יש מגדלור: אכלנו ושתינו בקפה החדש עם הנוף הכי יפה בעיר

הנוף הכי יפה בעיר. שקיעה במגדלור (צילום מתוך עמוד האינסטגרם של קפה מגדלור)
הנוף הכי יפה בעיר. שקיעה במגדלור (צילום מתוך עמוד האינסטגרם של קפה מגדלור)

מבנה היסטורי, נוף מרהיב, פעילויות קהילתיות וקפה טוב במקום שממנו ניתן לראות את קצה העיר - ביקרנו במקום החדש והמדובר והגענו למסקנה: זה בול המקום להירגע בו מהסערות האחרונות

12 בינואר 2022

קפה המגדלור ממוקם בשפך הירקון אל הים, מרחק יריקה מארובות רידינג. בישרנו לכם עליו לראשונה כאן. הוא ניצב בין כתליו של מבנה היסטורי שהוקם בשנות ה-30 של המאה הקודמת והיה פעיל עד לשנות ה-60. המבנה עמד שומם מאז ועד לדצמבר 2021, כששב להאיר – הפעם באמצעות בית קפה חדש וייחודי שנפתח במקום.

קפה מגדלור. מאינסטגרם
קפה מגדלור. מאינסטגרם

מדובר בפנינה אמיתית. הקפה נעים ולא מאיים, מתמזג בדיוק עם רחש הגלים ומשרה אווירת רוגע ושלווה. כמאמר הקלישאה, טבע אורבני במלוא הדרתו. כך גם מגדירים את המקום גלעד הרפז  וחבריו השותפים (סורה מארה, קן הקוקיה, הנסיך) שפתחו אותו בעקבות מכרז לחידוש של עיריית תל אביב.

המגדלור הוא מקום מפגש אידאלי בין אנשים, תרבות וטבע, מקום של וולנס ושל קהילה. בהמשך צפויות פה הצגות לילדים, הופעות בשקיעה, 'סינמה מגדלור' וגם שיעורי פילאטיס ויוגה. בקיצור, שמורת טבע אורבנית ויוצאת דופן בנוף התל אביבי. 

קפה המגדלור. צילום: יעל שטוקמן
קפה המגדלור. צילום: יעל שטוקמן

בקהל ניתן להיתקל בהורים עם עגלות, מתאמנים שעצרו לרגע במהלך ריצת הבוקר שלהם וגם סטודנטים עם לפטופים שזקוקים למרגוע – נראה שכולם יכולים למצוא את עצמם שם.

המקום נמצא עדיין בשלבי הרצה והתפריט כרגע די מצומצם. בעתיד צפויות להימכר פה סלסלאות פיקניק עשירות ומנות נוספות. אבל כבר עתה תוכלו למצוא בו מענה כמעט לכל חשק. למשל מגוון מאפים פריכים ומהנים. קרץ לנו במיוחד הקרואסון במילוי אצבעות השוקולד, כזה שכשנוגסים בו המילוי נוזל והלב שמח (13 ש״ח), גם הבריוש עם גבישי הסוכר לא נותר פראייר והוא רך ומבורך בדיוק לפי הספר (13 ש״ח).

בנוסף, בתפריט מגוון כריכים – מאבוקדו וטחינה לטבעונים (26 ש״ח), קפרזה לקלאסיים (32 ש״ח) או שרקוטרי של כתף בקר לאוכלי כל (32 ש״ח). הם מוגשים בלחמי מחמצת או דגנים נפלאים ולנגוס בהם מול הגלים זה אחד הדברים המרגיעים שעשינו לאחרונה. 

קפה מגדלור. צילום: יעל שטוקמן
קפה מגדלור. צילום: יעל שטוקמן

בגזרת המשקאות תמצאו קפה כמובן, מיצים טבעיים, נגרוני וגרין ג׳ין (45 ש״ח) וגם סנגריה חמה (39 ש״ח) בניחוח אירופי שאליה מוטב לצרף שקיק ערמונים קלויים (18 ש״ח) שמוגש כאן גם, כי כולנו כבר ויתרנו כבר על חופש הסקי השנה. 

כרגע הזמנת האוכל והמשקאות מתבצעת דרך חלונות המתחם והישיבה על הדק שבחוץ באמצעות ארגזי עץ, בהמשך צפויה גם ישיבה בפנים וגם פעילויות קהילתיות. העלייה למגדל עצמו אינה אפשרית בשלב זה, משום שבכל זאת מדובר במגדלור מתקופת המנדט, והימים האלה ממילא מלאים בסיכונים. על כן, במיוחד עכשיו, בואו לשתות משהו מול רחש הגלים, נשנשו מאפה ותקוו לטוב.