בפעם השישית ברציפות: שני כוכבי מישלן למסעדה של מושיק רוט

שף מושיק רוט עושה זאת שוב וזוכה בשני כוכבי מישלן בפעם השישית ברציפות. התואר הוענק בטקס שנערך באמסטרדם לרגל פרסום מדריך מישלן להולנד

מושיק רוט. צילום: נמרוד סונדרס
מושיק רוט. צילום: נמרוד סונדרס
18 בדצמבר 2018

מסעדת Moshik& של השף מושיק רוט מעוטרת בשני כוכבי מישלן זו השנה השישית ברציפות. בנימוקי השופטים נכתב כי "המוסד האופנתי הזה ייקח אתכם מהפתעה נעימה אחת לבאה אחריה. השף יודע כיצד לשלב יכולת המצאה ועידון לכדי חוויית טעם פנטסטית, ובעזרת דיוק רב הוא מצליח להוציא את המקסימום מחומרי הגלם האיכותיים ביותר". כמו כן מצויין תפריט היין של המסעדה כ"מעניין במיוחד". ב-Moshik& מגיש רוט תפריט עילי-מודרני עם השפעות מאירופה, יפן והמזרח התיכון. רשימת הספקים עמם המסעדה עובדת מופיעה באתר ולמנות רבות מוצמד המקור הגיאוגרפי.

Moshik& שנקראה בעבר Samhoud Places&, נפתחה באוגוסט 2012, ורשמה הישג כאשר זכתה להיכלל במדריך היוקרתי שלושה חודשים בלבד לאחר פתיחתה. כבר אז מישלן לא היה זר לרוט, השף והמסעדן הישראלי הראשון שמחזיק בכוכבים: בשנת 2005 הוא זכה בכוכב מישלן ראשון במסעדת t Brouwerskolkje' שבאוברביין, עיירה ממערב לאמסטרדם. ארבע שנים אחר כך עלתה המסעדה בדרגה לשני כוכבי מישלן, אותם הצליח רוט לשמר עד לסגירה בשנת 2012. רוט, יליד ישראל, נסע לראשונה להולנד בגיל 23. הוא התקבל לסטאז' במסעדות כוכבי מישלן, ובשנת 2002 פתח את מסעדת t Brouwerskolkje' יחד עם אשתו לשעבר אלס, ששימשה סומלייה. באפריל 2012 סגר רוט את המסעדה וכעבור מספר חודשים פתח את Samhoud Places& באמסטרדם.

https://www.instagram.com/p/BrNx-WVB8aJ/

הריאליטי "משחקי השף" הפך את השף שלא היה מוכר עד אז בארץ לאהוב ופופולרי. בשנת 2014, לאחר עונה מוצלחת בטלוויזיה, נכנס רוט לנעליו של השף ירון שלו במסעדת "טוטו" למשך מספר חודשים, מהלך שכשל ובעקבותיו חזר שלו למסעדה. כיום רוט אינו מחזיק במסעדה בארץ אך הוא שותף ברשת "שמונה" מסעדות אוכל רחוב שכל מנה בהן מתומחרת ב-8 ש"ח. הניגוד בין הלואו טק בארץ לעומת הקולינריה הגבוהה שהוא עושה בחו"ל הודגש עוד יותר כאשר מוקדם יותר השנה דורג רוט במקום ה-115 ברשימת 300 השפים הטובים בעולם בתחרות היוקרתית Best chef awards.