התגעגעתם לפסטיבלים? בואו נתחיל בערן צור עם זמרת אופרה

פסטיבל Duo Art יביא לבמה בתל אביב שיתופי פעולה חד פעמיים בין מוזיקאים בולטים ובין רקדנים, שחקנים, משוררות ואמנים מתחומים אחרים. בין המשתתפים: ערן צור ונור דרוויש, קובארי ועדי גילת, גבע אלון ועמית קבסה ועוד

ראשונות בקיץ של פסטיבלים. מיקה שדה וצרויה להב (צילום: שלו מן)
ראשונות בקיץ של פסטיבלים. מיקה שדה וצרויה להב (צילום: שלו מן)

התגעגעתם לפסטיבלים? תודו שהתגעגעתם. איך אפשר לא להתגעגע לרעיון שמוזיקאים רבים וצופים רבים מתכנסים יחדיו לטובת המיטב של המיטב של כל מה שלוהט עכשיו? אי אפשר. וזה הולך להיות קיץ של פסטיבלים. סנונית ראשונה: פסטיבל Duo Art שיתקיים בין 27.5-3.6 בתיאטרון מחול ענבל בעיר, ויציג חיבורים חד פעמיים על הבמה בין מוזיקאים לבין אמנים מתחומי המחול, התיאטרון, האמנות הפלסטית, הפרפורמנס והמילה הכתובה.

הפסטיבל, אותו יזמה חברת התוכן והלייבל Blue Zone Music בניהולו של חיים שמש, נולד מתוך סדרת אירועי "תרבות אונמות" שהתקיימה בשיא תקופת הקורונה ברחבת מוזיאון תל אביב כאירוע מקוון, וכעת יתקיים כפסטיבל העומד בפני עצמו מול קהל.

כל מופע ממופעי הפסטיבל יציג אמן מרכזי, שתוך כדי הופעתו יארח אמן מתחום אחר לחלק במופע שבו יחברו ליצירה משותפת וחד פעמית על הבמה: כך, אל ערן צור תחבור זמרת האופרה נור דרוויש במופע שיציג את הקסם שבחיבור בין העולמות של הרוק הישראלי ומסורת המוסיקה הערבית והאופראית, ואל אמן האינדי גבע אלון יחבור אחד הציירים המובילים כיום בארץ, עמית קבסה, ויחד הם יספקו הצצה למערכת יחסים בין יצירה מוזיקלית לשפה ציורית..

הרוק שלו והאופרה שלה. ערון צור (צילום: שרון דרהי)
הרוק שלו והאופרה שלה. ערון צור (צילום: שרון דרהי)

עוד בפסטיבל: המוזיקאית אפרת גוש תופיע עם אמנית הוידאו ארט שלומית Mejadra Eyes, כאשר עבודת הוידאו ארט תתהווה ותתפתח עם הצלילים והתהוותם.  קובארי תארח את השחקנית עדי גילת אשר תציג במהלך ההופעה, פרשנות תאטרלית ורבדים נוספים לשיריה. מיקה שדה תארח את הסופרת והמשוררת צרויה להב (שתשיר גם היא) בביצועים שיתנו פירושים חדשים ומפתיעים לשיריה של להב, והצמד מאיה בלזיצמן ומתן אפרת יחלקו במה עם הרקדניות אופיר ינאי ועלמה שמש קרבט (אנסמבל בת שבע – הלהקה הצעירה) אשר תתרגמנה את כל הכישרון של השניים לעולם הפרפורמנס והתנועה.

כרטיסים למופעי פסטיבל Duo Art ברכישה מראש בלבד ולפי תנאי התו הירוק – להשיג כאן