יש בית קפה שווה בשכונת התקווה. ומי שרוצה מביאים לו קובה

אספרסו וקובה. קפה 66 (צילום שקד ביטון)
אספרסו וקובה. קפה 66 (צילום שקד ביטון)

יהודה גוהר, "יהודה התרנגול" בשבילכם, הוא לא רק האיש שיצר את מיתוס קמע התרנגול של בני יהודה, אלא גם חובב קפה מושבע. עכשיו הוא חובר לאחד מבעלי WayCup לפתיחת "קפה 66" - המקום ששואף להביא את בשורת הקפה האיכותי לשכונת התקווה

2 ביוני 2022

לא מזמן נפתח בשכונת התקווה בית קפה חדש נוסף. הסיפור של קפה 66 מזכיר את סיפורו של השובך בשכונת ביצרון – גורם שכונתי שמשתף פעולה עם גורם קולינרי למקום שהוא הרבה יותר מאשר רק עסק. הפעם השחקנים הראשיים הם אופיר בן־הרוש מבעלי WayCup ותושב השכונה יהודה גוהר, מכרים שהפכו לחברים בעלי חלום משותף. "יהודה הוא איש קפה אמיתי וכבר זמן רב רוצה להביא את בשורת הקפה האיכותי לתקווה. כשהוא רצה לפתוח מקום לא היה לי ספק שאעזור לו. הקורונה הכניסה את התכניות להקפאה ולפני חודשיים, כשהנכס התפנה, יצאנו לדרך", אומר בן־הרוש.

מימין לשמאל: שקד ביטון, אופיר בן־הרוש, יהודה גוהר ורון זר
מימין לשמאל: שקד ביטון, אופיר בן־הרוש, יהודה גוהר ורון זר

גוהר הוא בעלי "קובה התרנגול" הסמוך, מסעדה משפחתית המתמחה בקובה. בשכונה מכירים אותו  כ"יהודה התרנגול", האיש שיצר את מיתוס הקמע של קבוצת בני יהודה ומגדל עד היום שושלת תרנגולים מפוארת. הוא דואג להזכיר את קפה הודיה ואת מסעדת הקובייה, מקומות שסימנו התעוררות בשכונת התקווה וזכו להצלחה רבה אך נסגרו בעקבות הקורונה. "מאז אין איפה לשתות קפה טוב בשכונה. רק קפה שמוכרים בתחנות טוטו ולוטו. יש הרבה צעירים שבאו לגור בתקווה בעקבות עליית מחירי השכירות במרכז העיר. הם רגילים לשתות קפה איכותי ובגלל שבתקווה אין כלום, הם צריכים לנסוע עד יד אליהו".

בא לשכונה בחור חדש. קפה 66
בא לשכונה בחור חדש. קפה 66

קפה 66 ממוקם בחלקו הדרומי של רחוב אצ"ל. יש בו מרפסת קטנה מוצלת ומאווררת וחלל פנימי קטנטן. מפאת מחסור בכוח אדם, לקח על עצמו שקד ביטון, נכדו של גוהר, את ניהול המקום. "אני לא אתן לו להיות סגור. סבא שלי אדם מבוגר ולא יכול לעבוד בקפה, ויש לו גם את העבודה שלו במסעדה. היה לנו מנהל שעזב בפתאומיות אז עזבתי את העבודה שלי ונכנסתי במקומו", מסביר ביטון את הקשר המשפחתי. החתן רון זר, המנהל יחד עם אשתו (בתו של גוהר) את קובה התרנגול, נרתם אף הוא לסייע.

משקאות הקפה מבוססים על פולים מבית הקלייה של ווייקאפ ולידם יוגשו החל מהשבוע הבא כריכי בריאות קטנים, מאפים ועוגיות. עד כאן הכל נשמע רגיל, אלא שטוויסט בעלילה מייחד את קפה 66 מכל בית קפה אחר. "מי שרוצה קובה מביאים לו לכאן", צוחק גוהר. "אין באף מקום בית קפה שאפשר לאכול בו קובה". בשעות הערב המקום מתפקד כבר שכונתי ובעתיד צפויים להתקיים בו אירועי תרבות. ועד שזה יקרה, הקפה והקובה הם אירוע תרבותי ששווה להכיר, באחת השכונות הבודדות בעיר שעדיין שומרות על טעם של פעם.

אצ"ל 66, תל אביב, ראשון-חמישי 07:00-23:00, שישי 07:00-כניסת השבת, מוצ"ש מצאת השבת – 23:00, 0502171803/0505864746