לאחר עשור: נסגרת הפיצריה שהפכה למוסד שכונתי בביצרון

"פיצרון" היתה הרבה יותר מפיצריה לתושבי השכונה המזרחית, ובקהל לקוחותיה נמנו גם אנשי תקשורת שעבדו בסביבה. היא מצטרפת לרשימת מקומות שהקורונה חיסלה

פיצרון - הסוף (צילום: שרון בן-דוד)
פיצרון - הסוף (צילום: שרון בן-דוד)
3 בינואר 2021

ביי ביי קיצ'רי, שלום אחרון לביבות עדשים: מסעדת פיצרון בשכונת ביצרון סוגרת את הדלתות בפעם האחרונה. בפוסט פרידה בפייסבוק כתבה הבעלים דבורה פרישברג בחמישי האחרון: "עשר שנים של פיצרון מסתיימות היום – אני מחזירה את המפתח לבעל הנכס. עשר שנים של מאבק בלתי פוסק (לא פשוט להיות מסעדנית כשההשכלה שלך בכלל בכדורסל) אבל גם של חיוך, וכיף, וצחוק וחברות".

פיצרון היתה מסוג המקומות שהם נשמת אפה של כל עיר, שילוב של בית קפה שכונתי ומוסד מעודכן. פרישברג ואיש הקולינריה גיל חובב, תושבי השכונה והורים לבת משותפת, בנו יחד תפריט ביתי עם קריצה לטבעונות: פלפלים ממולאים באורז מלא, המבורגר טבעוני, סלטים, פיצה וקפה איכותי, שבזכותו נכלל המקום ברשימת בתי הקפה הטובים בעיר של טיים אאוט. קהל הלקוחות נחלק בין תושבי השכונה לבין אנשי תקשורת מבנייני המשרדים הסמוכים: "נכתבו פה סדרות מצליחות של HBO (חגי לוי!), נרקמו והתפרקו קואליציות (חדשות ערוץ 2!), נכתבה ספרות יפה (יעל נאמן ודנה אולמרט!) ופעם אפילו יאיר לפיד התגלח בכיור הקטן של השירותים")", לשון הפוסט.

נעבור את הגשר: בתי האוכל והמסעדות הכי טובים בביצרון

את היחסים המיוחדים עם תושבי ביצרון, שעבורם היה המקום יותר מאשר מסעדה, משקפים הזמנת קפה על בסיס קופת אמון/דאנה ותרומות שנועדו לתשלום דו"חות עירייה. פיצרון היה יכול להמשיך באותו מסלול עוד שנים רבות אלמלא הקורונה. ערכות להכנת פיצה בבית פלוס בקבוק יין בשיתוף עם יקב פלאם, בופה הודי, ימי חמישי אל תוך הלילה בתקופה שבין סגר אל"ף לבי"ת ותפריט מתוחכם שנבנה בשיתוף עם השף דור ונגר – כל אלה לא סייעו לספוט הוותיק להחזיק את הראש מעל למים.

וכעת המקום נסגר ושלט להשכרה כבר תלוי על החלון. אז נכון שפיצרון לא היה מושלם ("הידיעה שזה שהזמנת הפוך, לא אומר שלא יגיע אליך חשבון, או דיאט ספרייט, או הפיצה של השולחן ליד כי לתת שירות זה עסק מבלבל"), אך בזה קסמו. וחוץ מזה בית ומשפחה אף פעם אינם מושלמים.