"פרפר נחמד" תחזור לעונה חדשה עם כל הדמויות האהובות

כאן חינוכית פונים בימים אלה לחברות הפקה שייקחו על עצמן את המשימה. "יהיו אדפטציות לרוח התקופה תוך שימור הערכים של התוכנית"

"פרפר נחמד". האם שבי יחליף משקפיים לכבוד 2020?
"פרפר נחמד". האם שבי יחליף משקפיים לכבוד 2020?
4 בפברואר 2020

16 שנה אחרי שירדה מהאוויר אחת מתוכניות הילדים הפופולריות ביותר בישראל – היא חוזרת ובכוחות מחודשים. הבוקר (שלישי) הודיעו כאן חינוכית כי יחזירו לחיים את "פרפר נחמד", וכי הפקת עונה חדשה לגמרי נמצאת בשלבים ראשוניים מאוד. כרגע עוד לא ידוע מי יהיו המנחים, אך ייתכן שהמדובבים המקוריים יחזרו לתפקידם.

בימים אלה נכתב הקול הקורא שייצא בשבועיים הקרובים לחברות הפקה, שייצטרכו להציע לכאן חינוכית תוכן, עיצוב וכדומה. "המטרה היא לשמור על אותם ערכים של התוכנית המקורית – הכלה, קבלת האחר, סובלנות", אומרת הדוברת גלי אבני אורנשטיין. לצד זאת, יהיו אדפטציות לרוח התקופה. "התכנים ידברו לילדים של היום ויונגשו בשפה עדכנית, דרך תחומי העניין של היום שכמובן שונים מאוד ממה שהעסיק את ילדי שנות ה-80".

אבל רגע, איך זה קרה בכלל? אורנשטיין מספרת כי הקמפיין להחזרת הבובות האבודות של החינוכית הציף מחדש את הזיכרון הקולקטיבי של התוכניות שלה. "זה עורר נוסטלגיה שהפתיעה אפילו אותנו. קיבלנו המון פניות וזכינו לשיתוף פעולה רחב מהציבור, ופתאום היה ביקוש היסטרי. עשינו סקר שבדק מהי תוכנית הילדים האהובה ביותר בטלוויזיה בכל הזמנים, וגילינו ש'פרפר נחמד' מובילה בפער משמעותי. לכן החלטנו להחזיר אותה לעונה חדשה".

אז איפה אוזה, שבי, בץ, נולי ופינגי?
"הבובות המקוריות נעלמו ולא הושבו, למרות הקמפיין המוצלח שלנו. אנחנו נוציא אותן ליצירה מחדש והן ייראו בדיוק אותו הדבר".