גל הפריצות בלוינסקי נמשך, והמשטרה זורקת אחריות

ריהאב. צילום: מתן שרון
ריהאב. צילום: מתן שרון

אמש נפרצו בשעות הלילה שני ברים בשוק לוינסקי - קליפורניה וריהאב החדש - אבל במשטרה אובדים עצות, ונוזפים בבעלי העסקים. "ביקשתי מספר פעמים מבעלי העסקים להתנדב ולסייע בסיורים", נכתב בהודעה שהופצה לבעלי העסקים באזור. מי יעצור את הכאוס?

22 בדצמבר 2022

מכת הפריצות בשוק לוינסקי נמשכת: לאחר שדיווחנו לפני כחודשיים על גל פריצות לבתי אוכל בשוק לוינסקי, אמש (רביעי) אירעו פריצות בבר ריהאב החדש של יומי לוי ממעדניית יום טוב והשף רימה אולברה, ובבר קליפורניה הסמוך. עם זאת, המשטרה מבקשת את עזרת בעלי העסקים לאיתור הפורצים, שמצידם דוחים את הפניה בנימוק שאין זה ביכולתם או תפקידם. "אנחנו לא יכולים להתנדב בלילה כי אנחנו עובדים ביום", אומר לוי. "עצוב לי שלמשטרה ולעירייה אין מענה ממשי".

מה יהיה הסוף? הפריצה לריהאב (צילום יומי לוי)
מה יהיה הסוף? הפריצה לריהאב (צילום יומי לוי)

בהודעה שהופצה לבעלי העסקים מודה, למעשה, המשטרה באזלת ידה ומבקשת סיוע בהתנדבות. "ביקשתי מספר פעמים מבעלי העסקים להתנדב ולסייע בסיורים, בדגש על השעות הקטנות של הלילה", כותב השוטר הקהילתי. "עד היום לא קיבלתי תשובה אפילו מבעל עסק אחד שמוכן להצטרף לסיורים ולסייע. צריך לזכור שלתחנת יפו יש אזור גדול ואי אפשר שהניידות יהיו רק בשוק לוינסקי. על מנת להצליח ולמנוע את הפריצה הבאה צריך גם שיתוף פעולה שלכם. אם יש מי מכם שמעוניינים להצטרף ולהתנדב מוזמנים ליצור איתי קשר". הסוחרים ובעלי העסקים מסרבים, כאמור, להתנדב ולעשות את תפקיד השוטרים, וסוף גל הפריצות אינו נראה לעין.