הפסנתר מנסר את הלילה: רומנו יהפוך לפיאנו בר בחצות כל השבוע

רק תביאו פסנתר ואנחנו נדאג לכל השאר. רומנו (צילום: אריאל עפרון)
רק תביאו פסנתר ואנחנו נדאג לכל השאר. רומנו (צילום: אריאל עפרון)

פורמט הפיאנו בר מהמאה שעברה, אפלולי, סליזי ומעושן, עושה את הקאמבק שלו וישתלט על הרומנו החל מהלילה בחצות (ראשון, 11.2) ועד ולנטיינ'ז בספיישל מיוחד שיפרוט לכם על קלידי הנשמה. יהיה רומנטי, יהיה אלכוהולי ויהיה בעיקר כיף גדול אם להסתמך על ניסיון העבר

11 בפברואר 2024

הוווו, איזה כיף הולך להיות לכם השבוע: כבר עשורים רבים שאין בתל אביב פיאנו בר ראוי לשמו, כי מה שעבד כל כך יפה עד לשנות ה-70' במאה שעברה איבד עם הזמן את זוהרו, והרעיון של בר שבמרכזו פסנתר ופסנתרן שמציב כוס טיפים על הכנף ומקבל בקשות לשירים על מפית נייר נראה כאילו חלף מהעולם. אבל לא. הנה הוא כאן. פיאנו בר. ועוד בבית רומנו.

>> "אנחנו חיים במדינה מטורפת עכשיו. אין פלא שהסצנה מבעבעת"

זה קשור כנראה גם לעלייתו המחודשת של הג'אז כמושך קהל בברים תל אביבים, מה שהתחיל עם המיראז' ג'אז קיסה באותו בית רומנו, מה שפתח את הקהל המקומי לסוגים חדשים של בילוי מוזיקלי. הפיאנו בר, אפלולי, סליזי ומעושן כמו שכל ג'אז בר חולם להיות, הוא המסקנה ההגיונית לצעד הבא באבולוציה, גם אם היא הולכת לאחור.

לצלול אל תוך הדייב בר. רומנו (צילום: אריאל עפרון)
לצלול אל תוך הדייב בר. רומנו (צילום: אריאל עפרון)

כך, למשך ארבעה לילות פברואר קרירים, הבר-מסעדה המוכר ישנה פאזה "למחוזות של כוכי פיאנו אפופי רומנטיקה ואדי אלכוהול, בתוכם אנשים מצטופפים כדי להפיג את הבדידות של העיר הגדולה למשמע ההדהוד המרגש של 88 הקלידים של הפסנתר".  הרעיון הוא שמדי לילה השבוע, החל מהערב (ראשון) ועד ליל ולנטיינ'ס ב-14.2, יפנו השולחנות מקום לפסנתרנ.ית לפני כל סשן, והרומנו יהפוך בחצות ללייט נייט דייב בר אפוף סאונדים עמוקים ולבבות שבורים.

האחים תלמודי מרימים. רומנו פיאנו בר (צילום: אריאל עפרון)
האחים תלמודי מרימים. רומנו פיאנו בר (צילום: אריאל עפרון)

בתוכנית האמנותית:
ראשון ה-11.2 >
על הפסנתר – אורח נכבד וסודי  \\ על התקליטים – ספי ציזלינג
שני ה-12.2 > אסף תלמודי טריו > אסף תלמודי, גיאגיא ואורי קוטנר \\ על התקליטים – צח בר
שלישי ה-13.2 > על הפסנתר – דריה \\ על התקליטים – שיר שושן
רביעי ה- 14.2 > על המיקרופון – שאיי \\ על הפסנתר – יובל מנשה \\ על התקליטים – קידנאפה קוק
כל הופעה חיה תלווה לפני ואחרי בסלקטור מוזיקלי תואם מאורע עם סלקשן מכונן אווירה, והאווירה אם להסתמך על תקדימי העבר תהיה אש חמה ומתוקה. יתכן שיש כאן תחילתו של טרנד חדש, יתכן שזה רק התקף נוסטלגי מהסוג שפוקד את העיר מדי פעם, אבל דבר אחד בטוח: כדאי לכם להיות שם כשזה קורה.
>> רומנו פיאנו בר, ראשון עד רביעי החל מחצות, דרך יפו 9. כניסה חופשית מגיל 21