפ הכי לא מוצדק

כרובית תינוקת היא סתם כרובית, דודו פארוק הוא אחלה לבני 16 וביאליק בכיין. כל האייקונים שמשווקים באופן ממש מוצלח ושקרי

"בנות גילמור"
"בנות גילמור"
13 בספטמבר 2018

השבוע, באופן חסר תקדים, נאסר מבקר תיירות איטלקי למשך 9 שנים לאחר שמכר ביקורות חיוביות כוזבות תחת שם בדוי למאות עסקים ברחבי איטליה. בעקבות המקרה לא יכולנו שלא להרהר במושאי ההערצה שמקיפים אותנו ולחשוד שאולי זייפן ביקורות דומה מסתובב בינינו, ממש כאן בתל אביב. אחרת, איך תוכלו להסביר תופעות כמו התור לפורט סעיד? להלן רשימת המותגים שזכו למעמד של קונצנזוס בזכות שיווק מדהים ונטול קשר למציאות.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
10 המאכלים הכי תמוהים על שולחן החג
החלטתי להיות ידידה של סטרייטים וזה מחריד
בואו נודה שברלין לא באמת מגניבה

כרובית תינוקת של אייל שני

איך עיוורון קולינארי נולד? אדם מסתכל בתפריט של מסעדת שף ורואה מנה שהיא ירק. חושב לעצמו האדם, וואו, מעניין איך ניתן להפוך מוצר בסיסי זה לפאר יצירה מענג לחיך. מזמין האדם את המוצר, מקבל אותו כפי שהוא, משלם כמו על ארוחה בג'ירף ומשקר לעצמו שהמוצר עונה על ציפיותיו. חברים, אפשר לעצור את קרנבל הטירוף הזה. לא משנה איך תלטפו אותה, כרובית מבושלת זו כרובית מבושלת. ויותר טעים להפריד אותה לחתיכות קטנות ולטגן.

כרובית תינוקת. צילום: איל שני
כרובית תינוקת. צילום: איל שני

פרוזן יוגורט

טרפת הפרוזן נולדה בקיץ לוהט אחד שבו, בד בבד עם ההשתוקקות הגוברת לגלידה, הלכה והתפשטה בעיר המודעות התזונתית. נראה היה שהפנטזיה על תחליף בריא ומפנק קרובה להתגשם, אלא שלבסוף קיבלנו בן כלאיים מוזר שאיננו טעים מספיק בשביל להגיע לקרסולי הגלידה ולא מספיק בריא כדי להביס את המוזלי. אלא שהשמועה השקרית בדבר הקינוח הגאוני כבר עשתה לה כנפיים. נהננו לצפות בשלל חנויות היוגו צצות כפטריות ברגליים אחרי הגשם, התענגנו על בחירת התוספות ולבסוף גם שילמנו שלושים ומשהו שקל על גבינת סקי קפואה עם פירורי מקופלת מעזה. מיהו הגאון השיווקי מאחורי המוצר הזה? לא יודעים, אבל אנחנו צריכים אותו דחוף כדי להחיות את הפרינט.

דודו פארוק

הוא אומר דברים מטומטמים בלי הקשר וזה מאפשר לכם להיטמטם יחד איתו ולהיות ילדים רעים, צורך מובן אם אתם בני 16. אם אתם בני ארבעים, עוסקים בתחום הקומדיה וזו עדיין רמת התחכום שלכם, אז די. יש גבול דק בין נונסאנס לאינפנטיליות חסרת טעם ואתם לא נמצאים בצד הנכון שלו. מה שנורא יותר מתופעת דודו פארוק למבוגרים היא תופעת הבת שנולדה מתוכה: הגבר שמראה לך סרטונים של דודו פארוק במהלך דייט ומאלץ אותך לצחוק יחד איתו.

בנות גילמור

להבדיל מהיוגורט החמצמץ, בנות גילמור נופלת במתיקות יתר וכל פרק שלה שווה ערך לעשרה ביסים רצופים מעוגה של הצ'יז קייק פקטורי. כל דבר הן עושות במתיקות: משגעות לבנים את השכל במתיקות, רבות במתיקות ומזדיינות כמו שיר אהבה אמריקאי מהפיפטיז. אפילו כשרורי שוברת את הכלים זה נשמע כמו גוזל שמנסה לשתות טל בוקר. קיבינימאט – שמישהו כבר ישבור פה חפץ. ושזה לא יהיה לוק בבקשה, כי הסטריאוטיפ של הגבר המחוספס הזה כבר יצא לנו מכל החורים.

מתוך "בנות גילמור"
מתוך "בנות גילמור"

ביאליק

את ביאליק אנחנו אוהבים כי זו הפעם הראשונה שהרגשנו ממש חכמים בשיעור ספרות והיה לנו מה לומר, לא מפתיע בהתחשב בזה שבני נוער יזדהו ויבינו מיד כל אדם שחולק איתם את הנטייה הנרקיסיסטית. ביאליק, אני שומעת את מה שאתה אומר וזה נשמע לי כמו "אוי אוי אוי, עשו לי, שתו לי ואיוותר לבדי תחת כנפי השכינהההההה". חיים של נחמן, אף אחד לא רימה אותך, בטח לא הכוכבים, צא מהסרט של האמן המיוסר ותתחיל לעשות משהו בבית הזה.

חיים נחמן ביאליק (צילום: זולטן קלוגר, לע"מ)
חיים נחמן ביאליק (צילום: זולטן קלוגר, לע"מ)

צ'יילדיש גמבינו

עם כל הכבוד וההערכה לתסריטאי דונלד גלובר, דמותו הראפרית לא עומדת בסטנדרטים בשום צורה. יש לו שיר אחד ממש טוב עם קליפ אדיר וזה עושה חשק לאהוב אותו. אבל זהו.

סווטשירטשים של אדידס

הם היו של ילדים ושכונות, החלו להילבש על ידי היפסטרים בקטע אירוני ולבסוף נלבשו סתם בקטע של לבוש, כי אי אפשר באמת ללבוש משהו בקטע אירוני. כך נולדה אופנה מאוסה בדמותו של סווטשירט רגיל ויקר מדי, מעוטר בפסים שאמנם אינם מכוערים אבל גם לא יכולים להיחשב יפים, פשוט כי הם, ובכן, פסים.

קולקציית פארל וויליאמס לאדידס
קולקציית פארל וויליאמס לאדידס