חמין וטעים: סירי הטשולנט שתוכלו לזלול במסעדות או להזמין הביתה

אל תחמיצו את ההזדמנות לצלול לתוך סיר טשולנט חם שבו כל הרכיבים נמסים לתוך עצמם מרב המתנה על חום נמוך. קבלו את קדירות החמין שיפילו אתכם לשנת חורף 

חמין בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל
חמין בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל

פולני של כבוד | סנדר

אף אחד בעיר הזאת לא מכוונן מטרה לטשולנט כמו זמי שרייבר מסנדר. באתר המסעדה תמצאו באנר מיוחד להזמנת חמין. תפוחי אדמה, נתחי בשר, קישקע אמיתי תוצרת בית, שלושה סוגי שעועית וביצים חומות. אתם יכולים להתיישב במסעדה ולתת לטשולנט למסטל אתכם, לצד כוסית של וודקה צוננת שתאפס אתכם. (70-30 ש"ח למנה, תלוי בהרכב ובגודל המנה, ותוספת ביצה עבור 5 ש"ח).
מתי: חמישי ושישי.
יש משלוח? קבלו עד לפתח הבית סיר נירוסטה חדש מלא בטשולנט בכמות שמתאימה ל- 6-2 סועדים (469-89 ש"ח לא כולל דמי משלוח).
סנדר

סיר חמין בסנדר. צילום: מיטל סולומון
סיר חמין בסנדר. צילום: מיטל סולומון

גם בקיץ | קיטון

במסעדת קיטון מגישים טשולנט כבר 73 שנה על בסיס יום יומי, כי למי שמתגעגע אף פעם לא חם מידי לטשולנט. תוכלו להזמין שלושה סוגים של הפרוזאק המזרח אירופי הזה: חמין בגרסה צמחונית רחמנא ליצלן, אם נפלתם בצמחונות: גריסים, שעועית ותפוח אדמה (42 ש"ח למנה), חמין בשר או קישקע (64 ש"ח למנה) או חמין קומפלט עם מעיים ובשר (71 ש"ח למנה).
מתי: קבוע בתפריט.
יש משלוח? כן, אבל אז תפספסו מתבלין האווירה של המקום. אתם יכולים גם לבוא עם סיר מהבית וימלאו לכם אותו (חיוב לפי מנה).
דיזנגוף 145, תל אביב 03-5233679

החמין של קיטון
החמין של קיטון

חמין קומפלט | סביח קומפלט

הטשולנט של סביח קומפלט הוא השמועה הכי חמה בעיר מידי חורף. מכינים אותו כאן בעזרת ידע סודי שיובא לעיר מבני ברק, אבל מסרבים להרחיב בנושא. הטשולנט מכיל קישקע, תפוחי אדמה, גריסים, שעועית ובשר, ומתבשל במשך 12 שעות (39 ש"ח למנה, אפשר לקבל עם סלט קטן וביצה קשה). מדי פעם פוצחים גם בספיישל חמין טבעוני על טהרת הקטניות, כי לכולם מגיע להתחמם בחורף.
מתי: בשני ובחמישי.
יש משלוח? אין, אבל אתם מוזמנים לבוא ולקחת הביתה בחמגשיות.
אבן גבירול 99, תל אביב 03-5231810

חמין בולגרי | המטבחון

רמי בן נון, הבעלים של המטבחון אומר שהוא לא יודע האם קיים חמין בולגרי, אבל אם יש כזה אז זה בטח מה שהוא מכין אצלו, ורק בשבתות: שלושה סוגי שעועית, לבנה, אדומה ובובעס, תפוחי אדמה, בצלים שלמים, גריסים, ביצה חומה. החמין מתבשל בשני סירים – צמחוני או בשרי עם נתחי בשר אבל ללא קישקע. ( 50/56 ש"ח למנה).
מתי: בשבתות.
יש משלוח? כן, ואפשר בהזמנה מראש לבקש גם כמויות גדולות.
רבי עקיבא 18, תל אביב 03-5163689

חמין של המטבחון. צילום: אילן עמיחי
חמין של המטבחון. צילום: אילן עמיחי

בנוסח אשכנז | סוליקה

השף אבי ביטון נערך בסופ"שים במעדנייה שלו, סוליקה (ברמת אביב ובגוש הגדול) עם צ'ולנט לטובת לקוחותיו הסובלים ממזג האוויר הסגרירי. במשך מספר שעות מתבשל סיר גדול עם תפוחי אדמה, קישקע, ביצה, חיטה, שעועית ובשר. (47 ש"ח למנה). אגב, ביטון לא מכין סחינה, חמין מרוקאי, כי הוא לא אוהב.
מתי: בסופי שבוע.
יש משלוח? כן.
אינשטיין 7, תל אביב  03-9595525, אבא אחימאיר 19, תל אביב  03-7988588 

