פינת אוכל: חוץ מסנדוויץ' אין פה כלום, אבל בסנדוויץ' הזה יש הכול

פינת אוכל. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם pinatohel
פינת אוכל. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם pinatohel

היישר מבאר שבע לפלורנטין, הסנדוויצ'ייה החדשה שנפתחה ממש בלב השכונה התל אביבית מציעה כריכי ענק בלחם ביתי, עם מילוי בשרי או צמחוני, ועם רטבים משוגעים - מלפפונים בשום, אפרסקים בוויסקי, סלק עם פירות יער. מוכנים לכריך שעוד לא טעמתם כמותו?

9 בינואר 2024

"פינת אוכל ברינגלבלום" היא מוסד בבאר שבע ידוע. הסנדוויצ׳יה נפתחה בפנינת הדרום בשלהי 2015, והפכה לשם דבר עבור באר-שבעים ולהיט בקרב הסטודנטים של בן גוריון, שנשבעים שמדובר בסנדוויץ׳ הכי טוב שאכלו. ובימים אלה ממש נפתח סניף ראשון של מוסד הסנדוויצים מחוץ לב"ש, ולשמחתנו הוא ממש כאן אצלנו, בלב פלורנטין.

>>

חי אלברון היה מחובר למטבח מאז ומתמיד, אך כשפתח את "פינת אוכל" בשכונה ד' בבאר שבע עיר ילדתו, זה היה רק דוכן קטן שמכר סנדוויצ׳ים ספורים ביום. אך השמועה על כריכי הענק שלו החלה להתפשט, ולאט לאט החל להשתרך תור ארוך מחוץ לפינת האוכל הקטנה, שהתרחבה מעט עם השנים שחלפו.

תראו איך הוא נפרס. פינת אוכל. צילום: חי אלברון
תראו איך הוא נפרס. פינת אוכל. צילום: חי אלברון

הסוד, אם תשאלו ואנחנו שאלנו, הוא בזה שחוץ מסנדוויץ׳ אין פה כלום – אבל בסנדוויץ׳ עצמו יש הכול. הבסיס הוא לחם ביתי שנאפה במיוחד, ועליו תוספת בשרית (אסאדו, בריסקט, שורט ריב, שייטל נקניק ועוד) או צמחונית (חביתה או פורטובלו) לבחירה, ולסיום כמה רטבים לא שגרתיים – כמו רוטב שזיפים, מלפפונים בשום, אפרסקים בוויסקי, סלק עם פירות יער, ועוד הפתעות שמוסיף אלברון לפי העונה והחשק.

התוצאה שמיימית – ביס רטוב, מתקתק, מדויק ונכון. המילוי שבחרתם, בין אם צמחוני או בשרי, נצלה במקום על הפלאנצ׳ה ונכנס לתוך הלחם החמים עם ערימת המרכיבים, שנדמים לפרקים אקראיים משהו לתוך. מדובר במלאכת מחשבת לפיה הכול מהונדס יחד יפה-יפה לתוך כריך מופלא, ולמרות הסקפטיות, כל והטעמים והניחוחות משתלבים היטב זה בזה. מחירי הכריכים נעים בין 45 ש״ח (לצמחוני או טבעוני) ו-58 ש״ח לבשרים – ותסמכו עלינו שמדובר בארוחה שלמה, אם לא יותר.

כמו בב"ש. פינת אוכל. צילום: חי אלברון
כמו בב"ש. פינת אוכל. צילום: חי אלברון

ישנה אולי השוואה מתבקשת למלכת כריכים אחרת שהיגרה לעיר – הכריכים של רחל בשדרה אולי עולים בראשכם, אבל האמת שזה לא דומה. רחל אלול יוצרת כריכי גורמה עם אינספור מרכיבים, בעוד שאלברון מיטיב לשמור על ניחוח ביתי ופשוט, לצד התחושה שמדובר בביס הכי נכון שאכלתם בחייכם. קשה להסביר, צריך לטעום.

אלברון שתמיד חלם להתמקם גם בעיר הגדולה, וכי קהל שלם של סטודנטים מתגעגעים שיגיע בתקווה לבקר ולהתענג על הביס הנוסטלגי. הנוסטלגיה, אגב, תתגבר כשיגלו שהסניף התל אביבי מעוצב ממש בדומה לאחיו הגדול והדרומי. מה שכן, ותתכוננו לאכזבה, אלברון לא שואף להתרחב למשלוחים ולהיכנע לוולט, משום שלדבריו ״יש לאכול כל כריך במקום, ברגע שהוא יוצא מהפלאנצ׳ה״. כך שתצטרכו להגיע, לשבת, להמתין יפה ולאכול במקום. אפשר גם להוסיף מיץ רימונדה סחוט שילווה היטב את הביס.
פלורנטין 5, ימים א'-ה' 12:00-22:00, בהמשך גם בימי שישי