אוסף של הצהרות אמיצות: טעימה ראשונה מהפלאפל בורגר של אייל שני

יצאנו לטעום את ההברקה החדשה של אייל שני וחזרנו נרעשים. קבלו את המנה הכי מסעירה של שני מאז הכרובית בפיתה

פלאפל בורגר במזנון. צילום: אייל שני
פלאפל בורגר במזנון. צילום: אייל שני
20 ביולי 2017

"דקה לפני בואה של האחת הכי יפה בעיר, אני מכניס אותכם עמוק לתוכה, שתרגישו אותה עוד בטרם באה אל פיכם, שתתגעגעו אליה לפני שהבל גופה עטף את פניכם ושעבד אותכם אליה לעד. תכירו, פיתה פלאפל בורגר, עשויה כולה מצמחי אדמה מכשפים. מיום שני ועד עולם במזנון אבן גבירול". – מתוך עמוד האינסטגרם של אייל שני 

מתברר שבזמן שאייל שני מופיע על גב משאיות של משקאות קלים ברחבי העיר ומדגמן קמפיין ללא סוכר, נשאר לו זמן גם לפרובוקציות קולינריות שתובעות זמן עבודה במטבח. התוצאה הפעם היא מנה שרצה ללא כל אזכור פורמלי במזנון באבן גבירול, אבל כבר הפכה לדיבור החם בעיר. קבלו את הפלאפל בורגר, ההברקה החצופה החדשה של השף הכי פיוטי שלנו.

אתה אומר צמחי אדמה מכשפים, אנחנו אומרים: וואו. צילום: מיכאל נחמיאס
אתה אומר צמחי אדמה מכשפים, אנחנו אומרים: וואו. צילום: מיכאל נחמיאס

מדובר בקציצה דחוסה עשויה גרגרי חומוס טחונים עם עשבי תיבול, שנצלית על הפלנצ'ה עם כמויות נדיבות של שמן. לצד הקציצה צולים הטבחים פרוסה עבה מאוד של עגבניה. כשקציצת החומוס הופכת להיות קריספית וזהובה מבחוץ היא נדחסת לתוך פיתה רכה עם העגבניה הצלויה, פרוסות של מלפפון חמוץ, בצל סגול ושמנת חמוצה.

נכון לעכשיו, המנה מוגשת בסניף אבן גבירול של המזנון בלבד, במחיר 27 ש"ח. היא קריספית וטעימה, והרכב החומרים שלה, לטעמנו, הוא לא פחות ממסעיר: מי היה מאמין שפלאפל ושמנת חמוצה יפליאו כל כך להחמיא זה לזו?

מעבר לזה, היא גם אוסף של הצהרות אמיצות: זו אינה מנה שמיועדת לטבעונים, מכיוון שהפיתה מכילה שמנת חמוצה והקציצה עצמה נצלית על אותה הפלנצ'ה שעליה נצלה הבשר. הבחירה במנה, אם כן, אמורה להיות לגמרי עניין פתייני ולא כזו הנובעת ממניעים אידיאולוגיים. אייל שני מצפה מכם להזמין את הפלאפל בורגר פשוט כי הוא טעים, מסקרן ומחדש בהשוואה למנות הסטייק אה-מינוט המוכרות.

צריך כמויות נכבדות של תעוזה וחוצפה כדי להגיש קציצת פלאפל במזנון בתל אביב, עיר שמתהדרת בפלאפליות משובחות, ועוד לגבות עליה כעשרה שקלים יותר ממחיר ממוצע של מנת פלאפל. אלא שכמו תמיד, כששני מכין משהו הוא ממציא אותו מחדש. מעניין יהיה לראות אם בעקבות שני צפוי גל של פלאפל בורגר בתל אביב. מה שבטוח – בסניף סידני של המזנון, זה יהיה להיט.

מזנון אבן גבירול