צבע לחיים: פסטיבל האיור ישתלט על גלריות ומרחבים פתוחים לחודשיים

כ-50 תערוכות יערכו בהשתתפות מאות אמנים מהארץ והעולם ברחבי העיר, ובהם: תערוכה של מישל קישקה ומחווה לדג נחש של תלמידי בית הספר לאמנויות

היצירה 'פסקול' של רותם זוהר שתוצג בפסטיבל
היצירה 'פסקול' של רותם זוהר שתוצג בפסטיבל
26 בנובמבר 2020

אירוע נוסף ומעניין שמתקיים לשם שינוי במרחב הציבורי הוא פסטיבל האיור שנפתח בימים אלה ברחבי העיר. הפסטיבל מתקיים זו הפעם השביעית, אלא שבמקום שבוע כפי שהיה נהוג בעבר, הוא יערך במשך חודשיים בגלריות שונות ברחבי העיר ובמרחבים פתוחים ויכלול כ-50 תערוכות בהשתתפות מאות מאיירים, מעצבים ואמנים מקומיים וגם מהעולם.

מציירים בנווה שאנן: העירייה תממן 5 ציורי קיר לאמנים מקומיים

הפסטיבל מתקיים תחת השם 'אוהבים אמנות. עושים איור", בהובלת המחלקה לאמנויות בעיריית תל אביב-יפו, בשיתוף מגזין 'פורטפוליו' ובתמיכת חברת המידע הפיננסית investing.com. באתר הפסטיבל תוכלו להתעדכן בזמן אמת בנוגע לתערוכות השונות, וגם על אירועים מיוחדים ומפגשי גלריה.

יצירה של רומן קלוננק
יצירה של רומן קלוננק

אז מה צפוי לנו? בין השאר, וממש בתמצות: תיערך תערוכה לזכר המאיירת הצעירה הגר ברקת, שנפטרה במהלך השנה; תערוכת מחווה של תלמידי בית הספר לאמנויות ללהקת הדג נחש; בתערוכה מקיפה של המאיירת דברת בן נחום עם איורים מ־40 השנה האחרונות; בתערוכה המציינת 100 שנה להולדת יוסף באו; במאיירים ובאמני הדפס מנורדריין־וסטפאליה (NRW) מגרמניה; ובתערוכה שבה יציג מישל קישקה עשרות איורים שהתפרסמו בעיתונות בשנים 2000-1980, בימים של טרום עידן התקינות הפוליטית.

הפסטיבל יערך בין השאר במוקדים הבאים: ב"אתר", בסמטאות יפו העתיקה והגלריות בקריית המלאכה בדרום העיר; באברהם הוסטל, בבית הספר לאמנויות, במרכז אדמונד דה רוטשילד ובית יוסף באו במרכז העיר; בגלריה של מכללת לוינסקי בצפון העיר ועוד.

יצירה של עובדיה בנישו
יצירה של עובדיה בנישו

יובל סער, האוצר הראשי של פסטיבל האיור, מציין כי "מאז פרוץ הקורונה הממשלה מתעלמת באופן שיטתי מעולם התרבות ומעכבת את שובו לפעילות. בחודשים האחרונים פעלנו בתנאים של חוסר ודאות והנחיות סותרות, אולם היה לנו ברור שאנחנו לא מוותרים על קיום אירוע פיזי, גם אם זה אומר לפתוח תערוכות תחת הנחיות התו הסגול". לדבריו, אף על פי שרבים מהיוצרים לא מתפרנסים בתשעת החודשים האחרונים, הם המשיכו ליצור תוך שהם מצליחים ללכוד את רוח התקופה בצורה מעוררת השראה. כך לדוגמה מספר תערוכות יעסקו בטבע המתעורר ובמורכבות של אכילה רגשית בשגרה ובימי קורונה".

יצירה של אלייזה סאות'ווד
יצירה של אלייזה סאות'ווד