זמן סוכר: הכירו את טיפול הפילינג אספרסו

עור פנים מושלם תוך שבע דקות? רשת אמריקן לייזר מציגה את פילינג אספרסו: טיפול חדש שאורכו שווה לזמן שלוקח לאיטלקים לשתות את הקפה שלהם

פילינג קפה. צילום: אנטולי מיכאלו
פילינג קפה. צילום: אנטולי מיכאלו
4 בדצמבר 2016

הימים ימי ראשית החורף, והפרצוף שלי נראה כמו משהו שאוגוסט דרס ואז חזר לוודא הריגה ברוורס. ד"ר חגי בצר, מנהל תחום האסתטיקה באמריקן לייזר, דווקא נראה מרוצה. הוא מבשר לי שהגנים המרוקאיים שלי הועילו לי לפחות בדבר אחד בחיים – יש לי חדודים. מה הם חדודים? ובכן, עצמות לחיים גבוהות וחדות "שיחזיקו את העסק מתוח", לדברי הדוקטור, הרבה אחרי שהלחיים הפולניות של החברות שלי יתחילו לצנוח אל תוך השקעים שלהן. שיהיה. התכנסנו שנינו בסניף הרשת המחודש בדיזנגוף סנטר במטרה לנסות על פניי טיפול חדש פרי מוחו הקודח. שמו בישראל: פילינג אספרסו.

לא, לא מדובר בקילוף העור עם הפסולת שנשארת במכונת הקפה, וגם לא בהתזת קפה רותח על הפנים. הטיפול קיבל את שמו במהלך מסע הרצאות שערך ד"ר בצר באיטליה, שבמסגרתו הוא נפגש עם בעלים של חברה איטלקית המקבילה לאמריקן לייזר. "הוא סיפר לי שהאיטלקיות לא מתעניינות בטיפולים קוסמטיים אגרסיביים, אלא רוצות משהו זריז, צ'יק צ'ק ולחזור למשרד", הוא נזכר. "התבקשתי לספק מענה זריז ואפקטיבי ולהדגים איך אפשר לבצע טיפול פילינג בלייזר בשבע דקות – שזה בדיוק הזמן שבו אמורים ללגום כוס אספרסו".

הטיפול עצמו לא כואב לדבריו, ואחריו אפשר לחזור לשגרת היום. מקסימום חבריי למערכת יחשבו שאני מסמיקה בשיגעון. התוצאה, הוא מבטיח, תהיה ניכרת לעין לאורך כל החודש שאחרי, שבמהלכו יגדל עור חדש ומוצק במקום זה שנכווה באופן מבוקר.

הטיפול מבוצע באמצעות מכשיר אומנימקס הייחודי לאמריקן לייזר, מעין מכונה רבת פעלים שמאפשרת שימוש בארבע טכנולוגיות שונות (לייזר, IPL ,RF ו־IR) וכך מתאימה לכל סוג עור את קרן האור הנכונה לו. הפילינג מתבצע באמצעות ידית המפזרת את קרני הלייזר כמו מסננת ("תחשבי על ההבדל שבין צינור מים לטוש רחב") וכך לא פוגעת בכל העור אלא רק בחלקים ממנו – מה שמזרז את תהליך ההחלמה כמו גם את משך הטיפול.

אני שואלת מה היתרון של פילינג לייזר על פני זה הכימי ובצר מסביר שבאחרון השליטה על העומק קשורה לריכוז החומר, ולכן יש יותר מקום לטעויות. "בלייזר, אלא אם כן אני חוטף שבץ באמצע הטיפול, העומק הוא אחיד ואין מקום לסיבוכים". הפילינג הכימי גם שורף את כל שטח העור והשיקום מלווה בקילופי עור מבהילים. "התוצאה עשויה להיות זהה, אך זמן ההחלמה הוא עניין של יום־יומיים לעומת שבוע־שבועיים". ד"ר בצר מציע "לחשוב על פילינג כמו על כושר. לא הולכים למכון רק בשביל הדיאטה. זה לא רק כדי לתקן, אלא כדי למנוע", ומזכיר שככלל לחיים, שימור תמיד יעלה פחות משיקום.

אוקיי, השתכנעתי. אני מקבלת משקפיים להגנת העיניים ובתוך שבע דקות בגיהינום קטן הטיפול אכן נגמר, כמובטח.

העור מאדים לאט לאט, ותוך דקות מה שהיה לצריבה קלה במהלך הטיפול, מרגיש כאילו טבלתי את הראש בצ'יפסר רותח. אני שולפת את הטלפון לצורכי סלפי ושולחת לחבריי למשרד. "לבוא ככה או שזה מוגזם?". שתיקה ממושכת בצד השני של הווטסאפ. בסוף הם נשברים ומבקשים שאסור לביתי. בימים הבאים העור שלי מתקלף כאילו חיי תלויים בכך ושותה בצמא שפופרת שלמה של בפנטן. אני שועה להמלצתו של ד"ר בצר ונמנעת מהשמש. ליתר ביטחון אני נמנעת גם מאנשים. כעבור שבוע התממשו כל הבטחותיו של ד"ר בצר, ואני שוב נראית בת 12.

חודש קדימה, והבעיה האמיתית מתגלה – העור החדש שצמח הוא עדיין העור הנקבובי שלי ולא זה נטול הרבב של בר רפאלי. סקנדל. "אין פתרון אחד למצב אחד", משיב ד"ר בצר, "לכל טיפול יש חיסרון וכדי להתגבר על החסרונות אנחנו מנסים לתקוף את אותה הבעיה עם כמה טכנולוגיות שונות. שילוב של קרני IPL יכול לסייע להצרת הנקבוביות". ההתקפה המשולבת הזאת כמובן מייקרת את כל העסק: טיפול אספרסו בודד מתומחר ב־699 ש"ח, ואילו שילוב של טכנולוגיות שונות עלול לגרום לכם להיפרד מסכום השקול לשכר דירה חודשי.

פילינג אספרסו, 699־3,500 ש"ח, אמריקן לייזר, שער 3, דיזנגוף סנטר תל אביב, 60־70־70־1700