הרבה פופ-אפים כשרים הולכים לצוץ בקרוב. הנה הראשון, והוא תאילנדי

JAI, הסנונית הראשונה בסדרת פופ אפים. קיטצ'ן 94 (צילום אסף קרלה)
JAI, הסנונית הראשונה בסדרת פופ אפים. קיטצ'ן 94 (צילום אסף קרלה)

אחרי שכבש את מתחם DNA בעזריאלי עם הפוד טראק JAI, תומס זוהר יוצא מהמשאית לעבר חלל יציב יותר עם פאסט פוד תאילנדי כשר ואיכותי, והוא גם לא יהיה האחרון להצטרף לסדרת הפופ-אפים הצפויה מקיטצ'ן 94. כל הפרטים, והתמונות מעוררות התיאבון, בפנים

8 בספטמבר 2022

מתחם הפוד טראקס שנפתח בקניון עזריאלי לפני מספר חודשים יצר גלים בביצת הקולינריה בעיר. תחת המטרייה של שף יוסי שטרית (היבה) והיזם רן דור חי (וויסקי בר מוזיאון, לאגר אנד אייל) ובהשקעת ענק הוצבו בקומת הכניסה המשופצת משאיות אוכל נוצצות בהובלת השפים גבריאל ישראל (מקסיקני), יהונתן שרביט (איטלקי) ותומאס זוהר (תאילנדי). כעת ממשיך זוהר את המגמה ופותח במרחק קצר משם מסעדה תאילנדית כשרה.

תומאס זוהר, מעתה בגרסה כשרה (צילום אסף קרלה)
תומאס זוהר, מעתה בגרסה כשרה (צילום אסף קרלה)

המסעדה החדשה היא הראשונה בקיטצ'ן 94, סדרת פופ-אפים קולינריים מבית היוצר של קבוצת DNA. המיזם החדש פועל בחלל שאכלס בעבר את מגרב, מסעדה ובתקופת הקורונה מטבח רפאים מקבוצת "בארכה", בעלת מסעדות משייה ואונזה. בכל מספר חודשים יתווספו או יתחלפו מסעדות שבהן יוגשו תפריטים כשרים, בהשגחת צהר. ליריית הפתיחה מנצלים היזמים את הצלחתו של הפוד טראק JAI בעזריאלי. "הקונספט מבוסס על איזון בין הקיצוניות של הרחוב התאילנדי לבין הביטוי הקולינרי של הפילוסופיה הבודהיסטית התאית, לפיה כל מנה מורכבת מארבעה טעמי יסוד שעובדים באופן ישיר עם ארבעת האלמנטים מהם מורכב גוף האדם – אש, אדמה, רוח ומים", לשון ההודעה לתקשורת.

JAI בקיטצ'ן 94 (צילום אסף קרלה)
JAI בקיטצ'ן 94 (צילום אסף קרלה)

"ג'אי נפתח במטרה לייצר רשת פאסט פוד תאילנדי איכותי", מסביר זוהר. "קל מאוד להסב את המטבח התאילנדי לכשרות. כל עוד לא משתמשים בפירות ים, כל המרכיבים כשרים. אני רוצה לתת מענה לקהל שבדרך כלל אינו יכול לאכול את האוכל הזה". המקום יפעל בשעות הצהריים לטובת עובדי מגדלי המשרדים שבסביבה. התפריט מורכב מנות גריל, מרק, טיגון, קארי ועוד, סגנונות בישול שמהווים פתיחת שולחן תאית מסורתית. במסגרת ארוחה עסקית הכוללת מנה לבחירה ניתן לקבל למשל סלט מנגו בוסר ודג בטמפורה עם סטיקי רייס; סטייק פרגית צעירה בגריל בגלייז קארי אדום וחלב קוקוס עם סטיקי רייס וסלט תאילנדי; פרגית בקארי בעבודת יד עם במיה תאילנדית, ליצ׳י ובוטנים ואורז יסמין; ואסאדו בבישול ארוך עם אטריות ביצים בקארי צהוב מצפון תאילנד. רמת המחירים ממוצעת, ודומה למקובל בעיר לארוחות עסקיות – 58-72 ש"ח כולל בירה, מים או סודה.

קיטצ'ן 94 (צילום אסף קרלה)
קיטצ'ן 94 (צילום אסף קרלה)

המקום פועל בשיטת שירות עצמי בחלל מעוצב ובו שולחנות הפזורים ברחבה. הפופ אפ התאילנדי מיועד להימשך עד תום החגים, אך אם ההצלחה תחזור על עצמה – ייתכן שהוא יוארך. ומה תהיה המסעדה הבאה? נצטרך לחכות ולראות.
קיטצ'ן 94, יגאל אלון 94, תל אביב, ראשון-חמישי 11:30-16:00