חפש אותי בראשון: ערב קשה בבר קוקטיילים חסר טעם, בכל המובנים

הקונסיירז' בדיזנגוף מנסה להיות האימפריאל אבל גומר כגרסה הראשל"צית שלו עם קוקטיילים חלשים, סרוויס ממקס סטוק ומנה אחת גרועה במיוחד

קונסיירז' (צילום: יח"צ)
קונסיירז' (צילום: יח"צ)
31 במרץ 2019

אם להתחיל מהסוף, הקונסיירז' הוא הגרסה הראשל"צית של האימפריאל קוקטייל בר. מנהלי הקונסיירז' סבורים ככל הנראה שהגודל בהחלט קובע, ואכן מדובר במקום עצום. אותנו מושיבים בתוכו, בחלקו הפנימי של בר עגול שאליו צריך להשתחל פנימה כדי לשבת כמו שצריך.

עוד כתבות מעניינות:
ילד הפלא של מחניודה פתח מסעדה בתל אביב
פרידה מ"ברוד סיטי" ומשתי היהודיות הכי מגניבות בברוקלין
יהלומה לוי מציגה: בר חדש עם חלת לובסטר בתפריט

אנחנו בוחנות את התפריט שכריכתו עשויה מחומר שדומה לכיסוי יוקרתי לספה (ואין מדובר במחמאה), כשברקע מתנגנים להיטים לטיניים מקפיצים. בתור חובבות ג׳ין אנחנו מזמינות את קוקטייל המארי בלו (ג׳ין, ליקר הדרים כחול, קרם קוקוס ביתי, אננס ולימון) שטעמו נחמד וזהו, ואת הקיוקמבר סיזן (ג׳ין, מלפפון, בזיליקום, לימון, ג׳ינג׳ר ביר ואנגסטורה ביטרס). בעוד הברמנית שקשקה את הקוקטייל התפללתי שהוא לא יימזג לגולגולת פלסטיק שחורה כמו אצל שכנינו – דקורציה שנראית כאילו נקנתה במכירת חיסול בכפר השעשועים. תפילותיי נענו בחיוב, והכוסות שבהן הגישו לנו את הקוקטיילים היו סתם כוסות רגילות, ארוכות, חסרות קלאס שאינן מותירות ספק שמדובר בסרוויס שנקנה במקס סטוק. הקוקטיילים היו חלשים מאוד.

קונסיירז' (צילום:יח"צ)
קונסיירז' (צילום:יח"צ)

מנת הסשימי טונה אדומה (בוויניגרט, סויה טרטופו, סלט אטריות ופטריות יפניות בסלסלת איולי שום וקיווי, עם ברוסקטת בריוש) מגיעה מהר ומתגלה כטעימה ומוצלחת, אך קטנה מכדי לחלוק אותה. כעבור יותר מדי זמן מוגשת גם מחבת התפו"דים שהזמנו ברגע של חולשה (מגוון תפוחי אדמה צבעוניים ברוטב רמולד מעושן וביצה חצי רכה בתערובת תבלינים ובצל ירוק). מדובר ככל הנראה במנה המזעזעת ביותר שטעמתי בחיי במסעדה, כולל נאפיס. הביצה הקשה נעטפה במה שנראה כמו בוריק, ותפוחי האדמה טבעו ביותר מדי רוטב פסטו. סיימנו לאכול וברחנו הביתה.

חשבון: 255 ש"ח
הווייב:
להיות בתל אביב ולהרגיש בראשון
מרים: מספיק אינטימי בשביל דייט
מוריד: האוכל והשתייה
מתנגן: להיטים לטיניים
מה חוגגים: יום אחרון בתגלית

← קונסיירז', דיזנגוף 95 תל אביב