חמין בסוליקה
חמין בסוליקה

מוותיקי העיר | שמוליק כהן 

במסעדת שמוליק כהן מבשלים טשולנט מאז 1936. תודו בעצמכם שזה די הרבה זמן גם בשביל בישול איטי. בתוך הסיר מבלים שעועית, גריסים, תפוחי אדמה, קישקע, ובשר ראש. יגישו לכם מנת קומפלט שכוללת גם קישקע וגם בשר אך אינה מכילה ביצים והיא גם מנת הדגל (טשלונט – 43 ש"ח, עם קישקע – 86 ש"ח. עם קישקע ובשר ראש – 98 ש"ח). בצהריים תוכלו לקבל את המנה כחלק מהעסקית.
מתי: קבוע בתפריט.
יש משלוח?  כן.
שמוליק כהן

הרמת גני | מפגש רקפת

בדרך כלל אנחנו מתמקדים רק במה שקורה תל אביב, אבל בחורף, מידי שלישי וחמישי אנחנו חוטאים לאמת שלנו, ומגיעים עד לרמת גן לחמין של מפגש רקפת הותיק (לפעמים מכינים שם גם בשישי, תתקשרו לשאול). גריסי פנינה, שעועית לבנה וחומה, קישקע בייתי, ובשר שפונדרה מתבשלים מלוא הסיר. אפשר להזמין מנה עם בשר, אפשר עם ביצה, ולקבל לצד המנה סלט מלפפונים שמיר או מלפפון חמוץ. (עם בשר 65, בלי בשר מאותו סיר 40 ₪).
מתי: שלישי, חמישי ולפעמים גם בשישי.
יש משלוח? לא, אבל אם תזמינו טלפונית יוציאו לכם את ההזמנה אל הרכב.
ז'בוטינסקי 99, רמת גן 03-5756689

חמין במפגש רקפת. צילום: ירון גולן
חמין במפגש רקפת. צילום: ירון גולן

הבורגני | דליקטסן 

אף אחד לא מכיר את הקרביים המוניציפליים של תושבי העיר הזאת יותר מרותי ברודו. בגלל זה היא מכינה בימים קרירים אלה סירי חמין עם בשר בקר, שעועית, חיטה, תפוח אדמה, קישקע וביצים קשות. (39 ש"ח למנה, 265 ש"ח לסיר המתאים לשישה סועדים).
מתי: בסופי שבוע.
יש משלוח? כן.
דליקטסן 

חמין בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל
חמין בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל

טבית עירקי | ריחות וטעמים

אם אוכל הנשמה שלכם הוא דווקא סיר טבית, תוכלו לרכוש לכם מנה מהחמין העירקי שעשוי מאורז, עוף, שקדים קלויים, בהרט ומלח, מריחות וטעמים ברמה"ש ורק בימי שישי. בנוסף יציעו לכם כאן גם חמין אשכנזי טבעוני מתפוחי אדמה, בצל, שעועית, גריסים, בטטה ותבלינים. (59 ש"ח לק"ג טבית. 49 שח לק"ג חמין טבעוני).
מתי: בימי שישי.
יש משלוח? כן, גם לתל אביב.
ריחות וטעמים. החרש 8, רמת השרון,  03-5164465

חמין בריחות וטעמים
חמין בריחות וטעמים

גלעט כושר | שטיסל

אם אתם זוממים על אירוע טשולנט רב משתתפים. תוכלו לקפוץ לבני ברק ולרכוש לכם טשולנט מסורתי אמיתי עם קישקע, בשר, תפוחי אדמה, גריסים ושעועית. (8 ש"ח למנה).
מתי: קבוע בתפריט.
יש משלוח? לא, וחבל.
הרב ש"ך 14, בני ברק 03-5706005

הקלאסי | מסעדת וינה

מסעדת וינה נפתחה ברחוב בן יהודה בתל אביב כבר לפני שמונה עשורים על ידי הזוג בלה ושמואל שעלו מפולין ופתחו מסעדה שהפכה למוסד. גם כיום לא נס ליחו של המקום ועדיין מוגשות פה מיטב מנות המטבח האשכנזי. בסוף השבוע תמצאו כאן צ'ולנט קלאסי, חמים ומנחם על טהרת תפוחי האדמה, בשר, שעועית, גריסים וניחוח אמיתי של בית (68 ש"ח).
מתי: שישי ושבת.
יש משלוח? כן. 
בן יהודה 62, תל אביב 03-5283360 

התימני | הפועלת

הפועלת ברחוב בן יהודה מגישה לנו שילוב מנצח בין שני עולמות, וניתן למצוא אצלה טשולנט אשכנזי קלאסי שנאכל לצד סאלוף קלוי בסאמנה(חמאה תימנית). מנה בגודל נדיב של טשולנט מבעבע עם בשר רך ומבורך, תפוחי אדמה, חיטה, בצלים, שעועית וביצה. הוא מוגש לצד סלק מוחמץ וחמוצי הבית, ומיטיבי לכת מוזמנים כאמור לאכול אותו עם סאלוף לכדי שבת חמימה במיוחד (65 ש"ח).
מתי: שישי ושבת. 
יש משלוח? אין, אבל ניתן לקחת הביתה.
בן יהודה 7, תל אביב 050-6613388