"שתיקת הכבשים" עומד לקבל סדרת המשך שתתמקד בקלריס

"אחרי יותר מ-20 שנות שתיקה אנחנו נרגשים לתת קול לאחת הגיבורות הגדולות של אמריקה", אמרו היוצרים. כרגע לא ידוע מי תככב בסדרה

ג'ודי פוסטר ב"שתיקת הכבשים"
ג'ודי פוסטר ב"שתיקת הכבשים"

האם חיכינו לרגע הזה אחוזי אימה? כנראה שכן: רשת CBS הכריזה כי תפתח סדרת המשך ל"שתיקת הכבשים", שתעקוב אחר דמותה של קלריס סטרלינג ותתרחש אחרי האירועים בסרט המקורי. עוד לא ידוע מי תיכנס לנעליה של ג'ודי פוסטר.

הסדרה תיקרא "קלריס", ומאחוריה עומדים הכותבים והמפיקים אלכס קורצמן וג'ני לומט. "קלריס" מתרחשת ב-1993, שנה לאחר האירועים ב"שתיקת הכבשים", והיא תצלול לתוך הסיפור האישי של קלריס שטרם סופר. כל זאת בזמן שחוקרת האף.בי.איי ממשיכה לרדוף אחר רוצחים סדרתיים ועברייני מין.

ג'ודי פוסטר ב"שתיקת הכבשים"
ג'ודי פוסטר ב"שתיקת הכבשים"

"אחרי יותר מ-20 שנות שתיקה אנחנו נרגשים לתת קול לאחת הגיבורות הגדולות של אמריקה – קלריס סטרלינג", אמרו קורצמן ולומט. "האומץ והמורכבות של קלריס תמיד האירו את הדרך, גם כשסיפורה האישי נותר באפלה. זה הסיפור שאנחנו צריכים היום: מאבקה, חוסנה הנפשי, הניצחון שלה".

דמותה של קלריס נוצרה במקור בספר "שתיקת הכבשים" מאת תומאס האריס, שעובד לסרט המפורסם ב-1991. בסרט גילמה את קלריס ג'ודי פוסטר, שזכתה באוסקר על התפקיד. דמותה של קלריס הפציעה שוב בספר ההמשך של האריס, "חניבעל", שגם הוא עובד לסרט ב-2001 בכיכובה של ג'וליאן מור. "חניבעל" גם הפך לסדרת טלוויזיה בערוץ NBC, שהתמקדה ביחסים בין חניבעל לקטר לבין וויל גרהאם, סוכן אף.בי.איי לשעבר.

"שתיקת הכבשים" היה הסרט השלישי שזכה בכל חמשת הפרסים הגדולים באוסקר – הסרט הטוב, בימוי, השחקן הטוב, השחקנית הטובה והתסריט הטוב ביותר.

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"