סניף חדש בלב העיר למאפיית פיקה

מתקפת הפחמימות נמשכת עם שלוחה של המאפייה השבדית ברחוב גורדון. בתפריט - מאפי ההל והזעפרן הממכרים, לחמי שיפון סקנדינביים ומשקאות בריאות לטובת מתאמני הלוקר רום הסמוך

מאפה הל, פיקה (צילום: יח״צ)
מאפה הל, פיקה (צילום: יח״צ)
28 ביוני 2020

ברגע שהממשלה אישרה את פתיחת המסעדות, טרפת הפחמימות ששטפה את הרשתות החברתיות מיהרה להתממש. בחודש שחלף מאז נפתחו מאפיות וקונדיטוריות בקצב חסר תקדים, למשל וויילד בייקרס, שרויטמן טשרניחובסקי, סוויט בוקס בשוק צפון וספוט קינוחי האינסטגרם של אור שפיץ.

כריכים, פיקה (צילום: יח״צ)
כריכים, פיקה (צילום: יח״צ)

סניף חדש של FIKA הוא התוספת האחרונה לרשימה המשמחת. הקונדיטוריה השבדית מגיעה למרכז העיר ומתמקמת בצמוד לחדר הכושר Locker Room ברחוב גורדון. "אני מחפש חלל פנוי כבר כמה זמן ועל המקום הספציפי התחלנו לדבר עוד לפני הקורונה. בגלל הסגר הקפאנו את התכניות וכעת החלטנו לפתוח", מסביר הבעלים שף־קונדיטור מייקל רוטשילד. "נכון שמפחיד לפתוח עסק בכזו תקופה אבל אנחנו אופטימיים. אמנם בתקופה הזו הרבה עסקים נסגרים אבל מצבנו טוב. לאורך כל הסגר עבדנו ואף עובד לא יצא לחל"ת. אפילו פתחנו קווי משלוחים עד חיפה וירושלים, שזה לא משהו שאני אוהב לעשות כי יש פתח להרבה טעויות".

פחזניות, פיקה (צילום: יח״צ)
פחזניות, פיקה (צילום: יח״צ)

במקום החדש שייפתח בתוך שבועיים יימכרו לחמים, מאפים, ממתקים וקינוחים. מעתה כבר לא צריך להרחיק עד קצה דיזינגוף או רחוב תושיה כדי לנשנש סמלור – לחמניה במילוי מרציפן, מאפה הל וזעפרן ממכר (תמצאו אותו בכתבת הקינוחים הכי מפתיעים), כריכים, לחמי שיפון סקנדינביים ועוד פחמימות מהסקסיות בעיר. אזורי ישיבה לקפה ומאפה מתוכננים בפנים ובחוץ, ולטובת מתאמני הלוקר רום יתווספו לתפריט שוטים של משקאות בריאות על בסיס ג'ינג'ר, לימון ועוד. "אני יודע שזה ריסקי אבל אני אופטימי", מסכם רוטשילד. "העסק הזה הוא הבייבי שלי ואני לא אתן לווירוס להרוג אותו".
FIKA, גורדון 36 תל אביב